De Dighter nodigt uit om te dichten WALCHEREN 23 PontMeyer bouwt nieuw pand in Mortiere Feestelijke opening nieuwe ANWB-winkel De Middelburgse raad heeft zich maandag uitgesproken tegen het korten op armoedebestrijding. DINSDAG 16 APRIL 2013 Minima ontzien bij bezuiniging door Theo Ciele MIDDELBURG - De bezuiniging op het minimabeleid van een kwart miljoen euro is door de Middel burgse gemeenteraad uit de bespa ringsplannen voor de komende ja ren geschrapt. Een wijzigingsvoorstel kreeg maandagavond de unanieme steun van de gemeenteraad. „Er wordt voor een kapitaal- aan nieuwe lantaarnpalen op de Markt gezet en willen we dan op het minimabeleid bezuinigen?", vroeg DuurzaamRood-raadslid Jeannette de Vis-Berrelkamp zich af. Namens de PvdA zei Nellie de Bont zei dat het om een princi piële keuze ging. Ze noemde het een schande om te bezuinigen op de armoedebestrijding. Wethouder Chris Simons zei dat Middelburg 230.000 euro extra van het rijk mag verwachten om te gebruiken voor minimabeleid. Daarmee zou de bezuiniging gro tendeels weer ongedaan gemaakt worden. „Maar", zei Christen Unie-raadslid Krijn Hamelink, „het rijk doet dit niet voor niets. Er is zichtbaar meer armoede in de samenleving." De Bont en anderen benadrukten dat het lang niet alleen gaat om mensen met een bijstandsuitke ring. Ook veel werkende mensen met een laag inkomen kunnen nauwelijks rond komen. „Wij pra ten nu over bezuinigen bij de ge meente, maar deze mensen moe ten elke dag bezuinigen." D66 en DuurzaamRood wezen op het probleem dat veel mensen met een laag inkomen niet eens weten dat ze recht hebben op fi nanciële ondersteuning door de gemeente. Er blijft jaarlijks 250.000 euro op de plank liggen. Het college van B en W moet nu op zoek naar een andere manier om 250.000 euro te bezuinigen. De sterke verhoging van de eerste parkeervergunning voor bewo ners van de binnenstad werd te ruggedraaid tot een stijging van vijf euro per jaar. In plaats daar van wordt de vergunning voor een tweede auto een stuk duur der en gaat het parkeren in de par keergarages 10 cent per uur meer kosten. Het voorstel van de WD kreeg de steun van LPM, Groen links, CDA, Christenunie en DuurzaamRood-lid De Vis-Berrel kamp. De raad praat vandaag verder over het gewijzigde pakket bezuinigin gen van 6,3 miljoen euro. l Binnen bij stadscafé de Dighter op het Bellamypark in Vlissingen met links kok Joris Swennen, in het midden Anton Swennen en rechts Jacqueline de Meijer, foto Ruben Oreel door Wendy de Jong VLISSINGEN - Toen hij tijdens de ver bouwing een stoffig bordje vond waarop stond dat hij zich in het ge boortehuis van de Vlissingse dich ter Jacobus Bellamy bevond, hoef de hij niet langer na te denken over de naam van zijn eetcafé op het Bellamypark. Stadscafé de Digh ter opende daar in maart de deu ren. Anton Swennen straalt als hij voor zijn eetcafé staat. De gebo ren en getogen Vlissinger heeft zo juist de parasols voor zijn terras in ontvangst genomen. En daar mee heeft hij de laatste puntjes op de i gezet. In het karakteristieke geboorte huis van de Vlissingse dichter Ja cobus Bellamy zaten de afgelopen jaren verschillende horecagelegen heden. Toen Swennen in septem ber vorig jaar hoorde dat het pand vrijkwam, vroeg hij zijn zoon Jo ris, die kok is, en zijn partner Jac queline de Meijer of ze samen met hem een eetcafé wilden be ginnen. En zo geschiedde. Joris werkt fulltime bij De Digh ter en Anton en Jacqueline verde len hun tijd tussen het nieuwe eetcafé en hun 'gewone' baan. Dit hebben ze zo gedaan met het oog op de toekomst. Het is namelijk de bedoeling dat Joris zelfstandig verder gaat. Het zal aan de naam liggen, maar de Dighter heeft in de paar we ken dat ze bestaan, al flink wat ge dichten ontvangen van allerlei klanten en belangstellenden. „Blijkbaar nodigt ons eetcafé uit om gedichten te schrijven", zegt Anton. Joris kreeg de vrijheid om zelf een kaart samen te stellen. Omdat hij alleen in de keuken staat en al les vers bereidt, ook de mayonai se, friet en kofïïekoekjes, is het een kleine kaart geworden. „We werken veel met Zeeuwse ingre diënten omdat het kwalitatief goe de producten zijn. Zo komen on ze aardappelen van een boer in IJ- zendijke en halen we ons vlees uit Meliskerke", vertelt Anton. De kaart verandert met de seizoenen mee. Zo komt er 24 april alweer een nieuwe uit waar bijvoorbeeld asperges op komen te staan. Op zondag 21 april kunnen mensen bij stadscafé De Dighter een middag onbeperkt verse huisgemaakte tapas eten van 13.00 tot 16.00 uur. Reserve ren is verplicht. Meer informatie op www.stadscafededighter.nl MIDDELBURG - PontMeyer, leveran cier van bouwmaterialen in Zee land, is maandag begonnen met het heien van palen ten behoeve van de fundering van een nieuw te bouwen vestiging aan de Fagot- weg in Middelburg. Het pand aan de Klarinetweg waar het bedrijf zich nu in be vindt, eveneens op het Mortier eterrein, bestaat volgens vesti gingsmanager Erwin Carol uit te veel vierkante meters. Daarom is besloten een kleiner onderkomen te bouwen. „Het assortiment blijft hetzelfde", licht Carol toe. Het drive-in-af- haalcentrum dat PontMeyer nu heeft, krijgt de nieuwe vestiging ook. Naar verwachting zal Pont Meyer in november naar de nieu we locatie verhuizen. MIDDELBURG - Oud-commissaris van de Koningin Karla Peijs opent woensdag samen met direc teur retail van de ANWB, Linda Keijzer, de verbouwde ANWB- winkel aan de Nieuwe Burg 40 in Middelburg. De winkel sloot ruim twee weken geleden om het pand te kunnen verbouwen en opnieuw in te richten. De winkel in Middelburg is een van de 25 winkels die de ANWB dit voor jaar heeft aangepakt op basis van een nieuw winkelconcept. Dat is volgens de ANWB nodig om in te spelen op veranderend koopge drag en informatiebehoefte van de ANWB-leden en consumen ten. De nieuwe winkel moet op overzichtelijke wijze producten en diensten aanbieden in de di verse seizoenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23