't Zand eist maatregelen tegen asbest in huizen Supervoordelig ANDALUSIË Noodlanding geoefend Raad wil geen extra geld naar Veiligheidsregio KRAS.NL 22 WALCHEREN Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis wacht op een positief signaal van de gemeenten en de provincie. wr-N art f 1 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 8- t/m 15-daagse reizen Spanje ff .rv-, Boek vandaag nog bij dé Andalusië-specialist! Verongelijkte toon over nieuwbouw past ADRZ niet Een medewerker van een schoonmaakbedrijf verwijdert de leus op de muur op de hoek Langevieleweg-Baarsjesstraat. foto Theo Ciele ANALYSE door Theo Giele VLISSINGEN - „Wij zitten te wach ten op een signaal van Vlissingen, Middelburg en de provincie dat ze ons plan zien zitten en dat ze ermee aan de slag gaan. Dan zijn bouwers en banken eerder ge neigd te zeggen: we doen het. In juni verwachten we een overeen komst te sluiten met één van twee mogelijke partijen. Dan speelt mee dat die mensen het vertrouwen moeten hebben dat de gemeenten het plan omarmen. Er wordt nu erg veel naar elkaar gekeken. We vragen ons af waar op het gebrek aan vertrouwen in de directie is gebaseerd." Via haar woordvoerder liet de Raad van Bestuur van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis zater dag in de PZC weten te wachten op een positief signaal van ge meenten en de provincie. Zou provinciaal bestuurder Kees van Beveren de krant woedend in de hoek hebben gesmeten toen hij dit las? Van Beveren, die be gint dit jaar liet weten 1 miljoen euro voor te willen schieten om een weg naar het nieuw te bou wen ziekenhuis in de Mortiere aan te leggen. De gedeputeerde kreeg hiervoor kritiekmaar hield voet bij stuk in het belang van de gezondheidszorg. Zou de Vlissingse wethouder Marin de Zwarte zich hebben ver slikt toen hij het citaat van de woordvoerder onder ogen kreeg tijdens het ontbijt? De Zwarte, die tegen het hardnekkige Vlis singse sentiment in, besloot mee te werken aan de plannen van het ADRZ en te stoppen met het vast houden aan de oude ziekenhuislo catie aan de Koudekerkseweg. Zou de Middelburgse CDA-frac- tievoorzitter Jan Zwemer heel le lijke woorden hebben gebezigd toen hij las over 'omarmen en ver trouwen'? Zwemer, die voorstelde desnoods als gemeente geld te le nen aan het ziekenhuis om het project van de grond te krijgen. Die een ruzie met zijn Vlissingse partijgenoten riskeerde door te wijzen op een alternatieve bouw- kavel in Middelburg. Hoeveel positieve signalen heeft het ADRZ nodig? Het was het ADRZ dat "hamerde op het belang om haast te maken met alle procedures voor wijzi ging van het bestemmingsplan. Eind 2012 zou dat rond moeten zijn. Het ziekenhuis verklaarde dat Middelburg en de provincie nog even de toegangsroute moes ten regelen en dan zou de aan vraag de deur uitgaan. Dat is in ja nuari geregeld, maar de ambtena ren bij de gemeente Vlissingen wachten elke dag vergeefs op post van het ADRZ. „Er wordt nu erg veel naar ons ge keken", klaagt het ADRZ. Naar wie zouden de Zeeuwen anders moeten kijken? Hoe je het ook wendt of keert, het ADRZ begon als monopolist in deze regio aan de grote reorganisatie van de zie kenhuiszorg in Midden-Zeeland. Dat kun je de politiek niet verwij ten. In Vlissingen, maar inmid dels ook in Middelburg, is de frus- tatie over het machteloos toezien groot. De verantwoordelijkheid voor de financiering van de nieuwbouw ligt bij het ADRZ. In zijn bestuurskamer is het plan voor een ziekenhuis op twee loca ties uitgedacht en als uitvoerbaar en betaalbaar beoordeeld. Begin 2012 schreef de Raad van Bestuur dat over de financiering 'verre gaande overeenstemming' was be reikt. Vier maanden later werd de verwachting uitgesproken dat al les nog voor de zomer rond zou zijn. In juni 2012 werd het 'na de zomer'. Nadat ondernemer Henk van Koeveringe zijn poging mee te helpen met de financiering had gestaakt, zei het ADRZ dat de breuk geen gevolgen had. Vorige maand werd over de financiering gezegd: we hopen nog deze zo mer. Zou hier de oorzaak liggen van het gebrek aan vertrouwen? De vergelijking met de schouw burgsoap in Middelburg dringt zich op. Van torenhoge ambities (A-theater/topklinische zorg) naar een verbouwde tent die niets meer kan bieden dan er al is. Voor de schouwburg kwam de redding in de persoon van de Zeeuws-Vlaamse ondernemer Frans Lievens. Nu kijken Walcher- se politici weer naar de overkant, naar ziekenhuis ZorgSaam. Een ziekenhuis dat Walchenaren in middels goed weten te vinden. In de redenering van het ADRZ zou met zo'n positief signaal de finan ciering van het Mortierezieken huis voor ZorgSaam een fluitje van een cent zijn. MIDDELBURG - Wie de leus 'Asbest- wijk' op haar woning heeft geklad, weet Tieneke Boersma niet. Maar de witte letters trokken gisteren wel de aandacht op de hoek Baars- jesstraat-Langevieleweg. Boersma woont in van de 148, ruim zeventig jaar oude woningen in dit deel van de Middelburgse wijk 't Zand. Na de oorlog werden de wanden met een asbestvezel- houdende laag besmeerd tegen de vochtproblemen. Dat was toen een bekende remedie tegen optrek kend vocht in huizen die in 1944 en 1945 onder water hadden ge staan. Een aantal bewoners vindt dat Woongoed Middelburg in alle GOES - De luchtmacht hééft maan dagmiddag geoefend op het ma ken van noodlandingen boven Zeeland. Er zijn ook manoeuvres waargenomen boven de boule vard in Vlissingen. Het ging om twee toestellen van het type Pilatus PC7. „Leerlingen van de vliegopleiding op Woensd- recht, moeten een noodlanding oefenen", zegt woordvoerster Wendy Ryan van de luchtmacht woningen maatregelen moet tref fen door voorzetwanden te plaat sen bij de komende renovatie. Boersma en haar buurtgenoot Ina Provoost bekeken vorige week de modelwoning, waar gipsplaten wa ren aangebracht, maar kregen daar te horen dat dit niet overal zal ge beuren. De twee willen duidelijk heid van de woningcorporatie. Woongoed heeft vanwege de zor gen in de wijk besloten donderdag van 16.30 tot 18.30 uur de modelwo ning aan de Baarsjesstraat weer open te stellen om vragen te beant woorden. De corporatie heeft eer der in brieven aan de bewoners de situatie uitgelegd, maar begrijpt de zorgen die bij bewoners leven. basis. „Stel dat je motor uitvalt: hoe zet je dan je vliegtuig aan de grond. Om dat te oefenen zetten piloten de motor in zijn vrij, da len tot de toegestane vlieghoogte en vliegen weer verder." Normaliter oefenen piloten bo ven een weiland of een akker. Op de vraag wat ze in de stad deden, komt geen reactie. „We oefenen altijd waar het veilig is. We breng en nooit de omgeving in gevaar." MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg trekt vooralsnog geen extra geld uit voor de regionale brandweertaken binnen de Veilig heidsregio. Voor de brandbestrijding in de Westerscheldetunnel en voor hulp bij ongevallen op het water wil de Veiligheidsregio het be drag per inwoner verhogen van 10 naar 15 euro. Voor Middelburg komt dat neer op een kwart mil joen. Het college van B en W wil de wel meer betalen voor deze re gionale brandweerkosten omdat het de onderhandelingen over de omstreden verhoging van van de lokale brandweerkosten verge makkelijkt. Het voorstel van de WD om het extra geld voor de re gionale brandweerkosten toch voorlopig in de knip te houden werd maandag gesteund door PvdA, LPM, GroenLinks en D66. jjj.4 tfüpwji 8 t/m 15 dgn Fly-drives ANDALUSIË 499 ontdek de schoonheid van Andalusië per huurauto! boek uw ideale fly-drive uit ons ruime aanbod en bezoek sfeer volle steden als Sevilla en Granada en de zonnige Costa's en het schitterende binnenland met witte dorpjes inclusief vlucht, verblijf, diverse rffaaltijden en huurauto Vertrek: 25 april t/m 24 oktober Zie www.kras.nl/flydriveandalusie waarom zou je meer betalen 8 dgn Rondreis KARAKTERISTIEK ANDALUSIË 699 vele garante vertrekdata! De laatste plaatsen in april mei! met o.a. het hooggelegen Ronda, Jerez de la Frontera, het bruisende Sevilla, Córdoba, Baeza en Granada inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 4 x diner, Nederlands sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra Vertrek: 25 april t/m 31 oktober Zie www.kras.nl/35682 8 dgn Rondreis GRAND TOUR ANDALUSIË 929 vele gegarandeerde vertrekdata! Prijsverlaging op 1 mei! met o.a, Ronda, Cadiz, Gibraltar, Córdoba, Granada met het Alhambra en«5 nachten aan de Costa del Sol inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 11 x diner, Nederlands sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra Vertrek: 1 mei t/m 30 oktober Zie www.kras.nl/grandtourandalusie 15 cpm iders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22