Meeste kans op gejatte fiets in winkelgebieden Debat hoger onderwijs Gratis overdracht grond Waterdunen onderzocht Fiets gestolen ZEELAND 23 commentaar De PZC zoekt scholieren die examen doen ANWB-ONDERZOEK: NIET BANG VOOR FIETSDIEFSTAL Restaurant het Veerhuis WOENSDAG 17 APRIL 2013 Sofie Jongepier uit Aagtekerke (17) gebruikt in de Middelburgse binnenstad nooit een kettingslot. De zwarte opoefiets van haar vriendin Marit de Nood (op de achtergrond) werd twee jaar geleden op klaarlichte dag gestolen in de Lange Delft in Middelburg, foto Lex de Meester middelburg - Wie denkt dat je al leen 's avonds je fiets goed op slot moet zetten, kan wel eens bedro gen uit komen. Uit een online onderzoek van de ANWB onder 1350 leden, dat dins dag gepubliceerd werd, blijkt dat een derde van de fietsdiefstallen 's middags plaatsvindt. Een iets groter percentage van de diefstal len, 37 procent, gebeurt 's avonds tussen zes en twaalf uur. Tien procent van de ANWB-le- den is in de afgelopen drie jaar slachtoffer geweest van fietsdief stal. Winkelgebieden zijn bij fiet sendieven het meest in trek: 30 procent van de fietsen worden in de buurt van winkels gestolen. Treinstations staan op de tweede plaats met 18 procent, gevolgd door woonbuurten (16 procent) en uitgaansgebieden (15 procent). Bijna alle ondervraagde mensen zeggen dat ze voorzorgsmaatrege len treffen om te voorkomen dat hun fiets gestolen wordt. Iets meer dan de helft (56 procent) zet de fiets ergens aan vast met een De meeste ANWB-leden (63 pro cent) schatten de kans dat hun fiets gestolen wordt laag in. Uit berichten die slachtoffers op sociale media plaatsen, blijkt vol gens het onderzoek dat fietsdief stal verontwaardiging, hulpeloos heid en teleurstelling oproept. Alhoewel mensen twijfelen aan het nut ervan, doet 70 procent van de slachtoffers toch aangifte bij de politie. kettingslot; een bijna even groot gedeelte (52 procent) neemt geen enkel risico en gebruikt zelfs twee of meer fietssloten. Iets meer dan een derde (37 procent) zet z'n fiets uit voorzorg in een bewaakte stalling. Mensen die al een keer slachtoffer zijn geworden van fietsdiefstal ne men meer maatregelen. Ze gebrui ken vaker twee sloten en zetten hun fiets vaker vast aan een hek of lantaarnpaal. Eén op de vijf slachtoffers van fietsdiefstal laat de fiets wel eens staan, uit angst dat hun stalen ros nog een keer prooi wordt voor fietsendieven. vlissingen - De jongerenafdeling van D66 - Jonge Democraten Zee land - houdt komende dinsdag een debatavond in Vlissingen over de toekomst van het hoger onderwijs in Zeeland. Drie Statenleden debatteren en commissaris van de koningin Han Polman zit de avond voor. Locatie: Restaurant Brooklyn Bou levard in Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. De toegang is gratis. Veer dam 7, Kortgene www.het-veerhuis.net Visliefhebbers opgelet! reserveren 0113-301782 of 0113-301693 Do vrijdag Vismenu (div. soorten) 17,50* Zat. zondag Traditionele Zeeuwse Stokvis 19,50* *Dit is 5 euro korting per couvert l.v.m. verse inkoop op de vismijn, reserveren gewenst! door Marcel Modde MIDDELBURG - Bij de uiteindelijke overdracht van ingerichte (recrea- tie)natuurgebieden, zoals Waterdu nen, aan de toekomstige natuurbe heerder moet rekening worden ge houden met de recente uitspraak van het Gerecht van de Europese Unie. De consequentie daarvan wordt samen met andere provin cies onderzocht, schrijven Gedepu teerde Staten in antwoord op vra gen van de Partij voor Zeeland. Het EU-Gerecht heeft bepaald dat gratis overdracht van grond aan natuurorganisaties als ongeoor loofde staatssteun aangemerkt dient te worden. Dat is ook het ge val in het Zeeuws-Vlaamse pro ject Waterdunen, aldus de PvZ. De fractie maakt zich zorgen over de financiële positie van de pro vincie door projecten als Waterdu nen, Perkpolder en de sanering van het failliete Thermphos. GS geven aan zich bewust te zijn van het risico 'in een aantal dossiers'. Wat Waterdunen betreft, wordt volgens het college geen onverant woord risico gelopen. Op andere dossiers gaan GS in dit verband niet in. Het college voelt er niets voor nu nog zijn handen af te trek ken van de projecten. Opvallend veel Neder landers zijn laco niek over het risico dat hun fiets wordt gestolen. Dit blijkt uit een on derzoek onder leden van de ANWB. We zetten onze fietsen wel op slot, maar we doen er niet echt alles aan om te voor komen dat dieven 'm meene men. Zo zet maar iets meer dan de helft van de ondervraag den zijn rijwiel ergens aan vast. Uit reacties van Zeeuwse fietsers komt hetzelfde beeld naar voren. Lang niet iedereen zet z'n fiets altijd op slot. En ze komen er vaak goed mee weg. Er zijn een paar argumenten om het dieven toch wat moeilij ker te maken. Met een betere beveiliging schrik je hen af. Dat scheelt de politie werk. Hoe meer moeite dieven moe ten doen, des te groter de kans dat ze tegen de lamp lopen. Ver der onderschatten veel mensen de verontwaardiging, de fru stratie en de teleurstelling als je eigendom weg is. Dat doet vaak aanzienlijk meer pijn dan het financiële verlies. middelburg - De PZC besteedt ook dit jaar weer uitgebreid aan dacht aan de eindexamens, die over een krappe maand beginnen. We willen enkele Zeeuwse leerlin gen op de voet volgen. De redactie is daarom op zoek naar examenkandidaten, die gedu rende de hele examenperiode over hun ervaringen willen vertellen in de krant. Ben je keihard aan het studeren? Moet je alle zeilen bijzetten om te slagen? Doe je voor de tweede keer examen? Moet je per se een goed cijfer halen voor een bepaald vak om aan je droomopleiding te kun nen beginnen? Of zijn de examens voor jou om een andere reden extra spannend? Stuur dan een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl. Vertel ons waarom jouw examenperiode bijzonder is. Vergeet niet om je con tactgegevens te vermelden. Uit een exploot van B. J. Meijering, gerechtsdeurwaarder te Middelburg d.d. 12-04-2013 blijkt, dat t.v.v. Deeqa Mohamed Warsame, wonende te Bergen op Zoom aan NUUR AHMED ALI zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, met aanzegging dat uiterlijk 07-08-2013 een verweerschrift kan worden ingediend door een advo caat bij de rechtbank Zeeland-West-Bra bant, Kousteensedijk 2 te Middelburg. Genoemde Nuur Ahmed Ali kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088 - 3314500 088 - 3314500

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23