Diana doet eerst zielig, om dan onverwacht hard uit te halen UIT 7 DNDERDAG 18 APRIL 2013 dwars door de Verenigde Staten. Zo ontpopt Identity thief van 'Horrible bosses'-regisseur Seth Gordon zich tot een kolderieke road- movie. De reisgenoten kunnen elkaar niet uitstaan, maar zijn toch tot elkaar veroordeeld. Een beproefd recept, waarbij ook nogal eens naar gemakkelijke, seks-georiënteerde grap pen wordt gegrepen terwijl de personages vooral typetjes blijven. De blunderende cri minelen die het duo op de hielen zitten daarbij inbegrepen. Dat we het frisgewassen sfeertje lang voor lief nemen, is vooral te danken aan het duo McCarthy-Bateman. Identity thief Regie: Seth Gordon. Met: Melissa McCarthy, Jason Bateman Te zien in Vlissingen door Leo Bankersen Melissa McCarthy en Jason Bateman in Identiy thief. Een gewetenloze oplichter heeft de iden titeit en creditcardgegevens van de saaie boekhouder Sandy Patterson (Jason Bateman) gestolen. De grap van Iden tity thief zit hem voor een groot deel in het feit dat die identiteitsdief juist helemaal niet op Sandy lijkt. Hij is niet eens een man. De onverlaat blijkt een hobbitvrouw in een foute bloemetjesjurk te zijn en heet Diana. Ze kan heel goed een zielig verhaal ophan gen, om vervolgens onverwacht hard uit te halen. Soms is dat hilarisch, al ligt de sugges tie dat ze eigenlijk een klein hartje heeft er wel erg dik bovenop. Het is de eerste film- hoofdrol van de succesvolle comédienne Me lissa McCarthy, die eerder opviel met haar bijrol in 'Bridesmaids'. Uiteindelijk ziet Sandy zich genoodzaakt zijn kwelgeest op sleeptouw te nemen, Zodra Alex (Josh Duhamel) ver schijnt vanachter de schappen chips en kauwgum wordt het, gelukkig voor de fans, weer klassiek Sparks: over-the-top ro mantiek tussen twee veel te mooie mensen. Alex in zijn ge ruite hemd en bootschoenen en Katie in haar shorts en non-stop hemdjesparade zijn bijna te perfect om naar te kij ken. Net als Ryan Gosling en Rachel McAdams in Sparks' hit 'The notebook' zijn ze voor el kaar gemaakt (ze gaan ook boot jevaren in de regen!). Eerst moeten er natuurlijk wel wat persoonlijke hobbels wor den genomen alvorens de eeu wige liefde kan zegevieren. Hij zit namelijk met een overleden echtgenote, moeder van zijn schattige kinderen, zij met haar mysterieuze verleden. Zo als gezegd hadden Sparks, te vens producent van Safe haven, en Hallström het thrillerele ment beter achterwege kun nen laten. De reden van Katie's vlucht blijkt ongeloofwaardig en de spannend bedoelde gran de finale is even beangstigend als je lief die onder een laken doet of hij een spook is. Safe haven Regie: Lasse Hallström. Met: Josh Duhamel, Julianne Hough Te zien: Vlissingen, Terneuzen door Ruben van Eijl Met 29 lentes je speelfilm debuut afleveren moet op zijn minst als een ont maagding voelen. Het proces kent de nodige obstakels, maar pijn zal regisseur Michiel ten Horn - spe cialist in animatie, korte films en videoclips - niet gevoeld hebben. De ontmaagding van Eva van End werd immers in binnen- en bui tenland laaiend enthousiast ont vangen en krijgt in Amerika zelfs een beperkte bioscooprelease. Dat is niet eens zo vreemd. De tra gikomedie ademt eigenlijk wel een Amerikaans sfeertje. In het grote huis in die mooie buiten wijk zijn populariteit en seksuali teit de grote drijfveren van de jon geren in het gezin. De familie Van End is disfunctioneel. Gebrekkige communicatie en de komst van een uitwisselingsstudent zorgen ervoor dat de boel escaleert. De gastleerling in'kwestie is een blonde Duitse tiener, die nage noeg perfect is. Hij is zelfverze kerd, spiritueel, overtuigend, knap, netjes, in balans en meele vend. Kortom: confronterend voor de familieleden die stuk voor stuk met hun imperfecties kampen. Iedereen wordt geraakt door de arische vreemdeling. Bij Erwin (Tomer Pawlicki) wakkert het homofiele verlangens aan, broer Emanuel (Abe Dijkman) ziet de aandacht van de meisjes in rook opgaan, Eva (Vivian Diè- rickx) wordt stilletjes verliefd en moeder Etty (Jacqueline Blom) raakt in de ban van de spirituele wereld, die wellicht kan helpen met een triest familiegeheim. Va der Evert (Ton Kas) leert zich be kommeren om een Afrikaanse me demens, maar slaat daarin door. De problemen worden overtui gend uitvergroot, met een tragiko mische noot verbeeld en blijven tegelijkertijd uiterst herkenbaar. De strubbelingen zijn dan ook voor iedereen te spiegelen. De ge zinsleden trachten de beste keu zes te maken, maar de film toont dat ook perfectie niet zaligma kend is. Om de scheve verhoudin gen te benadrukken, staat de ca mera vaak schuin om voorzichtig weer in horizontale stand te_ draaien. Wanneer de ploeterende gezinsleden in een neerwaartse spiraal terechtkomen, verdwijnt langzaam de sympathie voor de Duitse rots in de branding. Hij lijkt niets fout te doen, maar roept daardoor ergernis op. Ten Horn rijgt de verhaallijnen subtiel aan elkaar alsof hij al jaren speelfilms maakt. Zijn Ontmaag ding doet uitkijken naar nieuw werk. Na een geslaagde ontmaag ding komt namelijk de ervaring. De ontmaagding van Eva van End Regie: Michiel ten Horn. Met: Vivian Dierickx, Ton Kas, Tomer Pawlicki. Te zien in 't Beest Goes Vivian Dierickx en Rafael Gareisen in De ontmaagding van Eva van End. overwint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47