uw hrfaiq! RAD VA FAUTEUIL prominent specialist in lekker zitten BOERDERIJNAAM 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Vechtpartij meiden poging tot moord Schrijversavond met Josha Zwaan in café De Biet Schouwen-Duiveland kent veel panden en boten met namen. In deze serie worden ze verklaard. www.prominent.nu/rad Prominent heeft weer een spraakmakende actie voor u bedacht. U bepaalt deze week zelf uw korting. Geef een zwieper aan het Rad van Fauteuil en verdien daarmee tot 20% korting* Kijk dus snel op www.prominent.nu/rad en draai uw korting. Print de bevestiging en neem deze mee naar de showroom. Wilt u een gratis brochure of een vrijblijvende thuisdemonstratie? Bel 0341 - 26 06 76. Oase in de Bruse polder door Marijke Vael BRUINISSE - Hij is een echte Bruënaar, een man die laconiek op het leven reageert. „Weinig rust? Valt allemaal wel mee. Soms ben ik op de kotter tien uur ach tereen bezig. Maar dat hoort er bij." Mosselkweker Jaap de Waal (46) woont met echtgenote Dianne de Waal-Schilperoort (42) en hun zo nen Jop (12) en Nils (10) in een ruim 100 jaar oude boerderijwo ning die Zelden Rust heet. Het pand staat in de Bruse polder; een oase van rust. De oorsprong van de huisnaam is, zowel bij Dianne en Jaap als Ge meentearchief Schouwen-Duive land, onbekend. „Misschien woon den hier vroeger boeren die zo hard op het land moesten werken dat ze zelden rust hadden", op pert Dianne. Haar man be schouwt de huisnaam als een bij komstigheid. „Het is gewoon toe val. Verder zegt het niets." Toch heeft het stel respect voor de his torische waarde van de aandui ding Zelden Rust, die zelfs in de Bosatlas is opgenomen. Daarom bewaren ze het houten huisnaam bord dat vroeger bij 'de dreef stond; de oprit naar de boerderij. „Jaap vond het bord toen hij de schuur leeg haalde. Het zegt alles dat hij het niet weg deed, want hij houdt van opruimen", lacht Dianne. Maar voor haar man is dat vanzelf sprekend. „Ik groeide op met Zel den Rust. Die naam was vroeger een begrip in het dorp, en nog steeds onder oudere Bruenaren. Toen ik kind was hadden oudere boeren het over 'de schat van Zel den Rust'. Ik weet niet waarom. Maar het klonk wel spannend. Toen we het huis verbouwden vroegen mensen als geintje of we de schat al hadden gevonden! He laas niet. En anders hadden we het toch niet gezegd," lacht hij. Jaap en Dianne leerden elkaar ken nen in Bruinisse waar beiden op- groeiden.In die tijd was Zelden Rust van Jaap's grootouders Leen Lemsom en Adrie Lemsom-de Ko ning. „Zij verhuisden na de Ramp naar Hedel", weet de mosselkwe ker. De boerderij werd toen verhuurd. Onder andere aan Ed Leeflang, de docent Nederlands van het Profes- sor Zeemanlyceum in Zierikzee die landelijke bekendheid ver wierf met zijn gedichten. Toen Jaap en Dianne in 1994 hun trouwplannen bekend maakten konden ze Zelden Rust kopen van oma Lemsom. „Zij vond het leuk dat het in de familie bleef en wij wilden graag op zo'n rustige, vrije plek wonen." Voordat het stel in het huwelijksbootje stapte werd twee jaar gewerkt om de boerderij woning op te knappen. „De graanzolder op de eerste ver dieping en de buitenplee zijn ge sneuveld maar de indeling van het huis bleef hetzelfde." Een van de huwelijkscadeaus was een huisnaambörd met daarop ook een schaap en lam. Dieren, die volgens Dianne puur voor de versiering zijn. In de schuur bij het huis staat het oude huisnaambord, dat van de dreef verdween toen die werd ver legd vanwege de aanleg van de zo geheten 'Staphorster kruising' bij Bruinisse. Jaap en Dianne vinden één huisnaambord voldoende maar bewaren het oude bord uit respect voor de historie van hun pand. MIDDELBURG - De vechtpartij tus sen een aantal meiden op de Lange- vielebuitenbrug bij Middelburg, vo rig jaar augustus, was een poging moord, zo heeft de rechtbank be slist. Het Openbaar Ministerie had dat ook ten laste gelegd. Een zestienjarige Middelburgse is bestraft met een jeugddetentie 7 van 17 maanden waarvan 12 voor waardelijk. Een tweede verdachte van vijftien kreeg een werkstraf van 150 uur en een voorwaardelij ke jeugddetentie van 3 maanden. Bij vechtpartij op 22 augustus 2012 raakten twee Vlissingse mei den van 21 en 19 gewond net als een Middelburger die die twee te hulp schoot. De twee veroordeelde meiden wil den na een eerder handgemeen wraak nemen met behulp van een mes, een stok, een schroeven draaier en een boksbeugel. Ze gin gen op zoek naar de slachtoffers en troffen die bij de Langeviele- buitenbrug. Een man die tussen beide wilde komen krijgt stoksla gen. Het ene slachtoffer liep een steekwond op, het andere een har de klap op het hoofd. ZIERIKZEE - Josha Zwaan is dins dagavond 23 april te gast bij een schrijversontmoeting vanaf 20.00 uur in café De Biet in Zierikzee. 1 Haar nieuwe roman Zeevonk is on- f derwerp van de avond. Het leven van hoofdpersoon Freya en de ge schiedenis van het schip De Wil lem Ruys lopen naadloos in el kaar over in dit boek. Zwaan ver telt aan de hand van beelden over het ontstaan van dit boek. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Boekhan- i' del De Vries in Zierikzee. Niet geldig i.e.tri. andereacties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48