Verdachte knalde ook al in 1998 ZEELAND Wedstrijd rekenwonders Delta lanceert storingsapp almanak Batterijen Plan voor expertisecentrum waar kennis over Zeeuwse klederdrachten wordt gebundeld. r m FZC Het werk van gevangenenbewaarders S§S verandert drastisch r i Ellen van Dijk is een topper maar geen wieirenster-in-bonus Bekijk de deelnemerslijst en doe ook mee op 22 juni REKEND1CTEE DONDERDAG 18 april 2013 www.pzc.nl/familieloop i, ZEELAND SPORT 'Drachtencentrum in Goes' door Luc Oggel GOES - In Goes komt mogelijk een kenniscentrum op het gebied van Zeeuwse klederdrachten. Daarover zijn gesprekken gaande tussen het Zeeuwse Museum, His torisch Museum De Bevelanden en de gemeente Gtoes, bevestigt voorzitter Lous Coppoolse van de Vereniging Zeeuwse Musea. „Het is allemaal nog heel pril, maar het is zo uniek wat we hier hebben ge had dat we de kennis graag in een expertisecentrum willen bunde len." Exposities kunnen er ook deel van uitmaken, zegt Coppoolse. „Het Zeeuws Museum heeft een enorme collectie, maar de kennis zit bij de klederdrachtverenigin gen. Het is essentieel dat zij ook meewerken." Er wordt naar Goes gekeken van wege de centrale ligging en boven dien kennen de Bevelanden een rijke diversiteit aan drachten, al dus Coppoolse. Waar, hoe en wan neer is echter nog onduidelijk. Coppoolse: „We proberen de gang erin te houden, maar leggen onszelf geen druk op." De Goese wethouder Jo-Annes de Bat ziet zeker kansen voor het ini tiatief en dat Goes als vestigings plaats in beeld is, vindt hij uiter aard 'prima'. „We zijn inderdaad benaderd door verschilende par tijen en we willen daar wel iets mee. We moeten horen wat de wensen zijn en hoe het valt in te passen." De Bat zou wel graag zien dat ook een link wordt ge legd met de huidige tijd en mode. „Een ruimte vol hangen met kle derdracht, iemand bij de deur zet ten en dan maar hopen dat men sen een kaartje kopen werkt niet, er moet worden gezocht naar sa menwerking. Maar ik hoop dat de lijnen bij elkaar komen." Secretaris Marion Strik van vereni ging Klederdrachtgroep Mooi Zee land zegt 'allicht te willen mee denken' over het initiatief. „Je moet alleen oppassen dat je niet opnieuw het wiel gaat uitvinden, want er is natuurlijk al de Stich ting Zeeuwse Klederdrachten waar wij ook bij zijn aangesloten. Maar in het kader van traditie en cultureel erfgoed willen we zeker meewerken als we worden bena derd." VLISSINGEN - Vijf leerlingen uit de groepen vijf en zes van vijftien scholen, dat zijn vijfenzeventig scholieren, deden woensdagmiddag mee aan het eerste Groot Archipel Re- kendictee in het Scheldemond College in Vlissingen. De sommen waren uiteraard lastiger dan 5x15. Rayane Mah- foud van de Branding in Vlissingen won de eerste prijs. De prijs voor de beste prestatie per school ging naar de Leeuwenburg uit Middelburg, foto Ruben Oreel door Theo Giele MIDDELBURG - De 38-jarige Middel burger die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie in zijn flat op eerste paasdag, blijkt toch dezelfde man te zijn die in 1998 bij het experimenteren met vuurwerk zwaargewond raakte. De man woonde toen in de Korte Noordstraat. Op eerste paasdag liep het beter voor hem af. Hij raakte toen alleen gewond aan zijn hand. De rechtbank heeft zijn voorar rest met negentig dagen verlengd. Hij wordt ervan verdacht bezig te zijn geweest met de fabricage van illegaal zwaar vuurwerk in zijn woning aan de Nassaulaan. De Explosieven Opruimings Dienst haalde twee dagen later grondstoffen voor het vuurwerk uit de flat. De bewoners van ze ven naastgelegen flatwoningen moesten tijdens het onderzoek hun huis uit. Ze konden één nacht niet thuis slapen. GOES - Delta Netwerkbedrijf heeft donderdag een gratis storingsapp gelanceerd. Zo kan men 24 uur per dag nagaan of en waar er in Zeeland een storing is in het elek- triciteits- of gasnet en wat de oor zaak daarvan is. Ook de verwach te storingsduur wordt gemeld. Tip? redactie@pzc.nl Mike speelde gastheer op de 65ste verjaardag van zijn oma. De gehan dicapte oom in een rolstoel vond hij wel een heel bijzonder gast. Met hulp van zijn vader werd de rolstoel in de kamer gezet. Na enige tijd was het voor zijn vader en oom rookpau ze. Mike mocht helpen de voeten van zijn oom op de lepels te zetten. Hij snapte er niets van dat de man dat zelf niet kon. In de rookkamer praat te Mike honderduit. Hij bleef ervan onder de indruk dat zijn oom niet meer kon lopen. Toen het rokertje op was fluisterde Mike zijn vader in het oor: „Papa, ik kan wel even nieuwe batterijen voor oom gaan kopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21