Trainen voor Familieloop begonnen PZC IIII familieloop SPORT 33 De Omloop van Borsele PZC FAMILIELOOP Van de Swaluw wint eerste Zomercup Zwaarbevochten zege Djokovic Karter Paauwe vierde in Duitsland Kadristen sluiten af met nederlaag Fraai slot seizoen 3BSD Hydrozorg DONDERDAG 18 APRIL 2013 dan een massasprint' contrast met de salarissen bij de mannen. Wij moeten het meer hebben van onkostenvergoedin gen. Ik kan er momenteel goed van leven, maar hou er niets aan over. Ik fiets omdat ik het heerlijk vind. Als m'n carrière voorbij is, hoop ik te kunnen profiteren van de contacten die ik heb opgedaan. Met mijn studie hoop ik iets te kunnen blijven doen in de wiel rennerij." 19,5 De tijdrit voor vrouwen wordt vrijdag avond verreden. De afstand is 19,5 ki lometer. Net als bij alle andere wed strijden van de Omloop zijn start en fi nish in 's-Heerenhoek. DRIE ZEEUWEN OP STARTLIJST Voor de wegwedstrijd voor vrou wen staan drie Zeeuwse rensters op de startlijst. Birgit Lavrijssen uit Wemeldinge rijdt voor het Sen- gers Ladies Team en de Zeeuwse wielerclub Theo Middelkamp brengt Mathilde Mathijsse en Esmee Janssen op de been. Het Zeeuwse Endura Lady Force rijdt zonder Zeeuwen. Wendy Versluis en Christel Janssen staan reserve. Ploegleider Gerry Sijnesael kiest voor de rensters die in vorm zijn. „We zijn door de koude winter met grote achterstand gestart, maar die zijn we nu aan het inlo pen. De resultaten worden steeds beter", aldus de Terneuzenaar. Annemarie Pasveer uit Arnemui- den staat eerste reserve bij het Swaboladies Team. Zaterdag 20 april 2013 10.00 uur: Tweede etappe junior vrouwen (72 km) 13.30 uur: Elite vrouwen internationaal (120 km) 17.30 uur: Junior mannen tijdrit (19,5 km) 18.30 uur: Beloften mannen tijdrit (39 km) Zondag 21 april 2013 11.00 uur: Derde etappe junior vrouwen (72 km) 14.30 uur: Junior mannen (120 km) aan de Vrije Universiteit van Am sterdam en heeft dus een kenners blik. „M'n passie ligt bij het tijdrij den. Het is steeds weer een ge vecht met jezelf. Als het niet goed gaat, kun je alleen jezelf iets ver wijten. Tijdrijden is pijn lijden. Voor mij heeft het iets heroïsch. Voor een wielerliefhebber is een massasprint misschien spectacu lairder, ik kan op tv uren naar een tijdrit kijken. Hoe beweegt ie mand, hoe zit hij op de fiets, dat soort dingen is zo boeiend." De power die Van Dijk opdoet bij het tijdrijden, wil ze graag benut ten in de wegwedstrijden. Natuur lijk omdat er maar weinig tijdrit ten zijn, maar ook omdat wegwed strijden heel mooi zijn. Dit sei zoen begon ze ijzersterk, met ze ges in de GP Samyn en de Energie- wacht Tour, tweede plaatsen in de Ronde Van Drenthe en De Ron de van Vlaanderen en een derde plaats in de Trofea Alfredo Binda. Twee keer moest Van Dijk haar eeuwige rivale Marianne Vos voor laten gaan. Ze zijn ongeveer even oud en rijden al sinds de jeugd te gen elkaar. „Vroeger versloeg ik Marianne nog wel eens in de Infographic Felix Binicewicz foto ANP sprint. Die tijden zijn echter voor bij. Ik moet nu echt eens een stra tegie gaan bedenken hoe ik van haar kan winnen." Als het om profwielrennen bij de vrouwen gaat, is Marianne Vos" een witte raaf. Zij houdt aan haar hobby aardig wat geld over. Leon- tien van Moorsel deed dat vroeger ook, maar veel meer wielrensters die dat kunnen of konden, zijn er niet. Ook Ellen van Dijk niet. „Vrouwelijke wielrensters doen het niet voor het geld", zegt ze. „Het zijn allemaal hobbyisten. Wat wij verdienen staat in schril Programma EPZ Omloop van Borsele Vrijdag 19 april 2013 17.30 uur: Eerste etappe juniorvrouwen (tijdrit 13,2 km) 19.30 uur: Elite vrouwen tijdrit (19,5 km) Winnaars vrouwenwedstrijd Loes Gunnewijk 2002 Leontien van Moorsel 2003 Chantal Beltman 2004 Marianne Vos 2005 Marianne Vos 2006 Marianne Vos 2007 Kirsten Wild 2008 Kirsten Wild 2009 Kirsten Wild 2010 Kirsten Wild 2011 Ellen van Dijk 2012 door Koen de Vries YERSEKE Veel hardlopers die naar een wedstrijd toetrainen, weten dat de weg er naartoe bezaaid ligt met voetangels en klemmen. Bles sures liggen overal op de loer. Voor Andrea van de Visser ligt dat anders. Zij is momenteel gebles seerd en ziet deelname aan de PZC Familieloop op 22 juni als een mooie stok achter de deur. „Om dat ik voor de Familieloop heb inge schreven, moet ik heel serieus aan m'n herstel gaan werken", zegt de 41-jarige inwoonster van Yerseke. Andrea van de Visser heeft er waarschijnlijk heel veel zin in, want ze was de allereerste die in schreef voor de PZC Familieloop. Toen op 9 april in de krant werd aangekondigd dat de inschrijving geopend was, was ze er als de kip pen bij. zaterdag 22 juni 2013 Ze wil meedoen aan de tien kilo meter. De Bevelandse loopt al lan ger hard, maar deed nog nooit mee aan een wedstrijd. Ze heeft al enkel maanden last van haar heup en de fysio heeft geconsta teerd dat het probleem voortkomt uit haar bekken. Dat zou niet hele maal recht staan. „Het gaat de laat ste tijd wat beter. Tijdens het lo pen heb ik nergens last van, pas la ter komt de pijn", vertelt de moe der van twee dochters. Dankzij allerlei oefeningen, door kenners core-stability genoemd, versterkt ze met name haar buikspieren zodat er minder druk op de zwakke plekken komt. En ze heeft geleerd kortere passen te maken, wat ook minder belastend is voor het lichaam. „Ik probeer nu drie keer per week te lopen en de afstand langzaam maar zeker op te voeren", zegt Van de Visser. „Daar moet ik wel bij uitkijken. Vaak gaat het zo lek ker dat ik denk dat ik best nog een stukje verder kan. En dat moet je juist niet doen. Je gaat for ceren en de pijn kan zo weer te rugkomen." Andrea van de Visser maakt geen gebruik van het trainingsschema dat op de website van de PZC staat. Daarvoor is haar basisni veau te hoog. Wie dat wel wil doen, moet niet te lang wachten, want de eerste trainingen zouden deze week al gedaan moeten wor den. Een beetje smokkelen mag, maar niet te veel. Datum: zaterdag 22 juni. Afstanden: drie, tien en 21,1 kilo meter. Starttijden: drie kilometer om 9.30 uur, tien en 21,1 kilometer om 10.15 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen. Inschrijven: tot en met zondag 2 juni via www.inschrijven.nl of www.pzc.nl/familieloop. Inschrijfgeld, Drie kilometer vijf euro, tien kilometer acht euro, 21,1 kilometer tien euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. Er wordt voor drank onderweg en bij de finish gezorgd. Alle deelnemers zijn terug te vin den op www.pzc.nl/familieloop Meer info staat op deze website. KRUININGEN Pim van der Swaluw heeft de eerste wedstrijd van de Zeeuwse Zomercup gewon nen. De mountainbiker uit Kwadendamme bleef woens dagavond in Kruiningen Da niël Paardekoper uit Oostka- pelle (tweede) en Marijn de Vrieze uit Renesse (derde) voor. Bij de vrouwen was de zege voor Marquerite de Ne ve uit Middelburg. Zoë Mul der uit Heinkenszand werd tweede en Emma Verloop uit Wissenkerke derde. MONTE CARLO Novak Djokovic heeft hard moeten werken voor een plaats in de derde ronde van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Servische nummer één van de wereld knokte zich in zijn partij in de tweede ronde in 2 uur en 15 minuten langs de taaie Rus Michail Joezjni: 4-6 6-1 6-4. Vanwege een enkel kwetsuur was het lang onze ker of Djokovic wel zou ver schijnen in Monaco. MIDDELBURG Karter Menno Paauwe is bij wedstrijden voor het Duitse Kart Meisterschaft in Amp- fing verrassend op de vierde plaats geëindigd. De inwo ner van Biezelinge verbeter de zich gaande de wedstrij den steeds meer. Via een 10e kwalificatietraining, een 5e, 6e en 3e plaats in de kwa lificaties en de 10e plaats in de pre-finale, reed hij in de finale naar de vierde plaats. KWADENDAMME Het kaderteam van 's Lands Welvaren 2 sloot het seizoen af met een 2-6-nederlaag te gen De Posthoorn/RBS 2. Het debuutjaar was een uit stekende leerschool. De twee partijpunten die nu konden worden bijgeschre ven waren te danken aan het niet opkomen van de vierde man bij de bezoekers. Tom Verbeek, Sjoerd Breas en Pierre van den Berg verlo ren hun partij. BREDA De driebanders van 3BSD Hydrozorg sloten het sei zoen in poule vijf van de vierde divisie af met een 8-o-zege op D'n Beuk in Bre da. Daarmee is de Schouwse formatie zeker van de derde plaats in de eindrangschik king. Philip van de Male ken de geen pardon met een ui terst zwakke Jan Cas. Ook Jean Louis Smulder haalde flink uit tegen Edwin Lie- vens, 25-14. In de andere par tijen waren de verschillen wat kleiner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33