Drie Zeeuwen in Ronde van Zeeland Seaports Gérard de Nooijer genomineerd voor Rinus Michels Award 34 SPORT Van de Graaf deelt tik uit a^n Aangeenbrug VC VLISSINGEN Oefenmeester (53) stapt op bij VC Vlissingen. De kans is groot dat hij volgend seizoen bij Goes werkt. Van der Geest dj bij Ride for the Roses TWeede plaats voor Björn Oreel Sterk optreden Forza Gymnastica KEES HUMAN MAAKT SEIZOEN AF GOES De organisatie van de Delta Ride for the Roses heeft Dennis van er Geest als dj gestrikt De voormalig topju doka zal tijdens het evene ment op 8 juni in Goes mu ziek draaien. De Delta Ride for the Rose is de regionale fietstocht in de strijd tegen kanker. De opbrengst gaat naar de stich ting KWF Kankerbestrij ding. De start en finish van de Del ta Ride for the Roses zijn in Goes. HAALTERT Motorcrosser Björn Oreel uit Oost-Souburg behaalde in het Belgische Haaltert een tweede plaats bij de MX 2 beloften. Zijn vader Marco werd derde bij de vetera nen. Peter Maranus (Aagte- kerke) werd in Laarne twee de bij de veteranen. Bij de in ters MX 2 eindigde Kevin Spruijt (Meliskerke) als vijf de. In Schaijk greep Jonah Pijnen (Arnemuiden) bij de 65 cc kleine wielen een der de plaats. Marvin Boone (Yerseke) werd bij de MX 2 Jeugd Open vierde. ZWOLLE Forza Gymnastica Goes heeft bij de tweede plaat singswedstrijd voor het NK acrogym goed gepresteerd. De ploeg, die uit Wendy Huyzen, Stefanie de Krijger en Rachel Flore bestond, be haalde een derde plaats. Forza Gymnastica kwam in Zwolle tot een puntentotaal van 51.500. De limiet voor het NK bedroeg 50.000 pun ten. Hierdoor mag de Goese formatie er vanuitgaan dat plaatsing voor de nationale titelstrijd (15 en 16 juni in Rotterdam) zeker is. ZIERIKZEE - Bas van de Graaf is fa voriet voor de titel in de huiselij ke competitie van Schaakvereni ging Zierikzee. In de 21e ronde versloeg de viervoudige kam pioen Hans Aangeenbrug, goed voor tien titels. Van de Graaf was al koploper. Aangeenbrug werd door Martin Krijger van de twee de plaats verdreven. Hij zag ook Kedem Gutkind naderen. Spiegels-Gutkind 0-1, Van de Graaf -Aangeenbrug 1-0, Bimmel-Krijger 0-1, Van den Nieuwendijk-De Vrieze 1 -0, Heiligers-De Kort rem, Nij- man-Den Boer 0-1Greefhorst-Yuen 0-1De Vreede-Baakman 1 -0, Vie- veen-Van Dalsen rem., Van Rikx- oort-Van Eldik 1 -0, Doeswijk-Greef- horst 0-1, Brouwer-Van Rooten rem., Jansen-Snethorst 0-1, Verkaart-Van de Waarsenburg 1 -0. Stand aan kop: 1 Van de Graaf 652, 2. Krijger 620, 3. Aangeenbrug 588, 4. Gutkind 582. Einde verhaal Vergouwen door Barry van der Hooft en Jan Dagevos VLISSINGEN - Karl Vergouwen stond dinsdagmiddag weer op het trainingsveld in Vlissingen. Niet met spelers van VC Vlissin gen maar met JVOZ D2, het team dat hij sinds vorige maand onder zijn hoede heeft. „Daar heb ik de afgelopen tijd veel energie uitge haald", zei Vergouwen. Het werk bij VC Vlissingen heeft hem voor al energie gekost. „Er is een on werkbare situatie ontstaan. Het is één van de redenen waarom ik er nu een punt achter zet." Zijn boezemvriend vertelde hem dinsdag dat hij zes weken gele den al had verwacht dat Karl Vergouwen zou stoppen bij de Walcherse zondag-eersteklasser. „Hij had aan me gemerkt dat het niet meer lekker ging. Tot decem ber ging het over voetbal", kijkt Vergouwen terug. „Daarna ging het vooral over randzaken. Er was zoveel onduidelijkheid en onze kerheid. Er waren ook twee kam pen ontstaan. Maandag hoorde ik ineens dat het bestuur liever niet wilde promoveren. Hoe kun je nou zo'n uitlating doen? Je voet balt toch om te winnen? Dat was dus niet meer de bedoeling." Het was volgens Vergouwen de druppel die de emmer deed over lopen. Die emmer was al tot de rand toe gevuld, nadat de trainer na de uitwedstrijd tegen Neme- laer bestuurslid Ekon Keijmei ver baal had aangepakt. Het bestuur eiste voor zondag 12.00 uur excu ses van Vergouwen en nadat die uitbleven kreeg de trainer maan dag een officiële waarschuwing. „Volgens dat bestuurslid gooide ik er met mijn pet naar. Ik heb hem in de bus een koekje van ei- Kees Human maakt bij VC Vlissin gen het seizoen af als hoofdtrai ner. De Middelburger was onder Karl Vergouwen assistent. „Hij kent de groep goed", zegt in terim-voorzitter Rens Reijnierse. „Voor de rust binnen het elftal is dit het verstandigst." Human is niet in het bezit van het vereiste diploma, maar krijgt in dit geval dispensatie van de voetbal bond. Kees Human leidde dinsdagavond al de training bij VC Vlissingen. VC Vlissingen heeft in de eerste klasse C van het zondagvoetbal nog vijf wedstrijden voor de boeg. Met 33 punten uit 21 duels staat de ploeg momenteel op de vierde plaats. TERNEUZEN - Drie Zeeuwse renners zijn door hun ploeg aangemeld voor de Ronde van Zeeland Seaports. Brian van Goethem (Me- tec), Marco Minnaard en Nick van der Lijke (beiden Rabobank Deve lopment Team) staan zondag 2 juni in Terneuzen aan de start van de oudste profwedstrijd van Zeeland. Rabobank Development Team heeft ook Rick Zabel op de deelne merslijst gezet. De negentienjari ge Duitser won een week geleden de Ronde van Vlaanderen voor be loften, waarin zijn ploeggenoot Van der Lijke als zesde finishte. Sprinter Zabel kan in de Ronde van Zeeland Seaports in de voet sporen van zijn vader Erik treden. Die won in 1998 de Rond£ van Midden-Zeeland, waarvan deze wedstrijd is voortzetting is. Rick Zabel kan in Zeeland reke gen deeg gegeven. Dat zegt dus ie mand tegen mij, die onderdeel is van een bestuur dat niet wil pro moveren." Vergouwen vermoedt dat het laatste ze ingefluisterd is door kwartiermaker en adviseur Youssif Hamzaoui. „Hij is bij Zee- landia Middelburg vertrokken om dat die club niet ambitieus ge noeg was. Diezelfde man advi seert nu het bestuur van VC Vlis singen om niet te promoveren. Dan zal ik er wel niets van snap pen..." Interim-voorzitter Rens Reijnier se betreurt het opstappen van Karl Vergouwen. „Het voelt als een verlies", zegt hij. „*We zitten met allemaal grote mensen bij el kaar en lopen nu een kant uit die we niet willen. We wilden het sei zoen met Karl afmaken. In de mail, waarin we naar aanleiding van zijn optreden in de bus een officiële waarschuwing hebben uitgedeeld, is hem tegelijkertijd kenbaar gemaakt dat we in het be lang van hem en de club escalatie wilden voorkomen. We hebben juist geprobeerd om de boel bij el kaar te houden en dan nog gaat het mis." Volgens Vergouwen had de inte rim-voorzitter nooit mogen zeg gen dat Vlisingen dit seizoen niet wil promoveren. „Ze mogen mij alles kwalijk nemen", zegt Reij nierse. „Maar laten we nu niet net doen of het over het landskam pioenschap van Nederland gaat. Vlissingen is dit seizoen begon nen met het idee om zo hoog mo gelijk te eindigen. Ik hoop op recht dat we in de laatste wedstrij den nog goede resultaten boeken, maar er is tijdens dit seizoen wel het nodige gebeurd. En dan mag ik dus niet zeggen dat het niet reëel is om over promotie te pra ten. We staan in de derde periode voorlaatste. Hebben twee punten gehaald. Iedereen weet dat Vlisin gen op dit moment niet gereed is voor een stap naar de hoofdklas se, maar dat mag ik dan niet hard op zeggen. Prima. Dan geef ik toch een politiek correct ant woord en zeg ik dat we straks in de nacompetitie tegen Goes wil len spelen voor een plek in de nen op geduchte tegenstand van één landgenoot: Gerard Ciolek, winnaar van de klassieker Mil- aan-San Remo, staat op de lijst van zijn ploeg MTN Qhubeke. De zogenoemde UCI Pro Teams, zoals Blanco, Lotto en Vacanso- leil, zullen hun renners pas op een later tijdstip bekend maken. De organisatie van de Ronde van Zeeland Seaports hoopt stiekem dat Johnny Hoogerland aan het deelnemersveld kan worden toe gevoegd. De renner uit Lange- weegje maakt volgende week in de Ronde van Romandië zijn ren tree. Hoogerland stond de afgelopen maanden buitenspel, nadat hij be gin dit jaai betrokken was bij een ernstig ongeval tijdens het trai ningskamp in de buurt van het Spaanse Alicante. Daar werd hij door een een auto geschept. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Gérard de Nooijer maakt kans op de titel beste ama teurtrainer van Nederland. De oe fenmeester van Goes is één van de genomineerden voor de Rinus Mi chels Award. De Nooijer promoveerde vorig sei zoen met Goes naar de hoofdklas se van het amateurvoetbal. De Be- velandse ploeg vecht in die klasse momenteel voor lijfsbehoud. Naast De Nooijer maken ook Mar cel Groninger (Be Quick 1887), Kick Maatman (Rohda Raalte), Martin de Groot (ADO'20), Cees Bruinink (Katwijk) en Leo Beckers (EVV Echt) kans op de prijs. De Award wordt tijdens het nationale tjainerscongres op vrij dag 10 mei in Zwolle uitgereikt. De Rinus Michels Awards zijn een initiatief van de belangenver eniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) in samenwerking met het tijdschrift De Voetbaltrainer. Bij de hoofdtrainers in het be taald voetbal zijn Frank de Boer (Ajax), Ronald Koeman (Feye- noord), Art Langeler (PEC Zwol le), Fred Rutten (Vitesse) en Jan Wouters (FC Utrecht) genomi neerd. De nominaties in de twee andere ca tegorieën zijn: Hoofden Opleidin gen: Wim Jonk (Ajax), Aloys Wijnker (AZ), Stanley Brard (Feyenoord/Excel- sior). Beste Jeugdopleiding in het amateurvoetbal: Urk, De Meern, Meerburg en RKWM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52