Nieuweweg gaat dicht BEVELANDEN en THOLEN 23 mtfcjlVLISSINGEN Ww\ Pres. Rooseveltban 745 \i Reünie De Wiekslag in Rilland volgende keer weer! Ierland Kom gratis kennismaken met golf op de Nationale Open Golfdag! JA t lÉML Naast Albert Heljn XL Garden Life Style WiiSiqji^ opengolfdag.nl Zaterdag 20 april, van 12.00-17.00 uur Clinic by golfprofessionals (met of zonder golfervaring) 9 holes wedstrijd (grote baan) Greenkeepingtóur (alles over baanonderhoud) Sla een hole in one op de PZC-hole 12 op de grote baan! 15.00 uur: Afslaan vanaf het dakterras met kans op gratis golfen ledereen is van harte welkom! Voor het complete programma kijkt u op www.goesegolf.nl ZATERDAG 13 APRIL 2013 Bus reizen Auto reizen Verre reizen TUINMEUBELEN www.gardenlifestvle.nl 1972 8M 8 S V Ga mee ih het ritme Vlieg reizen Steden reizen uwanS^T3" www.dejongintra.nl/ierland rug hebben' REPORTAGE door Luc Oggel GOES - Parkeercontroleur? Nee, geen benijdenswaardige baan, als je afgaat op wat er over en vaak ook tegen hen wordt geroepen. In Goes komt de afdeling Vergunnin gen en Handhaving, waaronder Parkeerbeheer valt, bovendien steevast als koploper uit de bus in de jaarverslagen van de Klachten commissie. Ook in het recentste document over 2012 gingen er ze ventien over de gang van zaken rondom de parkeercontroles en handhaving van betaald- en ver- gunninghoudersparkeren. Onder meer de de aspecten fatsoenlijke bejegening en coulante opstelling werden genoemd. Zijn het echt zulke cowboys? Een ochtend mee met parkeercontroleurs Tim Rie- meijer en Ed Aartse. Inderdaad, parkeercontroleur en geen parkeerwachter, zegt Rieme- ijer - rijzige gestalte, kale kop - de ze vrijdagochtend als hij en zijn collega zich opmaken voor hun ronde. „We wachten niet", wil hij het beeld wegnemen dat hij en zijn collega's achter bomen en muurtjes zouden staan om ie mand op de bon te kunnen slinge ren. „Onzin, het is een moment opname, de één heeft meer geluk dan de ander." Het regent, maar dat is geen re den om niet de straat op te gaan. „Weersomstandigheden spelen ei genlijk geen rol. Juist als mensen verwachten dat we niet lopen, gaan we", zegt Aartse ('nee ik heb zelf nog nooit een parkeerboete gehad'). Er wordt elke dag gecon troleerd, in elke zone. Wegkomen zonder prent als je geen kaartje hebt of te laat terug bent, is dus vrijwel uitgesloten. Riemeijer en Aartse, respectieve lijk 12 en 10 jaar 'in het vak', lopen deze vrijdag de route Koe- poort-Singelstraat-Dam. Hartje binnenstad en dus en traditioneel de plek waar het vaakst wordt be keurd. „Zeker op de Koepoort heb ben we best wel eens te maken met agressie", zegt Riemeijer. Er wordt mede om die reden altijd in duo's gelopen, maar het schel den en dreigen valt volgens de parkeercontroleurs in Goes mee. Althans, de laatste paar jaar. Bang zijn Riemeijer en Aartse nooit. „Het is in het verleden wel eens tot een handgemeen gekomen, maar ik deins nooit terug. Boven dien, de meeste ruigere types ken nen we onderhand wel. Als je mensen op een bepaalde manier behandelt, krijg je ook wel res pect. Het heeft veel te maken met uitstraling en zelf moet je altijd rustig blijven." Als het echt uit de hand dreigt te lopen wordt de po litie ingeschakeld, maar dat ge beurt sporadisch. Aartse: „Mensen die een bekeu ring krijgen zijn eigenlijk boos op zichzelf, maar uiten dat naar ons." Zwichten voor een glimlach van een mooie meid zullen ze ook niet doen, maar coulant zijn de controleurs in bepaalde gevallen wel. „Pas nog", zegt Aartse, „toen een begrafenis was uitgelopen." De meeste mensen komen echter met smoezen aan die zo doorzich tig zijn als glas. „Ja, daar kunnen we een boek over volschrijven", zegt Aartse. De meest gebruikte? 'Ik was even wisselen'. Riemeijer: „Maar dat is verleden tijd met die automaten waarbij je kan pinnen. Of ze hebben hun hele auto vol kleingeld liggen, want dat hebben we dan gezien. Maar we zullen nooit zeggen dat iemand liegt, maar hem of haar daar dan bij voorbeeld op wijzen. We zijn geen robots, we gunnen mensen een tweede kans." Geintjes worden er ook vaak ge noeg uitgehaald. Zoals een dash board dat helemaal vol bonnetjes ligt. „Het kost zo'n lolbroek meer tijd om al die bonnetjes neer te leggen dan dat het mij kost om de goede te zien", zegt Riemeijer. „Ach, het is een kat-en-muisspel, zo zie ik het. Je moet de lol erin houden en een gladde rug heb ben, anders hou je dit niet vol." Ondanks het negatieve imago vin den Riemeijer en Aartse hun werk leuk. „Vanwege het contact met de mensen, want we fungeren ook als vraagbaak", zegt Riemeijer, die voorheen op de kerncentrale werkte ('ik geef nog licht') en wei nig buiten kwam. Nu dus wel. De schoenen, en dat zijn toch behoor lijk robuuste stappers, zijn na een halfjaar helemaal versleten. Op de Koepoort heeft iedereen netjes be taald en kunnen de computers (te genwoordig wordt met dat appa raat van elk voertuig dat wordt be keurd ook een foto gemaakt) op zak blijven. „Als het druk is, heb ben mensen eerder de neiging om te betalen", weet Aartse. Wel blijkt iemand de autosleutel op zijn of haar portier te hebben la ten zitten. Die wordt meegeno- men en onder de ruitenwisser gaat een briefje dat de bestuurder hem kan komen ophalen op het stadskantoor. Op de Singelstraat staat plompverloren een grote, be- stickerde SUV. Overduidelijk voor reclamedoeleinden, maar de jon gen die er bij staat blijkt een ont heffing te hebben. Niks aan het handje dus. Op de Dam is het wel raak. In een zwarte Mitsubishi is geen kaartje te bekennen, ook niet na tien keer kijken door zowel Riemeijer als Aartse. Terwijl Aartse de bekeu ring uit zijn computer laat rollen, ziet Riemeijer een getuned Golfje op een invalideparkeerplaats staan. Dat is een dure grap: 360 eu ro. Ondanks twee borden en het feit dat er wel een kaartje op het dashboard ligt. De bestuurder komt toevallig net aanlopen. Een hartgrondige vloek klinkt als hij het bedrag hoort, maar verder lijkt hij er vrij snel in te berusten. Een oudere man daarentegen, die in zijn auto buiten een parkeer vak op zijn vrouw staat te wach ten, reageert opgefokt als hij door Aartse wordt gevraagd in een vak te gaan staan. Terwijl die hem ook had kunnen bekeuren. „Het is lang niet altijd de jeugd", zegt Aartse, bijna zeker wetend dat dit hem weer op een klacht komt te staan omdat de man hem om zijn naam vroeg. De klachtenscore van Vergunningen en Handha ving geeft een vertekend beeld, vindt Riemeijer. „Negentig pro cent van de mensen is tevreden, maar die vertellen dat niet aan de gemeente." RILLAND - CBS De Wiekslag in Ril land houdt in juni een reünie. Op zaterdag 8 juni vanaf 16.00 uur kunnen oud-leerlingen, oud leraren en anderen die zich be trokken hebben gevoeld bij de school elkaar ontmoeten. Voor deelname aan de reünie wordt vijf euro gevraagd. Aanmelden kan via reuniecbsdewiekslag@gmail.com. WISSENKERKE - De aanleg van het nieuwe fietspad langs de Nieuwe weg, vanaf de Sophiaweg tot de dorpskom, begint maandag. Vanaf dan is de weg steeds in gedeelten afgesloten voor het verkeer. Het doorgaande autoverkeer van Kamperland naar Wissenkerke moet de komende drie maanden omrijden via de Oost-Westweg en bedrijventerrein Cruijckelcre- ke. Voor fietsers gelden per fase andere omleidingsroutes. Land- bouwpercelen, bedrijven en wo ningen blijven bereikbaar, belooft het Waterschap Scheldestromen. Reimerswaal BV moet het werk half juli af hebben. Het fietspad komt aan de noordzijde van de Nieuweweg en ligt voor een groot deel vrij van de weg. Van de Kor- teweg tot de dorpskom ligt het aan de weg. Na de aanleg geldt op de Nieuweweg een nieuwe maxi mumsnelheid: niet langer 80, maar 60 km/u. Het werk kost een half miljoen euro; daarvan draagt de provincie Zeeland vier ton bij. Het waterschap betaalt de rest. Krukweg 31 •■4465 BH Goes 0113 - 229 557 www.goesegolf.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95