't Zand wil maatregelen tegen asbest in huizen Supervoordelig ANDALUSIE 499 Noodlanding oefenen KRAS.NL 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis wacht op een positief signaal van de gemeenten en de provincie. 'Klacht over brief uit Souburg wel goed afgehandeld' 91 :i - 11II k' - 11 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 8- t/m 15-daagse reizen Spanje Boek vandaag nog bij dé Andalusië-specialist! Verongelijkte toon over nieuwbouw past ADRZ niet Een medewerker van een schoonmaakbedrijf verwijdert de leus op de muur op de hoek Langevieleweg-Baarsjesstraat. foto Theo Giele ANALYSE door Theo Giele VLISSINGEN - „Wij zitten te wach ten op een signaal van Vlissingen, Middelburg en de provincie dat ze ons plan zien zitten en dat ze er mee aan de slag gaan. Dan zijn bou wers en banken eerder geneigd te zeggen: we doen het. In juni ver wachten we een overeenkomst te sluiten met één van twee mogelij ke partijen. Dan speelt mee dat die mensen het vertrouwen moeten hebben dat de gemeenten het plan omarmen. Er wordt nu erg veel naar elkaar gekeken. We vragen ons af waarop het gebrek aan ver trouwen in de directie is geba seerd." Via haar woordvoerder liet de Raad van Bestuur van het Admi raal de Ruyter Ziekenhuis zaterdag in de PZC weten te wachten op een positief signaal van gemeenten en de provincie. Zou provinciaal bestuurder Kees van Beveren de krant woedend in de hoek hebben gesmeten toen hij dit las? Van Beveren, die begint dit jaar liet weten 1 miljoen euro voor te willen schieten om een weg naar het nieuw te bouwen zieken huis in de Mortiere aan te leggen. De gedeputeerde kreeg hiervoor kritiekmaar hield voet bij stuk in het belang van de gezondheids zorg. Zou de Vlissingse wethouder Marin de Zwarte zich hebben ver slikt toen hij het citaat van de woordvoerder onder ogen kreeg tij dens het ontbijt? De Zwarte, die te gen het hardnekkige Vlissingse sen timent in, besloot mee te werken aan de plannen van het ADRZ en te stoppen met het vasthouden aan de oude ziekenhuislocatie aan de Koudekerkseweg. Zou de Middelburgse CDA-fractie- voorzitter Jan Zwemer heel lelijke woorden hebben gebezigd toen hij las over 'omarmen en vertrouwen'? Zwemer, die voorstelde desnoods als gemeente geld te lenen aan het ziekenhuis om het project van de grond te krijgen! Die een ruzie met zijn Vlissingse partijgenoten ris keerde door te wijzen op een alter natieve bouwkavel in Middelburg. Hoeveel positieve signalen heeft het ADRZ nodig? Het was het ADRZ dat hamerde op het belang om haast te maken met alle procedures voor wijziging van het bestemmingsplan. Eind 2012 zou dat rond moeten zijn. Het zie kenhuis verklaarde dat Middelburg en de provincie nog even de toe gangsroute moesten regelen en dan zou de aanvraag de deur uit gaan. Dat is in januari geregeld, maar de ambtenaren bij de ge meente Vlissingen wachten elke dag vergeefs op post van het ADRZ. „Er wordt nu erg veel naar ons geke ken", klaagt het ADRZ. Naar wie zouden de Zeeuwen anders moe ten kijken? Hoe je het ook wendt of keert, het ADRZ begon als mono polist in deze regio aan de grote re organisatie van de ziekenhuiszorg in Midden-Zeeland. Dat kun je de politiek niet verwijten. In Vlissin gen, maar inmiddels ook in Middel burg, is de frustatie over het mach teloos toezien groot. De verant woordelijkheid voor de financie ring van de nieuwbouw ligt bij het ADRZ. In zijn bestuurskamer is het plan voor een ziekenhuis op twee locaties uitgedacht en als uit voerbaar en betaalbaar beoordeeld. Begin 2012 schreef de Raad van Be stuur dat over de financiering 'ver regaande overeenstemming' was bereikt. Vier maanden later werd de verwachting uitgesproken dat al les nog voor de zomer rond zou zijn. In juni 2012 werd het 'na de zo mer'. Nadat ondernemer Henk van Koeveringe zijn poging mee te hel pen met de financiering had ge staakt, zei het ADRZ dat de breuk geen gevolgen had. Vorige maand werd over de financiering gezegd: we hopen nog deze zomer. Zou hier de oorzaak liggen van het ge? brek aan vertrouwen? De vergelijking met de schouw burgsoap in Middelburg dringt zich op. Van torenhoge ambities (A-theater/topklinische zorg) naar een verbouwde tent die niets meer kan bieden dan er al is. Voor de schouwburg kwam de redding in de persoon van de Zeeuws-Vlaam- se ondernemer Frans Lievens. Nu kijken Walcherse politici weer naar de overkant,, naar ziekenhuis ZorgSaam. Een ziekenhuis dat Wal- chenaren inmiddels goed weten te vinden. In de redenering van het ADRZ zou met zo'n positief sig naal de financiering van het Mor tiereziekenhuis voor ZorgSaam een fluitje van een cent zijn. MIDDELBURG - Wie de leus 'Asbest- wijk' op haar woning heeft geklad weet Tieneke Boersma niet. Maar de witte letters trokken gisteren wel de aandacht op de hoek Baars- jesstraat-Langevieleweg. Boersma woont in van de 148, ruim zeventig jaar oude wonin gen in dit deel van de Middelburg se wijk 't Zand. Na de oorlog wer den de wanden met een asbestve- zelhoudende laag besmeerd tegen de vochtproblemen. Dat was toen een bekende remedie tegen op trekkend vocht in huizen die in 1944 en 1945 onder water hadden gestaan. Een aantal bewoners vindt dat Woongoed Middelburg GOES - De luchtmacht heeft maan dagmiddag geoefend op het ma ken van noodlandingen boven Zeeland. Eén van de manoeuvres vond plaats boven de binnenstad van Goes. Normaal gesproken oe fenen piloten boven een weiland of een akker, zegt woordvoerster Wendy Ryan van de luchtmacht basis Woensdrecht. „Het ging maandag om twee toestellen van het type Pilatus PC7. Leerlingen in alle woningen maatregelen moet treffen door voorzetwanden te plaatsen bij de komende reno vatie. Boersma en haar buurtge^ noot Ina Provoost bekeken vorige week de modelwoning, waar gipsplaten waren aangebracht, maar kregen daar te horen dat dit niet overal zal gebeuren. De twee willen duidelijkheid van de wo ningcorporatie. Woongoed heeft besloten donderdag van 16.30 tot. 18.30 uur de modelwoning aan de Baarsjesstraat weer open te stel len om vragen te beantwoorden. De corporatie heeft eerder in brie ven aan de bewoners de situatie uitgelegd, maar ze begrijpt de zor gen die bij hen leven. die de vliegopleiding op Woens drecht volgen, moeten een 'practi ced forced landing' (een noodlan ding, red.) oefenen. Stel dat je mo tor uitvalt: hoe zet je dan je vlieg tuig aan de grond. Om dat te oefe nen, zetten piloten de motor in zijn vrij, dalen tot de toegestane vlieghoogte en vliegen weer ver der." Iedereen die een vliegoplei ding bij defensie volgt, moet der gelijke oefeningen doen. VLISSINGEN - Enkele weken gele den was er grote verontwaardi ging in een Vlissingse commissie vergadering, omdat een inwoon ster van Oost-Souburg pas bijna twee jaar na het versturen van een mail door haar man een ontvangst bevestiging kreeg. Burgemeester René Roep zocht die kwestie uit. Nu blijkt dat de inwoner twee we ken na het versturen van zijn mail (op 18 februari 2011) op 4 maart 2011 antwoord kreeg van de ge meente. Begin dit jaar ging er wat mis toen die mail werd gearchi veerd. Toen is, aldus Roep, 'per abuis op de knop ontvangstbeves tiging geklikt. Dat de schrijver van de mail in mei 2012 is overleden, maakt het voorval des te pijnlij ker'. Volgens Roep zijn zowel schriftelijk als mondeling aan de Souburgse excuses aangeboden en heeft ze een boeket gekregen. Nèrge voordel r.'f> [f irvv a -«"ar 8 t/m 15 dgn Fly-drives ANDALUSIË 499 ontdek de schoonheid van Andalusië per huurauto! boek uw ideale fly-drive uit ons ruime aanbod en bezoek sfeer volle steden als Sevilla en Granada en de zonnige Costa's en het schitterende binnenland met witte dorpjes inclusief vlucht, verblijf, diverse maaltijden en huurauto Vertrek: 25 april t/m 24 oktober Zie www.kras.nl/flydriveandalusie waarom zou je meer betalen 8 dgn Rondreis KARAKTERISTIEK ANDALUSIË 699 vele garante vertrekdata! De laatste plaatsen in april mei! met o.a. het hooggelegen Ronda, Jerez de la Frontera, het bruisende Sevilla, Córdoba, Baeza en Granada inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 4 x diner, Nederlands sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra Vertrek: 25 april t/m 31 oktober Zie www.kras.nl/35682 8 dgn Rondreis GRAND TOUR ANDALUSIE 929 vele gegarandeerde vertrekdata! Prijsverlaging op 1 mei! met o.a. Ronda, Cadiz, Gibraltar, Córdoba, Granada met het Alhambra en 5 nachten aan de Costa del Sol inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 11 x diner, Nederlands sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra Vertrek: 1 mei t/m 30 oktober Zie www.kras.nl/grandtourandalusie 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44