Goede WK-loting voor voetbalsters Oranje SPORT 33 Ploegentijdrit prooi voor renners Sky Schaatsoscar gaat naar Ireen Wiist John Schot verkast naar Heerjansdam Drie aanwinsten CPC Vlissingen Van der Meet naar hoofdschema WOENSDAG 17 APRIL 2013 LIENZ De Britse wielerploeg Sky heeft dinsdag het tweede deel van de eerste etappe van de Ronde van Trentino gewonnen. De ploeg met tourwinnaar Bradley Wig gins in de gelederen legde de rit over ruim veertien ki lometer in Lienz als snelste af. In het algemeen klasse ment is Josef Cerny de nieu we leider. De Tsjech eindig de eerder op de dag als twee de in de openingsrit, achter de Fransman Maxime Bouet. OSLO Ireen Wüst heeft als eerste Nederlandse schaatsster de Oscar Mathisen trofee gekre gen. De schaatsoscar wordt sinds 1959 ieder jaar uitge reikt aan de schaatser of schaatsster die een bijzonde re prestatie heeft geleverd in het afgelopen seizoen. Wüst veroverde de Europese en de wereldtitel allround en de wereldtitels op de 1500 meter, de drie kilometer en de ploegenachtervolging. MIDDELBURG John Schot voetbalt komend seizoen bij zaterdag-eerste klasser Heerjansdam. De Tholenaar speelt nu nog Bij het Belgische Excelsior Kaart Brasschaat (eerste.klas- se provinciaal). De aanvallen de middenvelder was afkom stig van zaterdag-hoofdklas ser Kloetinge. Die club ver liet hij begin januari. Schot was eerder prof bij RBC Roosendaal. In Zeeland was hij ook actief bij Hoek. MIDDELBURG Robin de Pagter verruilt ko mend seizoen zondag-hoofd klasser Goes voor zater dag-eersteklasser GPC Vlis singen. De aanvaller speelde al eerder bij de Walcherse ploeg. Via Kloetinge kwam hij bij Goes terecht. GPC Vlissingen krijgt ver der versterking van Shane Mariana. Hij komt over van RCS. Daarnaast verruilt Din- ko Slovic-Pejcinovic Goes voor de Walcherse formatie. MIDDELBURG Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtsker- ke (nummer 279 van de we reld) heeft dinsdag tijdens haar Amerikaanse toernee het hoofdschema gehaald van een 50.000 dollartoer- nooi in Dothan. Zij won drie kwalificatiepartijen. In de laatste had ze drie sets no dig tegen de Taiwanese Hua-Chen Lee: 5-7 7-6 6-2. Met haar plaatsing verdient Van der Meet zes punten voor de wereldranglijst. krijgen geen kans Den Bosch nam hij alle twijfels weg. Veelkunner Wammes vormt een belangrijke schakel in de olympische ambities van de gym- nastiekbond. Aan hem de taak om vandaag in Moskou ook voor publiek te tonen dat hij de decep tie over het mislopen van de Olympische Spelen van Londen te boven is. land, met wie Fenner al vanaf 2010 samenwerkt, is bereid om na zijn rentree uit te komen op alle zes de turntoestellen. „Vijf zou al fantastisch zijn", al dus Fenner, die hem de beproe ving van de ringen wil besparen. Ook ringenspecialist Yuri van Gel der heeft aangeboden om zijn steentje bij te dragen op vloer en sprong. Alles in dienst van het team. Fenner heeft dat aanbod voorlopig afgeslagen. „Ik heb te gen hem gezegd: ik hoop dat we jou niet nodig hebben op vloer." Fenner noemt Zonderland en Van Gelder de inpiratiebronnen binnen de selectie. „Er zijn niet zoveel landen die kunnen zeggen dat ze én een olympisch én een wereldkampioen in het team heb ben." In de aanloop naar het EK heeft de bondscoach duidelijk gemaakt dat iedereen zijn plekje moet ver dienen. Dat geldt ook voor vedet ten als Van Gelder en Wammes. De laatste moest lang vrezen voor zijn EK-ticket. In de laatste - be sloten - kwalificatiewedstrijd in ZEIST - Het Nederlands vrouwen voetbalelftal speelt in de kwalifica tiewedstrijden voor het WK 2015 in Canada tegen Noorwegen, Bel gië, Portugal, Griekenland en Alba nië. Het elftal van bondscoach Roger Reijners begint de kwalificatie reeks op 26 september met een uitwedstrijd tegen Albanië. Krap een jaar later op 17 september vormt een uitduel met Noorweg gen de afsluiting van die reeks. Dat land is momenteel de mondia le nummer elf en dus op papier de sterkste tegenstander. Neder land staat veertiende op de we reldranglijst. Albanië (125e) lijkt de minst te vrezen tegenstander. Reijners was dan ook tevreden met de loting voor het WK. Met Noorwegen en België loot Oranje twee landen die het al eens versla gen heeft, al was Oranje voor het laatst in 1995 de beste in een vriendschappelijk duel met de Noorse vrouwen. Nederland won in februari nog van België (3-2). „Het is een uitdagende groep, met mogelijkheden voor ons. Ik krijg er geen onprettig gevoel bij. Noor wegen is een sterk land, maar niet van het kaliber Duitsland. Portu gal, Griekenland en Albanië ken ik niet goed genoeg. Maar het mag duidelijk zijn dat we voor de eerste plaats gaan", aldus Reij ners. In de kwalificatie voor het WK plaatsen alle zeven groepswin naars zich direct voor het eind- toernooi. De vier beste nummers twee strijden in play-offs voor het overige Europese ticket naar het wereldkampioenschap. De oranjevrouwen hebben zich nog nooit geplaatst voor een mon diale eindronde. Reijners wil daar verandering in brengen, maar richt het vizier eerst op het EK in Zweden in juli, waar Noorwegen ook één van de tegenstanders is. „Dat heeft invloed in de WK-kwa- lificatie straks, want beide landen kennen elkaar dan weer een stuk beter. Ons allereerste doel is uiter aard het EK. Daar willen we ons van onze beste kant laten zien en optimaal presteren." Roger Reijners Anthony van Assche uit Sas van Gent in actie op de brug tijdens het EK van 2012 in Montpellier. foto Robin Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33