Bouw Campus Cultura is 'rustig aan' hervat en kerkenraad slaan handen ineen SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Jeugdbrandweer en Veiligheidsregio allebei geleerd van omstreden video volgende keer weer! Kom gratis kennismaken met golf op de Nationale Open Golfdag! Sla een hole in one op de PZC-hole 12 op de grote baan! 15.00 uur: Afslaan vanaf het dakterras met kans op gratis golfen ledereen is van harte welkom! Voor het complete programma kijkt u op www.goesegolf.nl opengolfdag.nl Clinic by golfprofessionals (met of zonder golfervaring) 9 holes wedstrijd (grote baan) Greenkeepingtour (alles over baanonderhoud) Zaterdag 20 april, van 12.00-17.00 uur !k_ ZATERDAG 13 APRIL 2013 Bus reizen Auto reizen Vlieg reizen Verre reizen Steden reizen Krukweg 31 4465 BH Goes *0113- 229 557 www.goesegolf.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De eerste bouwvakkers zijn 'rustig aan de gang gegaan' in het schoolgebouw van Pontes Pie- ter Zeeman in Zierikzee. Volgens rector Sjef Lommen is het echter nog wachten op een handtekening van aannemer BVR Groep alvorens de bouw van Campus Cultura weer op volle kracht kan worden hervat. Lommen hoopt dat komende week de onderhandelingen posi tief kunnen worden afgesloten. Over de belangrijkste zaken, zoals de nieuwe opleverdatum van 9 au gustus - twee weken voor de start van het schooljaar - is overeen stemming. Ook staat volgens hem vast dat de vertraging geen nadeli ge financiële consequenties heeft voor het project. „Ik had gehoopt eerder overeenstemming te berei ken. Het gaat nu nog om formule ringen. Juridische haarkloverij, maar zeker niet onbelangrijk." BVR-Groep NV werd in februari failliet verklaard, waardoor de bouw in Zierikzee stil kwam te liggen. Per 1 maart is het bedrijf overgenomen door de oorspronke lijke eigenaren en gaat de Roosen- daalse onderneming verder als BVR Groep BV. Zodra de handte kening is gezet, gaan ook de on deraannemers aan de slag gaan. Voor de realisatie van Campus Cultura wordt de centrale glazen hal en de aula van gebouw Zuid geschikt gemaakt voor- de vesti ging van onder meer de biblio theek, de Zeeuwse Muziekschool en de Jeugd theaterschool. in spotlight Op zoek naar de orchideeën bij Dijkwater, maar die laten zich op dit moment nog niet zien. Van links naar rechts: Adri Moelijker, Kees Ringelberg, Dirk Fluijt, Wim Kremer en Nel Ringelberg. foto Dirk-Jan Cjeltema BURGH-HAAMSTEDE - Met de ken nis van nu zou de Veiligheidsre gio Zeeland 'anders' hebben gerea geerd op het Harlem-Shakefilm- pje dat jeugdleden van de Jeugd brandweer Westerschouwen in fe bruari op YouTXibe hadden gezet. De organisatie liet het toen ver wijderen, omdat de kinderen in het lollig bedoelde filmpje onver antwoord met gemeenschapsgeld om zouden gaan. Na de commo tie die op de beslissing ontstond, heeft enkele weken geleden een gesprek plaatsgevonden tussen de leden van de jeugdbrandweer en Veiligheidsregiodirecteur Gerrie Ruijs. Beide partijen zeggen dat het gesprek positief was en dat er is geleerd van de gebeurtenissen. dat deze kerk een streekfunctie vervult leek het hem leuk dorp en gemeenteleden eens bij elkaar te brengen. Hij klopte bij bos wachter (en inwoner van Sirjans- land) Dirk Fluijt aan. „En zo was het cirkeltje zo rond." Dorpsraad en kerkenraad hebben de opening van het orchideeënsei- zoen samen ter hand genomen. Zo nemen beide partijen een kof- fiegang voor hun rekening. Zorg organisatie Eleos zorgt voor lila- kleurig (passend bij de harlekijn orchis) gebak. De opening van het seizoen wordt gevierd met een inleiding door Moelijker. Aansluitend is de film te zien die Wim Kremer heeft gemaakt en waarvoor hij putte uit de fotoverzameling van Nel en Kees Ringelberg. Tot slot wordt een wandeling naar het or- chideeëngebied gemaakt. Staatsbosbeheer start in mei ook weer met de orchideeënexcursies, die worden gehouden op zaterdag middagen en donderdagavonden. Meer informatie over deze excur sies via het VW in Zierikzee. uw8ANw7reisbureaunaar www.dejongintra.nl/ierland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85