Grevelingenhout op kop DZK mist promotie SPORT 29 VC Vlissingen gaat opnieuw voor Pennings Davy Gunst vijfde in GP Batti-Metallo Strijd om ATB-cup barst weer los Hattrick Drenthe voor Alania Monsterscore voor Oemoemenoe De Kok en Vink naar kwartfinale DINSDAG 16 APRIL 2013 POMMEROEUL Davy Gunst uit Yerseke kwam zondag als snelste Ne derlander over de streep in de GP Bati Metallo. De wiel renner van WWV Vacanso- leil-BHV-Maas kwam in de internationale klassieker voor junioren als vijfde over de finish. De Yersekenaar werd daarnaast winnaar van het rushes klassement. In de afwachtingswedstrijd voor dames nieuwelingen werd zijn zusje Denise Gunst zesde in de sprint. MIDDELBURG Mountainbikevereniging X-Treme houdt een wed strijdenreeks om de ATB Zo- mercup. Het aantal wedstrij den is vastgesteld op vijf. Woensdag wordt er gestart op het Den Inkel-parkoers bij Kruiningen. Er volgen daarna nog wedstrijden in Wolphaartsdijk (15 mei), We- meldinge (2 september), Westkapelle (21 september) en Burgh-Haamstede (28 september). De wedstrijden op werkdagen beginnen tel kens om 18.00 uur en die op zaterdag om 12.00 uur. VLADIKAVKAZ Royston Drenthe heeft zijn Russische club Alania Vladi kavkaz maandag aan een be langrijke overwinning gehol pen in de strijd tegen degra datie. Met drie doelpunten, waar onder een benutte straf schop, was de oud-speler van onder meer Feyenoord en Real Madrid hoogstper soonlijk verantwoordelijk voor de zege op concurrent Mordavia Saransk: 3-1. DEN BOSCH De rugbysters van Oemoe menoe behaalden in de laat ste competitiewedstrijd een o-71-overwinning op Duke's. Jasmin Seijbel opende de score en vervolgens zorgden Joëlle Hoevenaar, Celine Treffers, Lisa van der Werf en Mina Veenenbos voor een 0-39-ruststand. Romy Groeneweg voerde de voor sprong op tot 0-44 en door try's van Addy van Liere en Jasmin Seijbel en drie con versions van Romy Groene weg zegevierde Oemoeme noe met 0-71. BRANDENBURG Joey de Kok en Michael Vink hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van het EK driebanden klein voor onder zeventien jaar. De Kok eindigde als tweede in zijn poule. Vink won één partij, maar ging als achtste naar de kwartfinale. MIDDELBURG - De golfers van Gre velingenhout uit Bruinisse gaan na twee wedstrijden aan de leiding in de eerste klasse. Na de 14-4 over winning van vorige week op Capel- le aan den IJssel werd nu Crom- strijen na een zinderend duel ver slagen: 10-8. Grevelingenhout, dat dit seizoen debuteert op het op één na hoog ste niveau, begon zondag sterk aan de wedstrijd op het terrein van de Woeste Kop in Axel. De eerste foursome (een wedstrijd waarbij twee spelers een team vor men) van William Remeeus en Job Jan Simmelink, werd dan wel verloren, maar dat werd gecom penseerd doordat Bas Post/Frank Huisson en Thom Hopmans/Ruud Graveland wel hun foursomes wonnen. Hierdoor begon Grevelingenhout met een 4-2-voorsprong aan de enkelpar- C tijen. Via zeges van Job Jan Simmelink en Bas Post werd het al snel 8-2 en leek de eindoverwinning al binnen te zijn. Het werd echter ongemeend spannend doordat de volgende drie enkelpartijen verlo ren gingen en de stand gelijk werd getrokken door Crom- strijen: 8-8. De laatste partij van Ruud Grave land moest de beslissing brengen. Het werd een thriller. Hij be zweek echter niet onder de druk en wist op de laatste hole met een putt van één meter de partij met 10-8 in het voordeel van Grevelin genhout te beslissen. De andere Zeeuwse vertegenwoor diger in deze klasse, De Woeste Kop uit Axel, kwam niet in actie. Traditiegetrouw speelt de gast heer op zijn eigen baan geen com petitie. Komende zondag staat de Zeeuwse derby tussen De Woeste Kop en Grevelingenhout op het programma. Die wedstrijd wordt op de baan van Capelle aan den IJssel gespeeld. door Lianne Meerman VLISSINGEN - De zwemmers van De Zeeuwse Kust (DZK) hebben naast promotie naar de hoofdklasse ge grepen. De ploeg kwam in Leiden 80 punten tekort en eindigde op de vierde plaats. DZK begon goed aan de promotie wedstrijd en behaalde op de esta fettes een tweede en derde plaats. Noa Eversdijk pakte de overwin ning op de 200 meter vrije slag (2.07.69 minuten), terwijl Ruden de Ridder tweede (2.10.69) werd. Jonathan Davidse was goed voor brons op de 100 meter vlinderslag en 200 meter vrije slag. Sem van Eisen snelde op de 50 meter vlinderslag (34.46 secon den) naar een gouden plak, op de voet gevolgd door Melle van Ge- mert (34-95)- Ruden de Ridder troefde op de 100 meter wissel slag Noa Eversdijk af: 1.09.61 om 1.10.19. Bij de 4 x 100 meter wisselslag wa ren Kirsten Walraven, Celine Brink, Ruden de Ridder en Noa Eversdijk de andere vijf ploegen te snel af. Ze hadden een voorsprong van bijna zes seconden. Savannah Leenheer zorgde ook nog voor de nodige punten en werd tweede op de 100 meter schoolslag (1.18.29). Op de 100 meter wisselslag maak ten Sem van Eisen en Melle van Gemert het spannend. Van Ge- mert tikte als eerste aan in 1.17.81, net voor Van Eisen (1.17.85). Ook op de 100 meter schoolslag was Melle van Gemert niet te klop pen. Bij de 200 meter wisselslag zwom men Casper Zwier en Tom van Ei sen naar podiumplaatsen. Noa Eversdijk tikte op de 100m rug als tweede aan. Tom van Ei sen won de 100 meter vrije slag. Bij 4 x 200 meter en de 12 x 50 me ter vrije slag wérd DZK tweede. VLISSINGEN - VC Vlissingen hoopt nog deze week Ruud Pennings als nieuwe trainer voor volgend voet balseizoen te kunnen presenteren. Hij moet bij de zondag-eersteklas ser de opvolger van Karl Vergou wen worden. Pennings is de meest logische op tie nu maandagmiddag de contac ten met trainer Arie van der Zou- wen uit Dordrecht werden afge broken. Vlissingen was vorige week nog dicht bij een akkoord met de Zuid-Hollander. „We wa ren voor 95 procent rond", zegt in terim-voorzitter Rens Reijnierse van VC Vlissingen. „Van der Zou- wen wilde alleen nog de selectie doornemen en gaf later te kennen dat hij er nog graag twee spelers voor de defensie bij wilde." De leiding van de Walcherse club kon en wilde hier geen gehoor aan geven. Vervolgens werd maan dag door beide partijen besloten om de onderhandelingen dan maar te staken en niet met elkaar in zee te gaan. „Dan moet je dus op zoek naar een ander en is één en één twee", zegt Reijnierse. „Ruud Pennings ligt dan het meest voor de hand. We hebben tenslotte niet voor niks al eerder contact met hem gelegd." Dat was in maart. Vlissingen dacht Pennings toen te kunnen losweken bij Zeelandia Middel burg. Het bleef echter bij een oriënterend gesprek, omdat de club Pennings aan zijn driejarige verbintenis hield. Afgelopen week ontstond er echter rumoer bij Zee landia Middelburg en maakte Pen nings bekend dat hij aan het eind van dit seizoen zijn contract liet ontbinden. Er was verschil van in zicht over de te volgen koers ont staan. De jongste ontwikkelingen ma ken nu de weg vrij voor VC Vlis singen. „We gaan snel met elkaar rond de tafel", zegt Reijnierse, „en we hopen er deze week al uit te komen." Pennings was van 2001 tot en met 2010 al eens eerder trainer van VC Vlissingen. Hij leidde de club toen van de vierde naar de eerste klasse van het amateurvoetbal. Het peloton rijdt door het Limburgs landschap tijdens de 48e editie van de wielerklassieker Amstel Gold Race. Het publiek kwam de renners zondag weer massaal aanmoedigen, foto Bas Czerwinski/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29