Politieke discussie over woningmarkt barst los Bruse hazen en andere schrijfsels van docent en dichter Ed Leeflang WD-vragen over dijkweg kpn Nu 3 maanden korting op Alles-in- één Standaard met Interactieve TV s &9£ En de eerste 2 maanden Pluspakket met 45 extra zenders én Kidspakket gratis kpn winkel kpn.com 0800 0115 Blik op kunstroute langs acht locaties Tijdige oplevering Campus Cultura Vast bellen mmmm Internet travel w 0» S/s «SS* - WILD /Tl ft|lour<gp Interactieve TV ji- WOENSDAG 17 APRIL 2013 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 door Nadia Berkelder GOES - Dat ook op de Bevelanden veel te veel nieuwbouwwoningen op de planning staan, is duidelijk. Wat er nog gebouwd moet wor den, en waar, is onderwerp van dis cussie. De Bevelandse gemeenten heb ben een analyse gemaakt van de woningmarkt. Het is de bedoe ling om op basis daarvan samen deze zomer een nieuwe bouw- planning te maken. En dat zal niet meevallen: schrappen van ge plande nieuwbouw kost geld en elke gemeente wil graag groeien. De vraag is wie er water bij de wijn doet: in mei praten de ge meenteraden daarover. De Goese wethouder Jo-Annes de Bat is optimistisch dat de gemeen ten er onderling uitkomen. „We moeten het eerst met elkaar eens worden over wat nodig is. Wat er allemaal gepland was, is minder relevant. Het gaat erom wat de de mografische ontwikkelingen zijn, en wat waar nodig is." Tot 2020 staan op de Bevelanden elfhonderd woningen teveel ge RENESSE Met acht locaties om te bezoe ken biedt de Blik op kunstrou te zondag 21 april door Renesse een grote diversiteit. Zo kun nen de bezoekers terecht in het Blikmuseum waar de wis selexposities 'De Vrouw op het blik' en 'De troonswisseling' zijn ingericht. Verder voert de route langs onder meer exposi ties van keramiek, schilderijen, sieraden en foto's. De Blik op kunstroute is geopend van 12.00 tot 17.00 uur. pland, blijkt uit een rapport dat naar de raden is gestuurd. Niet al leen het aantal is een probleem: het aanbod komt niet overeen met de vraag. Vooral niet omdat er in de nabije toekomst in ver houding meer ouderen zijn. Die hebben andere woonwensen. De vraag naar echt goedkope huurwoningen en hele ruime wo ningen daalt. Ook riant wonen in het buitengebied wordt minder populair. Die veranderende vraag wordt veroorzaakt door de veran derende samenstelling van de huishoudens: er komen vooral eenpersoonshuishoudens bij. Om dat het vooral om ouderen gaat, groeit de behoefte aan bijvoor beeld appartementen met een lift of gelijkvloerse woningen in de buurt van voorzieningen. Bestaande woningen moeten ge schikt gemaakt worden voor oude ren, kleine flatjes in appartemen tencomplexen misschien wel wor den samengevoegd tot riantere huizen en eigenaren van wonin gen moeten worden aangespoord om hun huizen te onderhouden en aan te passen aan de verander de vraag. ZIERIKZEE Campus Cultura in Zierikzee wordt 9 augustus opgeleverd; ruim twee weken voor de start van het nieuwe schooljaar. Dat is dinsdag bekend gemaakt Vrijdag ondertekenen Pontes Pieter Zeeman en BVR-bouw (overnamepartij van de faillie te BVR-bouwgroep) het con tract voor de definitieve af bouw van Campus Cultura. Het deel waarin de bibliotheek wordt gevestigd, wordt naar verwacht op 26 juli opgeleverd. Jaap de Waal met echtgenote Dianne en hun zonen Jop en Nils, foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE - Hij was een beschei den man die landelijke bekend heid verwierf. Van 1963 tot 1968 woonde de dichter Ed Leeflang in boerderijwoning Zelden Rust. De geboren Amsterdammer kwam naar Schouwen-Duiveland om als docent Nederlands te gaan wer ken bij het Professor Zeemanly ceum in Zierikzee, waar hij later conrector werd. Leeflang schreef gedichten en liedteksten en stimu leerde de belangstelling voor poë zie bij zijn leerlingen door op school dichtwedstrijden te organi seren en in de klas een bandrecor der (een nieuwigheid in die tijd) te introduceren zodat ze hun ma nier van voordragen konden te rug horen. In Leeflangs eerste bundel De ha zen en andere gedichten, waarvoor hij in 1980 de Jan Campertprijs ontving, staat poëzie geïnspireerd op het vlakke, weidse polderland schap nabij Bruinisse waarop hij uit keek. Want Ed Leeflang schreef een aantal gedichten voor deze bundel in boerderijwoning Zelden Rust. In 1968 verhuisde hij vanuit de Bruse polder naar de Zierikzeese Oude Haven waar hij onder andere het lied 'Het paardje van half zeven' schreef dat werd vertolkt door de Belgische zanger Miel Cools. In 1974 keerde hij terug naar Am sterdam om docent te worden aan de Gemeentelijke Pedagogische Academie. In zijn geboortestad kwam zijn dichttalent helemaal tot ontplooiing. Van 1979 tot 1999 werden dertien bundels van hem gepubliceerd, waaronder Bewoond als ik ben (1981), De veren (1984), Late zwemmer (1992) en Eenden op een nacht ijs (1999). Ed Leeflang werd in 1991 geëerd met de A. Ro nald Holst penning. Hij overleed in 2008. BURGHSLUIS - De VVD-fractie bin nen de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad wil duidelijkheid over de dijkversterking door Bu reau Zeeweringen bij Burghsluis en de gevolgen daarvan voor de bewoners van het buurtschap. De inwoners van Burghsluis wil len een nieuwe weg op de dijk, zo dat ze verlost worden van verkeer dat nu onderlangs - vlak langs de huizen - rijdt. Die weg komt er echter waarschijnlijk niet. Bureau Zeeweringen wil niet langer wachten op een bijdrage van de gemeente. Die had een aanvraag ingediend bij het compensatie fonds Tweede Maasvlakte, maar heeft daar nog geen uitsluitsel over gekregen. De WD wil we ten of er voor de gemeente ande re mogelijkheden zijn de gewens te weg te financieren. Ook willen de liberalen weten of er alternatie ven zijn voor de weg die de bewo ners willen, maar die er nu niet lijkt te komen. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49