UIT 3 www.marrea.nl boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis brochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij www.pzc.nl/uit Onlangs verscheen 'Café Solo', het dertiende soloal bum van jazzsaxofonist Benjamin Herman. Zondag middag treedt hij met zijn trio op in Porgy en Bess in Terneuzen. 13 DAGEN NIJMEGEN EN NATUUR Prijs: 99,50 p.p. geldig t/m oktober 2013, m.u.v. feestdagen DONDERDAG 18 APRIL 2013 Akoestisch themaconcert met railroad songs De trein is een veelgebruikt thema in blues-, jazz- en folksongs. In de serie akoestische themaconcerten 'Songs from the heart' heeft Sjef Hermans dit keer een brede selectie gemaakt aan railroad songs. Een groot aantal Zeeuwse muzikanten tekent voor de uitvoering: van ensemble Triskell (fo to) tot zanger Ries de Vuyst met zijn Bressiana repertoire en vele anderen. Donderdag 18 april, De Spot, Middel burg, 20.30 uur. Festival 3voor12/Zeeland beleeft zijn derde editie Garagerock, shoegaze en psychedeli ca vieren hoogtij bij de derde editie van het festival 3voor11 /Zeeland. Eén van de optredende groepen is Trenches (foto) met een genre dat zweeft tussen Indie en vuige shoega ze. De line up bestaat verder uit Monsun and the Majestical Masters of Mayhem, Dowzer, Beyond Lickin Capital Sentimental en All On Black. Vrijdag 19 april, Cafés De Vrijbuiter en La Strada, Goes, 21.00 uur. De wind is gedraaid bij fado-zangeres Maria de Fatima Zangeres Maria de Fatima laat in O Vento Mudou meer van zich horen dan voorheen. Na het winnen van de Top 2000 coverfinale met de André Hazes-klassieker Zij gelooft in mij, be sloot zij zich meer te richten op het schrijven van teksten. Voor begelei ding zorgt een ensemble met Portu gese en klassieke gitaar en contrabas. Vrij. 19 april, De Vossenkuil, Oud-Vos- semeer, 20.15 uur. Za 20 april, Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur. De Rode Kamer besluit seizoen met pianotrio Het pianotrio Hans van Kerkhoven (zelf op viool) met Maria Philipsen (piano) en Stijn Kuppens (cello) sluit het cultureel seizoen in de Rode Ka mer in Zierikzee af. Philipsen heeft Tschaikovsky's 2e deel uit zijn 2e pia noconcert voor het pianotrio be werkt. De aanleiding is dat er afge zien van de pianosoli ook voor viool en cello mooie partijen in zitten. Zaterdag 20 april, De Rode Kamer, Zierikzee, 20.00 uur. Alex Agnew worstelt met overdosis sociale controle In het programma Interesting Times verpakt cabaretier Alex Agnew zijn ongenoegen over een overheid die de hele tijd maar uitmaakt wat goed of slecht voor de mensen is, de goe gemeente die meent mensen te mo gen maken of kraken en medja- watchers die de massa diverse richtin gen uitsturen. Agnew verwerpt een gestoorde vorm van sociale controle. Zaterdag 20 april, Scheldetheater, Ter- neuzen, 20.00 uur. podium een leerproces door Mischa Beckers moet goed nadenken over de op bouw van het stuk. Met zijn vie ren is die al vaster." De sfeer op Café Solo is ontspan nen, luchtig, zelfs zwoel, zoals op het overbekende Summertime. „Ja, ik dacht: als het goed genoeg is voor mijn helden, waarom ook niet dan?" Bij de uitvoering ging het hem er niet per se om te gaan schaven aan de ingrediënten van het stuk om zo een eigen versie te creëren. „Nee, gewoon niet te veel over na denken. Als je het vergelijkt met hoe ik speelde bij Café Alto, dan ben ik er inmiddels wel zo bedre ven in dat ik een veel beter idee heb hoe ik het liedje moet spelen. In tegenstelling tot het maar over die akkoorden heen te fiedelen. Daarom speel ik ze ook in een wat lager tempo." Het toont ook aan dat de saxofo nist steeds open staat voor nieu we indrukken en invullingen. Bij zijn vorige album, Deal, leerde hij veel van de samenwerking met de muzikanten, 'hoe andere mensen dat allemaal doen'. De inspiratie komt al werkende, betoogt Herman. Daarom klinken veel van zijn albums ook anders. „Ook door deze plaat heb ik weer veel geleerd. Bijvoorbeeld dat het soms goed is om niet te proberen allerlei toeren uit te halen, maar puur de liedjes zelf te spelen. Zo als die oude jazz cats het ook de den. Al die andere dingen erbij ha len is niet altijd nodig. Platen ma ken is altijd een leerproces voor mij, nooit een routineuze aangele genheid." Benjamin Herman Trio, zondag in Por gy en Bess, Terneuzen. Aanvang: 15.00 uur. Bezetting: Benjamin Herman (saxo foon), Ernst Glerum (contrabas) en Joost Patocka (drums). Benjamin Herman, kan in allerlei bezet tingen uit de voeten, maar Café Solo nam de saxofonist op met zijn trio. Net als zijn debuutplaat Café Al to, van zeventien jaar geleden, be vat het liedjes, jazzklassiekers uit de rijke historie van het genre. Bij de uitvoering ging hij echter wat anders te werk.Hermans saxo foon moest weer centraal staan, zo bleek. „Ik vond het leuk om het geluid van de saxofoon belang rijk te maken", zegt hij. „In tegen stelling tot wat ik speel, richt ik me veel meer op de sound van het instrument. Ik merk dat ik dat steeds leuker vind. Daar kwam ik bij de opnames achter. We von den een manier om zo te spelen en het ook nog vast te leggen." Aanvankelijk wilde Herman voor het album allerlei nieuwe ideeën gebruiken, maar uiteindelijk koos hij voor klassiekers als Refections van Thelonious Monk, Begin The Beguine van Cole Porter en Dexter Gordons Soy Califa._ „Dit soort stukken speel ik al sinds mijn veertiende. Het is leuk om die in de kroeg te spelen." In de studio merkte hij dat ze goed werken als ze relaxt worden gespeeld in plaats van wild of hard. En met bassist Ernst Gle rum en drummer Joost Patocka had hij daar de juiste kompanen voor. „Ik speel vaak met hen: mijn nummers, materiaal van Misha Mengelberg et cetera. Het is een heel prettige setting. Een trio vind ik een interessant iets. Je Benjamin Herman (links): „Soms is het goed om niet te proberen allerlei toeren uit te halen, maar puur de liedjes zelf te spelen." Heerlijk genieten var? rust in «te hossen en toch dicht Uj «te stad. Hampshire Larafgoedholel - Hoftbumsche Hof ligt in de mooie natuur van het Rijk van Nijmegen in Berg en Dal. Prachtig Nijmegen Bgi vlakbij! Wandel de verhafenroute welke start bij het hotel en ontdek «te rijke historie van «te Romeinse tijd tot WOB. De omgeving leent zich ook perfect voor een lange fietstocht door de heuvels. Shoppen, Natuur en Cultuur en dat allemaal binnen handbereik. Arrangement: 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 4-gangen diner 1 dag fietshuur Verschillende fiets- en wandelroutes Fun Shopgidsje Koffie- en theefaciliteiten op de kamer Gebruik van WiFi en gratis parkeren Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting 0,79 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 22,50 p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Hampshire Landgoedhotel - Holthurnsche Hof is een van de meest gastvrije hotels in Nederland. De omgeving biedt veel mogelijkheden voor een heerlijke wandeling of fietstocht. Uw comfortabele hotelkamer is van alle gemakken voorzien. Geniet van een smakelijk diner op het prachtige terras met weids uitzicht. Boeken via www.marrea.nl/WEG310

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43