Sloop uitgebrande winkels Sluis begonnen Wegenvignet rem op economie Kanaalzone Yara Sluiskil fanatiek op veiliger werken Supervoordelig ANDALUSIË 1 n ^Vy' xr 'l' «SI AA GENT KRAS.NL Eerste uitvoering Koningslied 22 ZEEUWS-VLAANDEREN rrf rr BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15c„m 8- t/m 15-daagse reizen Spanje p 8 U UÊ I '■•life-" ïir Boek vandaag nog bij dé Andaiusië-specialist! 13 "I Voor het eerst sinds 1975 verhuist een grote Belgische voetbalploeg naar een nieuw stadion. Wat in Brugge maar niet wil lukken, is in Gent eindelijk rond: de lokale 'Buffalo's' verkassen komende zomer. SLUIS - Medewerkers van het Krui- ningse sloopbedrijf P. Sinke zijn eind vorige week voortvarend be gonnen met de totale ontmante ling van twee uitgebrande winkels in de Nieuwstraat in Sluis. De twee winkels gingen eind maart in vlammen op. De brand ontstond donderdag 29 maart 's avonds laat in het dumpwinkeltje Economique. Het naastliggende kledingzaakje You Me kon niet worden gered. De winkels wer den na de brand afgedekt met een zeil om eventuele verspreiding van asbest te voorkomen. Onderzoek wees anderhalve week geleden uit dat slechts een beperk te hoeveelheid asbest in de pan den aanwezig was. Het sloopbe drijf heeft de opdracht gekregen het werk binnen twee weken te klaren. Bij het begin van de meiva kantie, zaterdag 27 mei, moet de Nieuwstraat weer geheel toegan kelijk zijn. Ook auto's moeten dan weer door de straat kunnen. De lege plek in de winkelstraat zal niet direct weer zijn opgevuld, is de verwachting. Woonwinkel De Potterie, die na de brand veel overlast van rook-, roet- en water schade had, hoopt eind deze week weer open te gaan. De sloop van twee Sluise winkelpanden is eind vorige week begonnen. Een medewerker haalt met behulp van een zaag voorzichtig delen van het dak uit elkaar, foto Peter Nicolai door Wout Bareman TERNEUZEN - Invoering van het we genvignet in België werkt rem mend op de economische ontwik keling van de Kanaalzone. Het Ter- neuzense raadslid Giel van Boom (TOP/GB) is daar vast van over tuigd. Havenschepen Mathias De Clercq van Gent drong vorige week in Terneuzen aan op nauwere sa menwerking tussen Gent en Ter- neuzen. Hij verwacht dat de nieu we zeesluis duizenden extra ba nen oplevert. Volgens Van Boom allemaal prachtig, maar dan moe ten samenwerking en grensover schrijdende werkgelegenheid niet worden belemmerd door een we genvignet. Hij vindt dat burge meester en wethouders alleen al uit economisch belang in overleg met alle Nederlandse en Vlaamse autoriteiten moeten proberen in voering van het vignet te voorko men. Van Boom opperde bij een eerdere poging een vignet in te voeren al eens om als tegenzet het tractaat over de vrije door vaart op de Westerschelde te door breken en de scheepvaart tol te la ten betalen. „De mariniers die naar Vlissingen komen, kunnen dan mooi als tolgaarder dienen." door Wout Bareman SLUISKIL - Het management van kunstmestproducent Yara in Sluis kil zet meer dan ooit in op veilig heid op de werkvloer. Nog dit voor jaar start een grote veiligheidscam pagne (Behaviour Based Safety). Ook wereldwijd is veiligheid bij Ya ra speerpunt. Met het internationale project Ze ro by choice wordt ingezet op een veiligheidscultuur met nul onge vallen als norm. In zijn column in het bedrijfsblad Yara Magazine ha merde algemeen directeur Jon Sletten in otober al op de nood zaak permament aandacht te be steden aan veiligheid op het werk. Die oproep doet hij nu weer. Het managementteam heeft besloten de campagne, die tien jaar geleden zo'n succes was, te herhalen. Sletten schrijft: „Nu, tien jaar later, is deze aanpak enigszins op de achtergrond ge raakt. Denken en praten we nog voldoende met elkaar over moge lijke risico's vóór we aan een klus beginnen. Durven we elkaar nog wel aan te spreken op onveilig ge drag?" De campagne wordt bege leid door getrainde coaches en waarnemers. Het zijn medewer kers van Yara én van contractors. wwi? !yV'"" Jr 8 t/m 15 dgn Fly-drives ANDALUSIË 499 ontdek de schoonheid van Andalusië per huurauto! boek uw ideale fly-drive uit ons ruime aanbod en bezoek sfeer volle steden als Sevilla en Granada en de zonnige Costa's en het schitterende binnenland met witte dorpjes inclusief vlucht, verblijf, diverse maaltijden en huurauto Vertrek: 25 april t/m 24 oktober Zie www.kras.nl/flydriveandalusie waarom zou je meer betalen 8 dgn Rondreis KARAKTERISTIEK ANDALUSIË 699 vele garante vertrekdata! De laatste plaatsen in april mei! met o.a. het hooggelegen Ronda, Jerez de la Frontera, het bruisende Sevilla, Córdoba, Baeza en Granada inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 4 x diner, Nederlands sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra Vertrek: 25 april t/m 31 oktober Zie www.kras.nl/35682 8 dgn Rondreis GRAND TOUR ANDALUSIË 929 vele gegarandeerde vertrekdata! Prijsverlaging op 1 mei! met o.a, Ronda, Cadiz, Gibraltar, Córdoba, Granada met het Alhambra en 5 nachten aan de Costa del Sol inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 11 x diner, Nederlands sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra Vertrek: 1 mei t/m 30 oktober Zie www.kras.nl/grandtourandalusie Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Eerst door Martijn de Koning GENT - Moet hier over drie maan den gevoetbald worden? Wie een blik werpt op het nieuwe Artevel- destadion in Gent, kan het zich bijna niet voorstellen. Natuurlijk: het grootste deel staat overeind, maar er zitten hier en daar toch nog behoorlijke 'gaten' in het ge bouw. Om nog maar te zwijgen over de staat van de directe omge ving, waar ook de infrastructuur een totale metamorfose onder gaat. De clubleiding van AA Gent blijft er echter in geloven: de voor bereiding op het nieuwe voetbal seizoen kunnen 'De Buffalo's' in hun nieuwe onderkomen afwer ken. Voor een voetbalonderkomen van een landelijke topclub wordt het Arteveldestadion in Gent niet bij zonder hoog. Maar gróót, dat is het complex wel. Eromheen lo pen vergt een flinke wandeling. Voetbalstadions zijn al lang niet meer alleen voetbalarena's. Na tuurlijk wordt het hart gevormd door een voetbalveld met erom heen tribunes, maar bovenal zijn stadions een plek waar geld ver diend moet worden. Rond de on derkomens van topclubs is het vandaag de dag niet alleen druk op wedstrijddagen. Niet voor niets meent de clubleiding van AA Gent dat het stadion moet uit groeien tot een 'epicentrum van netwerking'. Ook in het gebouw kun je een compleet rondje lopen: een 'promenade' van 680 meter lang. Die is, ook als er niet wordt TERNEUZEN - Seniorenorkest De Jeugd van Toen voert zaterdag voor de eerste keer het Zeeuws ko ningslied 'Kom naar Zeeland' uit. Daarbij zingen volwassen studen ten van cultuurinstelling Toon beeld de coupletten, kinderen zul len het refrein zingen. Zij doen dat tijdens een gezamenlijk optre den op de Markt in Terneuzen, van 14.00 tot 15.00 uur. Het pu bliek krijgt flyers met de tekst van het lied, dat geschreven werd door componist Mar van der Veer en dichter Michiel de Zeeuw, zo dat er meegezongen kan worden. Dirigent Piet Eekman leidt De Jeugd van Toen, de leerlingen van Toonbeeld worden begeleid door docente Noor Gortzak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58