Atopie is een vorm van hooikoorts bij dieren FZC FACEBOOK Like en Win! 24 SCHOUWEN-DUIVELAND FOTO-KUNSTPROJECT Lappenmand Het maakproces voor 'Dames van de kust' is in volle gang. Alain Verdier roemt de inzet van alle modellen. Lintje voor koster Den Boer nu ook op FZC door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven artsen, specialisten, assistentes én baasjes wekelijks een kijkje in de wereld van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag: aller gieën bij honden en katten. Plotse spoedgevallen zor gen in combinatie met het reguliere werk dik wijls voor hectiek in het dierenziekenhuis. Nee, als dierenarts moet je niet aller gisch zijn voor een beetje stress. Daarover gesproken, het allergie seizoen breekt weer aan. Ook hon den en katten kunnen er last van hebben als de bloemetjes uit de knop komen en het gras weer be gint te groeien. Atopie noemen ze die aandoening. „Het is een soort hooikoorts, die resulteert in jeuk. In tegenstelling tot mensen gaat het bij slechts een klein percenta ge van de dieren ook gepaard met niezen. De jeuk zorgt ervoor dat dieren zich gaan krabben, waar door er huidwondjes kunnen ont staan", vertelt Annette Burm. Annette behandelt behandelt veel dieren met allergieën, ze heeft zich er speciaal op toegelegd. Nu is atopie niet altijd een seizoensge bonden allergie, maar het is wel een van de vervelendste in zijn soort De aandoening kan deels er felijk zijn. Golden retrievers, Jack Russells, Engelse bulldogs, labra dors... Ze hebben allemaal aanleg voor deze allergie. Daarnaast speelt ook de omgeving in huis een rol. Tapijten kunnen mijt her bergen en ook de aanwezigheid van andere dieren kan van in vloed zijn. Annette: „Ik heb eens een hond in behandeling gehad, die allergisch bleek voor een huis genoot: een papegaai. Toen dat dier niet meer in de woonkamer stond, was het probleem opgelost. Moeilijker was het bij een hond die allergisch was voor de mens." Atopie is bij voorkeur op te spo ren als dieren jonger zijn dan drie jaar. Een bloed- of huidtest wijst uit of een dier overgevoelig is voor bepaalde stoffen. Is dat het geval, dan kan de dierenarts het immuunsysteem prikkelen door een steeds hogere dosis allergie- stoffen te injecteren, totdat het lichaam niet meer op de stoffen reageert. Bij zeventig procent van de dieren heeft dat binnen een jaar een positief resultaat. www.facebook.com/De.PZC 'De zon zit in r Zo Baukje Bijlsma en Alain Verdier bereiden opname voor met de zusjes Laurine en Jeanne Bijl. foto Marijn de Zeeuw door Ali Pankow ZIERIKZEE - „De foto's worden in de lente gemaakt, met winterse temperaturen. Het resultaat zal in de zomer aan de wanden van het Stadhuismuseum hangen. De zon zit in de dames van de kust zelf." Alain Verdier vat op deze hem ty perende wijze het kunst-fotopro ject kort samen. Op uitnodiging van museum-beleidsmedewerker Peter Priester verzorgt de van oor sprong Franse kunstfotograaf een expositie in de bovenzaal van het Stadhuismuseum in Zierikzee. Baukje Bijlsma, vrijwilligster bij dit museum, heeft de organisatie rond dit project tot hakr taak ge nomen. De oproep begin februari aan vrouwen van Schouwen-Duive- land tussen 18 en 75 jaar, elegant en dynamisch, leverde een verras send grote respons op. Ruim 120 vrouwen meldden zich aan. Op basis van bijgevoegde foto en mo tivatie selecteerde Verdier 96 kan didates voor een casting. Uiteinde lijk doen er 60 vrouwen tussen de 18 en 66 jaar mee aan de werkelij ke foto-opnamen, die deze week zijn begonnen. Het weer werkt BURCH-HAAMSTEDE - Oud-koster Bart den Boer van de Gerefor meerde Gemeente in Burgh-Haamstede heeft vrijdaga vond een koninklijke onderschei ding ontvangen. Het lintje werd opgespeld door burgemeester Ge rard Rabelink. De 85-jarige Den Boer was veertig jaar koster. Enke le maanden geleden droeg hij die taak over aan Wijnand en Conny Mol uit Kerkwerve. Den Boer was tot op 82-jarige leeftijd ook drager bij begrafenissen. In de twintig jaar dat hij dit deed, heeft hij ge holpen bij ongeveer duizend uit vaarten. De decorandus was bo vendien negen jaar actief als vrij williger bij de maaltijdverstrek king tafeltje-dek-je. Bart den Boer is Lid in de Orde van Oranje Nassau, foto Dirk-jan Gjeltema eks ol- ter- rlo- eel ni- ich u- r.ieiiWS '.wïtter video Like ons op www.facebook.com/De.PZC en maak kans op een leuke prijs zoals een Ipad, Fotocamera of een weekendje weg -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86