Huurders: verhoging huur is te gortig Dandelion wordt rijschool j ®a PARKEERCONTROLEURS Vrouw belandt met auto in sloot Plan nieuwe Aldi ter visie gelegd 22 BEVELANDEN en THOLEN hummels Statenlaan e.o. Middelburg PARKEERBEHEER COES 'Je moet een gladde DcBpvcnc ...et^oloD oewecing IttOgeiMkheden' Open dag 17 april van 14.00 -19.00 uu www.kinderdagverblijf-hummels.nl calolpa kinderdagverblijf Flexibele opvang mogely'" ._68fR0 KIJKDAG 17 APRIL Wij nodigen u van har» uit verschillende appartementen woensdag 17 april te komen bekijken tussen 1600 en 17.30 uur! U kunt zich melden bij J.R Boreeistraat 18 te Middelburg en van daaruit diverse andere appartementen be kijken. Voor de deelnemende objecten: JeStek.nl Prijzen vanaf 107.100,- k.k. door Rebecca van Kaam SHEER ABTSKERKE - Op de Noord- hoekseweg in 's-Heer Abtskerke vond vrijdagochtend rond half acht - een eenzijdig ongeval plaats. Een 24-jarige automobiliste uit Heinkenszand raakte door nog on bekende oorzaak de macht over het stuur kwijt en belandde in de sloot. Ze is met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. WISSENKERKE - Het bestemmings plan en de bouwplannen voor de nieuwe Aldi-vestiging in Wissen- kerke zijn ter inzage gelegd door de gemeente Noord-Beveland. Het plan voor 1100 vierkante me ter supermarkt en 97 parkeerplaat sen aan de Voorstraat, de Oost voorstraat en Weststraat is zes we ken in te zien. Tot en met 23 mei zijn zowel op het bestemmings plan als op de omgevingsvergun ning voor de bouw van de super markt zienswijzen in te dienen. In dezelfde periode loopt de in spraakprocedure voor het herzie ne bestemmingsplan Landelijk Gebied. Beide plannen zijn te vinden op www.noordbeveland.nl. GOES - Huurdersvereniging De Be- velanden is het niet eens met de beslissing van RWS om per 1 juli de huren te verhogen ais gevolg van het Woonakkoord. De huurver hoging is vier procent voor de lage re inkomens (minder dan 33.614 euro), 4,5 procent voor de midden inkomens 33.614-43.000 euro) en 6,5 procent voor de hoge inko mens (vanaf 43.000 euro). Sjaak de Fouw, voorzitter van huurdersvereniging De Bevelan- den, vindt dat mensen al hard ge noeg getroffen worden door de maatregelen van de regering. „Wij zijn als huurdersvereniging het verlengstuk van huurders en hebben RWS dan ook geadvi seerd deze verhoging niet door te voeren. Een huurverhoging op in flatieniveau (2,5 procent) is vol gens ons al hoog genoeg. Dat heeft RWS vorig jaar ook ge daan." Vooral de middengroep gaat deze verhoging merken in de portemonnee. „Mensen met een inkomen onder de 33.000 euro worden nog gecompenseerd, maar de mensen met een midden inkomen niet. Zo'n verhoging gaat ten koste van losse lasten, zo als leuke dingen doen met de kin deren. We krijgen dan ook vragen van huurders wat we tegen deze verhoging kunnen doen." RWS heeft overleg gehad met de huurdersvereniging maar gaat de huurverhoging toch toepassen. „Wij begrijpen de zorgen over de positie van de middengroep, maar we hebben naar ons idee geen andere keuze dan om de huurverhoging door te voeren, an ders komen we zelf in de proble men", aldus Maarten Sas, direc teur van RWS. RWS moet door het Woningakkoord 17 miljoen eu ro op tafel leggen. Een deel hier van, vijf miljoen, wordt opgevan gen door de huurverhogingen die per 1 juli ingaan. De overige 12 mil joen euro wordt verkregen door minder te investeren in nieuwe bouwprojecten. „We hebben in in vesteringen moeten schrappen. Veel plannen liggen voorlopig voor anderhalfjaar in de ijskast." NISSE - Stoeterij Dandelion houdt vandaag open dag in de stal in Nis- se. Het bedrijf breidt binnenkort uit met een manege. Er is een dres- suurclinic, een kür op muziek en een demonstratie hoefsmeden. Er zijn gratis proeflessen op de po ny's. Geopend van 10 tot 15 uur. Parkeerbeheer valt onder de afde ling Vergunningen en Handhaving. Er zijn zes parkeercontroleurs in Goes: vier mannen en twee vrou wen. Behalve controleren bestaan hun werkzaamheden uit administratie, het afhandelen van bezwaarschriften/klachten en be antwoorden van algemene vragen. Parkeercontroleurs in Goes lopen gemiddeld elke dag zo'n 15 a 20 kilometer. Er is geen bepaald bonnenquotum wat moet worden gehaald. Het aantal uitgeschreven bekeuringen varieert per dag. Goes verwacht er dit jaar zo'n 9500. In het centrum worden de meeste bekeuringen uitgedeeld. Het laat ste halfjaar minder, omdat men sen vanwege de crisis meer ge neigd zijn om op de fiets te ko men. De boetebedragen verschillen, al naar gelang het gaat om vergun ninghoudersplaatsen, betaald par keren of invalideparkeerplaatsen. Ook is er onderscheid in gemeen telijke of justitiële naheffingen. Een 'normale' parkeerboete kost 56 euro. In Goes kan op diverse manieren worden betaald: met munten, pin en (nog even) chipknip en via de mobiele telefoon. ParkeercontroleursTim Riemeijer (rechts) en Ed Aartse aan het werk in Goes, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 94