2013 Like en Win! Laatste week Baarland Nieuwe Oranjeboom voor het café Miss Zeeland zoekt Zeeuwse missen als Queen of the BeNeLux PZC FACEBOOK 24 BEVELANDEN en THOLEN Stichting wil bijdrage van gemeente, maar hoeft daar volgens de burgemeester niet op te rekenen. nu ook op Kans op Mosseldag verkeken door Nadia Berkelder YERSEKE - De kans dat dit jaar nog een Mosseldag wordt gevierd in Yerseke lijkt verkeken. De organise rende stichting wil een financiële bijdrage van de gemeente Reimers- waal, maar die begint daar niet aan. Alle evenementen in de gemeen te Reimerswaal moeten de kosten voor veiligheid zelf betalen, laat burgemeester Jan Huisman via zijn woordvoerster weten. Als voorbeeld noemt hij Dijkrock (in Rilland) en het wielerevenement Trap es deur Reimerswaal dat van daag voor het eerst plaatsvindt. „Als je de één wat geeft, moet je de ander ook tegemoet komen. En dat gaat niet." Mosseldag heeft nooit direct financiële steun van de gemeente gekregen. Wel kreeg de organisatie ondersteuning van een ambtenaar. De Stichting Promotie Yerseke maakte eerder op de vrijdagmid dag nog bekend dat Mosseldag kan doorgaan mits de gemeente een 'beperkte bijdrage' levert aan de kosten die gemoeid zijn met de vereiste veiligheidsmaatrege len. Hoe hoog die financiële bij drage zou moeten zijn, wilde Rob de Waard van de stichting niet zeggen. „Dat laten we nu even in het midden." De Waard zei goede mogelijkhe den te zien om de Mosseldag te realiseren en in overleg te willen met de gemeente. Volgende week valt er een brief op de mat van het gemeentehuis in Kruiningen met het verzoek om een finan ciële bijdrage. Nu duidelijk is dat de stichting van het college van B en W niets hoeft te verwachten, zou alleen de gemeenteraad nog een gebaar kunnen maken. De Stichting Promotie Yerseke wierp zich in februari op als red der van Mosseldag 2013. De Visse rijvereniging, die het mosselfeest de voorgaande jaren organiseerde, had die opdracht terug gegeven: die vereniging had te weinig men sen beschikbaar om de organisa tie rond voor 2013 te krijgen. In middels is wel de Stichting Mos seldag opgericht: die moet ervoor lijkt het eerste jaar sinds lange tijd te worden zonder Mosseldag in Yerseke. Het gemeentebestuur wil niet bijdra gen in de kosten voor veiligheidsmaat regelen. zorgen dat er vanaf 2014 weer jaar lijks een Mosseldag is. De afgelopen jaren was er telkens al veel commotie rond het evene ment. De Visserijvereniging, die organisatie in 2011 overnam van het Comité Zeeland, wilde het ka rakter van Mosseldag vorig jaar nog veranderen. Het moest min der massaal en minder volks: de prijs van de bakjes mosselen moest omhoog, de braderie moest kleiner en de kermis moest weg. Die plannen leidden-tot protest in Yerseke:'Mosseldag is*nu eenmaal een volksfeest. In 2011 werd het popfestival Mos selrock vanwege de toegenomen veiligheidseisen losgekoppeld van Mosseldag, het festival werd op een andere datum gehouden. Dat betekende vervolgens het einde van Mosselrock. nieuws iwkter video HHHBMHMHBBRHHMMHHHHHBHMHHN Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg GOES - De bewonersenquête voor Baarland gaat de laatste week in. De online-enquête over leven, wo nen en werken in het dorp kan nog tot eind komende week worden in gevuld. Daarna is het weer de beurt aan bewoners van een andere Beve- landse of Thoolse plaats om ken baar te maken wat ze bevalt, wat ze tegenstaat, wat ze graag anders zouden zien en waar de PZC meer aandacht aan mag besteden. De resultaten worden anoniem verwerkt in verhalen over de kern. De vragen zijn te vinden op www.pzc.nl/enquête. door Henk Postma OOSTKAPELLE - De voormalige Miss Zeeland, Amanda van der Meule, snapt er niets van. Overal in Neder land staan meiden in de rij om mee te doen aan miss-verkiezingen. Kom je in Zeeland, dan geeft vrij wel niemand thuis. Als organisatiemedewerkster van de Queen of BeNeLux-verkiezing slooft Amanda van der Meule uit Oostkapelle zich uit om Zeeuwse meiden te interesseren voor deel name aan de casting voor de drie zuidelijke provincies, op 21 april in Bergen op Zoom. Zelf deed Amanda in 2010 als Zee- lands mooiste mee aan de Miss Nederland-verkiezing, en een jaar later vertegenwoordigde ze Neder land in de Dominicaanse Repu bliek bij de Miss Latina del Mun- do-verkiezing. Nu is ze afgestu deerd als organisatiewetenschap per aan de Vrije Universiteit van Amsterdam en organiseert ze de regionale casting en de regionale finale voor Queen of the BeNe Lux. In Brabant loopt het storm, en uit Limburg zijn volop aanmel dingen. Maar in Zeeland blijft het stil. „Ik zit nu op tachtig aanmel dingen, net tien procent is Zeeuws. Heel jammer!" In 2011 was het zelfs zo erg dat miss Zeeland uit Zuid-Holland kwam. Aan Amanda van der Meu le ligt het niet. „Als ik bij de bus halte of achter de kassa een leuk meisje zie, dan geef ik ze mijn kaartje: Gefeliciteerd, je bent ge- scout! Toch hoor je daarna niets." Kandidates zijn tussen de 16 en 27 jaar, vrijgezel, nog geen moeder en breed geïnteresseerd. Amanda van der Meule verloot onder PZC-lezers twee VIP-kaart- jes voor de regiofinale Zuid-Ne derland op 2 juni in Roosendaal. E-mail: amandavdmeule@- queenofthebenelux.com, onder werp: VIP Miss South. SHEER HENDRIKSKINDEREN - Café Oranjeboom heeft na dik dertig jaar weer uitzicht op een Oranje boom. Er staat sinds gisteren een nieuwe koningslinde voor de kro ning van de achterkleinzoon van de oude koningin Wilhelmina, een tiental meters van de plek waar be gin jaren zeventig haar kronings boom werd gerooid ten bate van een breed geasfalteerd kruispunt in de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen. Het wordt geen Willem-Alexan- derboom: Oranjeboom zal deze heten. Naar het illustere café dat sinds 1934 in handen van de fami lie Oosthoek is. Twee zonen van de familie, Kees en Jan Oosthoek, zagen tevreden hoe de jonge koningslinde met drie palen en rubberen boom band stormvast in de grond werd gezet, aan de overkant van de Nieuwe Rijksweg. Jan toonde fotoafdrukken van de toen tachtigjarige Wïlhelmina- boom vlak voor de rooi, al- met een kruis gemarkeerd, en de nog dikkere Keizersboom ernaast, nog verwijzend naar de passage van Napoleon door het dorp. Zonde dat de bomen toen weg moesten, beaamde Jan Oosthoek. Jan (links) en Kees Oosthoek zetten de schouders eronder bij het aanaar den van de nieuwe Oranjeboom, foto Willem Mieras Maar wel heel erg nodig dat de Nieuwe Rijksweg een veiliger toe gang naar het dorp kreeg, vertel de hij. Vooral door het fietspad en de ve le geparkeerde auto's zijn destijds veel mensen gesneuveld op de weg. „We, de familie dan, hebben er wel elf op de weg zien liggen." www.facebook.com/De.PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 96