Grootscheepse controle op te hard rijden en rijden met een slok op Langer doorwerken door schrappen loswal I 20 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKOOPPRODUCT EF EF Water is drijvende kracht De cover van het Strategisch Eilandmarketingplan Schouwen-Duiveland 2013-2018 wordt gesierd door kleurrijke foto's die de drijvende kracht van water in combinatie met de begrippen wonen, werken en verblijven visualiseren, foto's Gemeente Schouwen-Duiveland door Piet Kleemans zierikzee - Bij een grootscheepse verkeerscontrole zondagavond op verschillende locaties op Schou wen-Duiveland is onder meer ge controleerd op rijden onder in vloed van alcohol. Twee automobi listen hadden dermate veel gedron ken dat zij ter plaatse hun rijbewijs moesten inleveren. Allereerst werd aan de Julia- nastraat in Zierikzee een alcohol controle gehouden. Tien bestuur ders moesten een blaastest onder gaan. Een vrouw van 44 jaar uit Zierikzee bleek ruim vier keer te veel gedronken te hebben. Haar rijbewijs is direct ingevorderd. Een andere automobilist kreeg een boete van 357 euro. Op de Seróoskerkseweg bij Haam stede werd eveneens een alcohol controle gehouden. Hier moesten 133 bestuurders een blaastest afleg gen. Eén bestuurder bleek ander half keer te veel gedronken te heb ben. Hij kreeg een boete van 497 euro. Later die zondagnacht, om ongeveer 04.00 uur, is nog een au tomobilist zijn rijbewijs kwijtge raakt, wegens rijden onder in vloed. Een 20-jarige man uit Zie rikzee werd op de Laan van Saint Hilaire in Zierikzee gesnapt. Hij bleek ruim acht keer teveel te heb ben gedronken. Zijn rijbewijs is ingevorderd en de officier van jus titie bepaalt of deze beginnend be stuurder het nog terugkrijgt. Naar aanleiding van klachten over hardrijders werd gecontroleerd op de Kuijerdamseweg in Ellemeet waar een limiet van 30 kilometer per uur geldt. Er werden 93 be stuurders gecontroleerd. Zeven van hen kregen een bekeuring voor te hard rijden. Ook op de Ca- landweg in Zierikzee - eveneens een 30-kilometerzone - werd ge controleerd. Hier kregen drie van de 85 gecontroleerde bestuurders een bekeuring. door Joeri Wisse zierikzee - Aannemer De Klerk Waterbouw mag 's avonds tot 21.00 uur doorwerken aan de dijk versterking bij Zierikzee. Projectbu reau Zeeweringen heeft de werktij den verruimd, omdat de aanleg van een loswal bij de Cauwersin- laag in de praktijk anders technisch onmogelijk is. Schepen die de benodigde materi alen via de loswal moeten aanvoe ren, kunnen in de problemen ko men met afmeren en wegvaren, schat de aannemer in. Zodra de wind uit zuidwestelijke richtin gen waait, zou hij pal op de los wal staan; lagerwal in scheeps- vaartermen. Behalve dat dit lastig is met het aanmeren, zouden schepen vanaf windkracht zes de loswal helemaal niet meer kun nen bereiken. Binnen het vier kilometer lange dijktraject is nog een andere tijde lijke loswal aangelegd; in de zwaaikom langs het havenkanaal. Vanaf daar kunnen ook materia len naar andere delen van het dijk vak worden gebracht, maar dat le vert langere transporttijden op. Om vertraging te voorkomen, mag de aannemer dus tot 21.00 in plaats van 19.00 uur doorwerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42