14 REIZEN J Adoptiepaard COLOFON ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Eindredactie: Marcha van Schijndei reizen@depersdienst.nl Vormgeving: Erna van Eerdewijk, Farhad Karimi Advertentieverkoop: Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. De kar met paard, nog zo prachtig bezon gen in de klassieker Het Dorp van Wim Sonneveld zie je he den ten dage niet veel meer. Het schijnt dat ergens in Nederland een laatste schillenboer rond struint en ook zou er nog oud pa pier worden opgehaald op deze middeleeuwse methode. Maar het lijkt mij een straatbeeld dat het netvlies van de moderne jon gelui niet meer zal bereiken. In Bogota, wereldstad, is het nog wel een alom aanwezig fenomeen. Zelfs in het modernste centrum klikklakt met grote regelmaat een kar met paard voorbij. Ik denk dan altijd even aan slagerij J. van der Ven, maar dit terzijde. Met de paardjes die voortdraven door het Bogotaanse snelverkeer heb ik vaak een licht medelijden. Dierenbeulerij, schiet altijd door mijn hoofd. Kijk, dat je nou op het platteland van Roemenië de toevlucht moet zoeken tot deze bijbelse vervoersmiddelen be grijp ik nog wel. Maar midden in de bulderende moderne stad past het gewoon niet Dat vindt het stadsbestuur van Bogota nu ook. De kar met paard zal uit het straatbeeld ver dwijnen. Met wortel en tak uitge roeid. De bijna drieduizend carre- teros die gebruikmaken van de edele dieren krijgen een vracht wagentje aangeboden ter vervan ging. Alfredo, een hardcore kar-met- paardman vindt het maar niks. Auto's moet je onderhouden, er gaat benzine in en ze slijten als de Via de bollenvelden naar de Gooise heide In de etappe tussen Den Oever en Kolhorn wandel je over de dijk bij Hyppolythushoef. In de kilometers die volgen, is er geen horeca te bekennen. Zorg dus voor je eigen proviand, foto Vladimir Mars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54