SPORT Zestien clubs willen meer duels, andere play-offs, apart bekertoernooi en andere speeldag. Ttoee nieuwe spelers voor RCS Australië trots op golfer Scott Michaëlla Krajicek wint bij rentree 'Hoy kondigt afscheid aan' MIDDELBURG Voetbalclub RCS heeft zijn eerste versterkingen bin nen. Robbie van Iwaarden en Daniel van 't Westende spe len volgend seizoen voor de ploeg uit Oost-Souburg. Bei de spelers komen over van zondag-derdeklasser Jong Ambon. AUGUSTA De eerste zege ooit van een Australische golfer op de Masters in Augusta is maan dag 'Down Under' met vreugde begroet. „Dit is in elk opzicht een his torische dag voor de Austra lische sport", zei premier Julia Gillard in reactie op de winst van haar landgenoot. Scott won zondag een van de grootste golftoernooien ter wereld door in een play-off Angel Cabrera te verslaan. Er moet dringend iets verandering in de eerste divisie. Verschillende clubs, zoals Veendam, gingen de afgelopen jaren op de fles.foto Koen van Weel/ANP Eerste divisie op de schop door Raymond Willemsen DOETINCHEM - De competitie in de eerste divisie gaat de komende jaren op de schop. De zestien overgebleven clubs willen meer wedstrijden spelen en willen af van de vrijdag als vaste speeldag. Na de recente faillissementen van AGOW en Veendam gingen alle alarmbellen rinkelen bij zo wel de overgebleven zestien clubs als de KNVB. Snel werd een vergadering belegd met de clubs, de directie en Raad van Commis sarissen van de KNVB en de CED (Coöperatie Eerste Divisie). Daar in werd allereerst de competi tie-opzet besproken. „De zestien clubs vinden dertig wedstrijden per seizoen te weinig", geeft alge meen directeur Henk Bloemers van De Graafschap te kennen. „Er is geopperd volgend seizoen be- loftenteams toe te laten, maar dat gaat niet door. Misschien in de toekomst, maar nu nog niet. Er zitten te veel haken en ogen aan." De clubs in de eerste divisie spe len volgend seizoen na de regulie re competitie extra wedstrijden. „In totaal 36 tot 38 per seizoen", aldus Bloemers. „Dat kan door een ouderwetse nacompetitie met poules van vier of met play-offs, zoals in België." Bij de zuiderburen werken de zes hoogst geëindigde clubs na de competitie nog eens tien wedstrij den af om uit te maken wie er kampioen wordt. Bloemers meldt dat er ook gespro ken is over een extra bekertoer nooi. „Een soort League Cup, zo als in Engeland. Daar zouden al leen de clubs uit de eerste divisie aan meedoen. Er wordt eerst ge speeld in regionale poules en daarna volgens het knock-out-systeem. De winnaar mag dan deelnemen aan de na- competitie. Ik ben over dat plan erg te spreken." Op termijn moe ten er ook clubs uit de topklasse doorstromen naar de eerste divi sie, kreeg Bloemers op de vergade ring te horen. „De KNVB wil nu de licentie-eisen voor de clubs uit de topklasse versoepelen. In 2015/2016 treden voor het eerst clubs uit de topklasse toe tot de eerste divisie." In Zeist werd ook gesproken over andere knelpun ten. Zo willen veel clubs af van de vrijdag als vaste speelavond. Bloemers: „Volgend seizoen spe len we nog op vrijdag, maar in het seizoen 2014/2015 mogen de clubs zelf bepalen of ze op vrij dag, zaterdag of zondag voetbal len. De Graafschap heeft de voor keur thuis op zaterdagavond te spelen. Dat is voor ons het meest aantrekkelijk." Ook werd er door de clubs geklaagd over de samen vattingen op tv. RTL7 brengt die pas op zaterdagavond en de kijk cijfers zijn schrikbarend laag. „Volgend seizoen worden de sa menvattingen weer op vrijdag ge bracht", vertelt Bloemers. „En over ruim een jaar komen de sa menvattingen achter die van de eredivisie op tv." De clubs komen volgende week weer bijeen. Bloe mers: „Er moet snel beslist wor den, want op de algemene verga dering moeten de wijzingen wor den doorgevoerd." RIANTE ZEGE DEN BOSCH FC Den Bosch heeft maandag in de Jupiler League een riante zege geboekt bij Almere City FC. De ploeg van trainer Jan Poortvliet, die na dit seizoen plaatsmaakt voor Ruud Kaiser, won met 5-1 Den Bosch sloeg toe in de eerste 20 minuten van de tweede helft. Jeffrey Vlug opende in de eerste helft de score en na rust liep Den Bosch in rap tempo uit naar 5-0 door treffers van Moreno Rutten, Sander van Weert (twee) en Enzio Boldewijn. Charles Dissels deed wat terug namens de thuisclub. Den Bosch staat nu tiende in de Ju piler League met 35 punten, Alme re City heeft er 31. HERAKLION Michaëlla Krajicek heeft in Heraklion na ruim zeven maanden afwezigheid haar rentree op de tennisbaan be kroond met een overwin ning. De 24-jarige tennisster ver sloeg op het ITF-toernooi in Griekenland samen met haar dubbelpartner Indy de Vroome het Zweeds-Canade- se koppel Julia Klackenberg en Tara Vasovic met 6-2 6-0. Vandaag komt Michaëlla Krajicek ook in actie in het enkelspel. EDINBURGH Baanwielrenner Chris Hoy stopt ermee. Volgens de BBC zal de succesvolste Brit se olympiër donderdag in zijn woonplaats Edinburgh zijn afscheid aankondigen. Volgens de omroep zet Hoy (37) al meteen een punt ach ter zijn carrière en zal hij niet, zoals in eerste instantie verwacht, doorgaan tot en met de Commomwealth Ga mes van volgend jaar in Glas gow. Hoy veroverde zes gou den medailles op de Spelen. DINSDAG 16 april 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27