Een hoog schattigheidsquotiënt RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE SPECTRUM 11 lentekriebels Marjan Berk ZATERDAL .j APRIL 2013 Knarren rijzen de pan uit. Terwijl twee jaar geleden de oudere mens niet of nauwelijks bestond in de me dia. Alleen Omroep Max gaf de mens op leeftijd ruim baan. Maar nu er tweeënhalf miljoen baby boomers zijn losgebroken en dat aantal tot 2020 nog zal groeien tot vier miljoen, kunnen ook de visuele media, zeg maar de televisie, er niet meer omheen. Wij zijn een snelgroeiende doelgroep geworden en je zou als omroep wel gek zijn je daar niets van aan te trekken. Heer Stemerdink, ervaringsdeskundige, anticipeer de dan ook op inflatie bij de tafelmanieren door de spaghetti bij het in de pan storten vast in kleine stukjes breken. Omdat je dan als kwijlende bejaarde die lange slierten fatsoenlijk in kleine stukjes naar binnen kunt werken! En volgende week zal ik weer kijken. Want Barry Stevens gaat zijn discipelen in zijn bewegingsles op het paard zetten! In een voorproefje zagen wij Nelly Frijda al pogingen doen een ros te bestijgen.... ik kan 'niet wachten! Hoewel al jaren zelf een krasse knar, werd ik toch een beetje een knarsende krasse knar, toen Omroep Max mij vroeg deel te nemen aan het kijkcijferkanon Krasse Knarren. Het in Engeland hoge ogen scorende pro gramma, waarbij oudere mensen 'back to the seven ties' gaan om iets van hun jeugdige elan, vitaliteit en niet te vergeten, hun levengeluk, terug te vinden, wekt bij mij (nog) geen verlangen naar deelname. Maar gedreven door mijn zeg maar ordinaire nieuws gierigheid heb ik de eerste keer toch lekker gekeken. Ik werd er niet vrolijk van. Vooral de fysieke beper kingen en kwalen van de gasten kwamen promi nent aan bod. En nu was daar de herkansing en ik keek naar de tweede uitzending van een programma met mensen met een hoog schattigheidsquotiënt. Ik ging ze steeds schattiger vinden in hun roerende pogingen het met elkaar gezellig te hebben. Barry Stevens hield de gang er goed in, er werd gekookt en ge schranst, gemusiceerd en zelfs getapt! Heer Stemerdink werd gefêteerd op zijn verjaardag en de nostalgie deed af en toe een flinke duit in de zak. Ook de ernst van het leven kwam tussen al die gezelligheid af en toe aan bod. Wat leer ik hier uit? Dat eenzaamheid of alleen le ven twee verschillende dingen zijn. Dat het ontzet tend belangrijk is te investeren in je vriendschap pen. Ook wanneer je speelveldje door je eigen hoge leeftijd steeds leger wordt, toch blijven communice ren en je openstellen voor de buitenwereld. En wees vooral een beetje lief voor jezelf. Niet voor niets staat in de Bijbel: 'Hebt U naaste lief als uzelf. Want je bent pas een beetje te hebben voor een ander, wanneer je opereert uit je eigen gemoedsrust. Toch is het merkwaardig, die omslag in de publieke belangstelling. Jean-Pierre Geelen heeft in zijn tele visiebeschouwingen in de Volkskrant ironisch vast gesteld, dat de emancipatie van de bejaarde mens op de televisie nu wel een voldongen feit is. Ouderenko- ren vullen moeiteloos de grote bak van Carré met enthousiast publiek en de kijkcijfers van Krasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51