MKB directeuren gaan voor Duits 2 WERKEN Ul De pedagogisch medewerkér in de kinderopvang begeleidt kinderen van nul tot en met twaalf jaar. Maar het zijn niet alleen de kinderen waar de pedagogisch medewerker continu een oogje op houdt. Voor het vak is ook een gezonde dosis zelfreflectie nodig. Je weet wat je doet en wat je zegt." door John de Kok in een Audi te rijden, BMW volgt met ruim 15 procent. De top 3 wordt compleet gemaakt door Mercedes-Benz met 12 procent. Bij de vrouwelij ke directeuren neemt Volvo overigens de twee de plaats in met bijna 12 procent, ook nu is Audi het meest favoriete merk (ruim 13 procent). Wanneer er gekeken wordt naar de branche waarin bedrijven actief zijn valt op dat BMW met voorsprong het meest gereden merk is bin nen sectoren 'industrie' en 'groot- en detailhan del'. Ook is onderzocht of er een verschil te zien is in de keuze van een merk op basis van eigendom van de auto. Het rapport stelt dat de Audi het po pulairst is indien de auto wordt geleased. Wan neer de auto gekocht is, blijkt Mercedes-Benz fa voriet te zijn. De bazen in het midden- en kleinbedrijf zijn nogal eenkennig als het gaat om de keuze van hun automerk. Ze gaan vooral voor Duitse mer ken. Duitse degelijkheid. Dat is waar de MKB-direc- teuren voor kiezen als het gaat om de keuze van hun auto van hun voorkeur. SIZO, specialist in marketinginformatie, heeft onderzocht in welk merk auto de directeuren van deze bedrijven rij den. De voornaamste conclusie uit dit rapport is dat Duitse auto's veruit het populairst zijn. Binnen de Top 5 van de meest gereden merken is Volvo de enige niet-Duitse vertegenwoordiger. Audi is het favoriete merk, op de voet gevolgd door BMW. Ruim 16 procent van de respondenten geeft aan Bij kinderopvang Rowena Remijn (17), Vlissingen Volgt: Pedagogisch Werker Kinderopvang mbo 3, 2e jaar, Hoornbeeck College, Goes Vooropleiding: vmbo theore tisch „Kinderen van nul tot vier zie je groeien, de eerste stapjes zetten, je hoort ze misschien hun eerste woordje zeggen. Die ontwikkeling wil ik heel graag meemaken, daarom hoop ik in die leeftijdscatego rie te gaan werken om kinde ren een gezellige tijd te bie den en met ze te spelen. Ze zijn zo leuk. Ook als je eens een dag niet lekker in je vel zit, kunnen ze je opvrolijken." Chantal Minderhoud (18), Arnemuiden Volgt: Pedagogisch Werker Kinderopvang mbo 3, 2e jaar, Hoornbeeck College, Goes. Vooropleiding: vmbo kader „Als ik kinderen zie heb ik di rect de gedachte 'aah, zo lief en ga ik ermee praten. Je geeft ze liefde en dat krijg je terug in de vorm van knuf fels, hoe blij ze zijn dat ze je zien of als ze je missen als j§ er niet bent. Elk kind is uniek. Ik hou van kinderen en wat is er dan mooier dan voor je werk de dag met kinderep door te brengen? Daarom wil ik naar de kinderopvang." Je bent heel veel naar jezelf aan het kijken. Je moet weten waarom je iets doet of zegt. Als je bijvoorbeeld keihard 'nee' roept, kan dat gevolgen hebben voor de andere kinderen. Marjolein Nieuwdorp (23) is pedagogisch medewerker bij refor matorisch kinderdagverblijf Kibeo Lijn baan in Goes. De Arnemuidse geeft; aan dat je jezelf constant moet realiseren dat wat .je zegt en doet invloed op de kinderen heeft. Haar col lega, pedagogisch medewerker Pleuni-Marie de Haan (21) uit 's Gravenpolder vult aan: „Op school leerden we dat je zelf het beste gereed schap bent dat je meeneemt." De pedagogisch medewerker heeft een flinke bijdrage in de ontwikkeling van kinderen en weet hier verstandig mee om te gaan. Je zorgt voor een veilige, vertrouwde en gezellige omge ving waarbinnen de kinderen zich goed voelen en de ouders hun kleintjes met een gerust hart kunnen achterlaten. Werken op een kinderdag verblijf is een grote verantwoordelijkheid. Als de kinderen onder jouw hoedé zijn geef je hen voldoende te eten en te drinken, je zorgt er voor dat ze op tijd hun slaapje doen en ver schoont hen wanneer dat nodig is. Je onder neemt ook activiteiten met de kinderen. Deze daginvulling zorgt ervoor dat ze zich niet gaan vervelen en je stimuleert de ontwikkeling. De activiteiten zijn gevarieerd en worden afge stemd op de leeftijd en vaardigheden van de kinderen. Als pedagogisch medewerker heb je dus goed inzicht in de ontwikkeling en het gedrag van kinderen en je bent ook nog eens erg creatief. Lineke de Muijnck (17), Borssele Volgt: Pedagogisch Werker Kinderopvang mbo 3, 2e jaar, Hoornbeeck College, Goes Vooropleiding: vmbo ge mengd „Mijn hart ligt bij kinderen. Er gaat zo'n aantrekking vanuit om ze te zien opgroeien, vooral tussen de nul en vier jaar. De kinderen kennen je en stralen liefde uit. Zelf kun je ze dat ook bieden en je kunt ze iets leren om de toe komst mee in te gaan. Je draagt verantwoordelijkheid en op het eind van de dag kun je met de moeder delen wat het kind geleerd heeft." „Bij Kibeo werken we met thema's, bijvoor beeld 'de boerderij', die ongeveer zes weken du ren. Je brengt daar uitdaging op hun eigen ni veau in. En variatie, je gaat de kinderen niet zes weken laten verven", zegt Pleuni-Marie. Je zingt bijvoorbeeld liedjes met de kinderen, doet spelletjes met ze, laat ze knutselen of je zorgt ervoor dat ze op een andere manier met hun handen bezig zijn. Vaak laat je kinderen zelfstandig spelen en je begeleidt ze daarbij. In sommige groepen kun je met de kinderen spor ten of ze buiten laten spelen. Met baby's kun je knuffelen, verven, muziek maken, bellen voor ze blazen, of met de buggy naar buiten om zin tuigen te prikkelen. Spelenderwijs voer je zo het pedagogisch beleid en het educatief pro gramma van je werkgever uit waarmee je de overgang naar de basisschool vergemakkelijkt. Xijdens je werk met de kinderen observeer je ze. Eventuele achterstanden in ontwikkeling of problematisch gedrag stel je vast en daarover heb je overleg met je collega's en de ouders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70