Tijdelijke #A verkeershinder... Programma cultuurweek met film, 26 WALCHEREN www.westerscheldetunnel.nl In Middelburg begint morgen de 'Culture Week'. Studenten hebben een gevarieerd programma opgezet. m Werkzaamheden op en rondom het Tolplein TU IM N Omdat we in deze mooie stad mogen studeren en wonen. s O c O Z S s Let op: de Westerscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Vanaf begin maart 2013 werkt de N.V. Westerscheldetunnel aan het wegvak tussen het Tolplein en de aansluiting op de Sloeweg. Het is het laatste onderdeel van de verdubbeling van de toeleidende wegen. De werkzaamheden veroorzaken beperkte hinder voor het verkeer. Houd rekening met de nieuwe tijdelijke situatie. Wanneer er sprake is van een omleiding volg dan de gele borden. Werkzaamheden ten noorden van het Tolplein Vanaf vrijdag 19 april 19.00 u t/m maandag 28 april 06.00 u. Het Tolplein, de hoofdrijbaan tot en met de Borsselsedijk en de verkeerslussen van en naar het Sloegebied worden voorzien van nieuw asfalt. Tijdens deze werkzaamheden zijn er rijstroken en/of verkeerslussen afgesloten. Wanneer verkeerslussen niet beschikbaar zijn, wordt een omleidings route ingesteld via de Europaweg Oost en de Frankrijkweg (richting Goes en Terneuzen) en de Engelandweg (richting Middelburg). Houd rekening met 5-10 minuten extra reistijd. - Snelheidsbeperking van 70 km/uur - Op het Tolplein 30 km/uur - Pas op voor in- en uitvoegend en kruisend werkverkeer - Geen breedtetransport mogelijk tijdens het asfalteren van de buitenzijden van het Tolplein en de hoofdrijbaan - Aan beide zijden minimaal 2 tollanen beschikbaar voor het verkeer Wijzigingen onder voorbehoud. Onze excuses voor het ongemak. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 0,05/min.) - vanuit België: 0031 -113 - 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via ©WSTVerkeer *0 W ESTER SCHELDE Van studenten, door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Studenten en ande re Middelburgers met elkaar in contact brengen: dat is al jaren het idee achter de 'Culture Week' van studenten van de Roosevelt Academy in Middelburg, sinds dit studiejaar University College Roosevelt geheten. Morgen begint de zevende editie, zoals inmid dels gebruikelijk met een open- luchtbiosoop op de Markt. „Het is ook een bedankje aan de Middel burgers." Wederom is het zo'n tien studen ten gelukt om een veelzijdig cul tureel programma neer te zetten. Nu maar hopen dat er veel men sen afkomen op de tien activitei ten, zeggen Iris Millenaar, Anne- loes Hoff en Luuk van Kessel van de organisatie. De studenten trakteren de stad op een week met film, religie, ge schiedenis, filosofie en muziek. De meeste bijeenkomsten zijn gra tis te bezoeken. „De Culture Week is ook een bedankje aan de Middelburgers", zegt Luuk. „Om dat we in deze mooie stad mogen studeren en wonen. We worden bijna altijd met open armen ont vangen." Bijna altijd, want een aantal bewo ners van de Lange Noordstraat is tegen de komst van een studen- tenbar in het voormalig postkan toor. Middels 'makelaarsborden' aan hun huizen protesteren ze hiertegen. „We willen juist een ander contact dan op die manier. Juist laten zien wat er ook kan", zeggen Iris en Anneloes. Het leggen van verbindingen tij dens de cultuurweek gaat ook dit jaar verder dan contact tussen stu denten en Middelburgers. Er wor den ook contacten gelegd tussen verschillende religieuze groepen en verschillende culturen. Zo is er zaterdagavond een interreligieuze bijeenkomst in de katholieke kerk aan de Lombardstraat. En donder dag is er de jaarlijkse multi-cultu- rele avond in de Kloostergangen van de Abdij. Tijdens de cultuurweken wordt al tijd geld ingezameld voor goede doelen. Dit jaar zijn dat het Jeugd sportfonds- en Jeugdcultuurfonds Zeeland. Kinderen uit gezinnen met lage inkomens kunnen met bijdragen uit deze fondsen op sportclubs en muziek/kunstles. Om geld in te zamelen, hebben de studenten voor de leerlingen van basisschool de Cederhof een hardloopsponsoractiviteit georga niseerd. Woensdagochtend ren nen de kinderen over het Abdij plein. De door hen opgehaalde sponsorgelden gaan naar de goe de doelen. Een andere activiteit speciaal voor kinderen en families is de vossenjacht, zondag in de binnenstad. Speciaal ook voor oudere Middel burgers is er dinsdagavond een klassiek concert in de Burgerzaal. De studenten halen ouderen in verzorgingshuizen in het cen trum op voor het avondje uit. De cultuurweek wordt volgende week vrijdag afgesloten met een benefietconcertavond voor het Jeugdsportfonds en Jeugdcultuur- fonds. Zes bands treden op in ver schillende cafés. In de cafés wordt met collectebussen rondgegaan. In Seventy Seven kunnen tegen betaling platen worden aange vraagd. Luuk van Kessel, student Vrijdag 19 april, 21.00 uur: Film op de Markt. De film 'Catch me if you can' wordt vertoond op een gigantisch scherm voor het stad huis. Zaterdag 20 april, 19.30 uur: Cele brate Religions in de Petrus en Pauluskerk aan de Lombard straat. Vertegenwoordigers van christendom, jodendom en islam ontmoeten elkaar tijdens een bij eenkomst waarin zij hun geloven en rituelen delen. Zondag 21 april, 13.00 uur: Vossen jacht in het centrum. Verzame len voor het stadhuis aan de Markt. Leuk voor kinderen. Aan melden door een mail te sturen naar cultureweek@ucr.nl. Zondag 21 april, 14.00 uur: Histo ry Walk. Dr. van Dixhoorn van University College Roosevelt geeft een rondleiding door de stad met als thema 'Middelburg en kolonisatie'. Verzamelen voor het stadhuis aan de Markt. Streep onderstaande woorden door in het diagram. De overgebleven letters vormen de oplossing. Win een midweek Stadskanaal t.w.v. 300,- ADVENT ESSENT LIEFDE OUDSTE DEFECT GALEI DISCO HONDJE DREEF IJSZEE MAAND SCHIMP NESTJE SLAMIX ORAKEL VLEIER H N D J E E IJ D O A G R N U D S T E P D H S A T A F 1 F R V 1 A K L E E J T E N E M R E 1 E L V N E C N N P S L A M 1 X F D T O T Meer puzzelen of weten wie er heeft gewonnen? Ga naar www.kleintjesmarkt.nl en klik op Puzzelsite! Maak kans op één van de 3 midweken! Wilt u ook genieten van- de schitterende Drentse en Gro ningse natuur? Doe mee aan de actie en maak kans op een verzorgde midweek voor 2 personen in een Best Western Hotel Stadskanaal. Ga voor meer informatie over de prijs naar www.Hotel-Stadskanaal.nl Zo doet u mee! Los de prijspuzzel op. Spreek uw oplossing t/m zondag 21 april in door te bellen naar 0909-5010325 (60 ct. per gesprek). Prijswinnaars krijgen automatisch bericht. Maandag 22 april, 19.30 uur: Filo sofisch Café in Ko D'ooor in de Lange Noordstraat. Thema is 'Schuld en boete'. Dinsdag 23 april, 20.00 uur: UCR in Concert. Concert van het koor van University College Roosevelt en andere muziekstudenten van UCR in de Burgerzaal in het stad huis aan de Markt. Met onder meer stukken van Chopin, Fauré, Debussy en Saint-Saëns. Toegang: 8,50 euro. -W EF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26