Spelers verwisselen plas bij controle in Kloetinge SPECTRUM 7 ZATERDAG 13 APRIL 2013 door Rudy Boogert en Maurice Steketee Echt Verwend' met doping controles is het Zeeuwse amateurvoetbal niet Maar toen er een controleur bij een wedstrijd van Kloetinge zijn werk kwam doen, werd hij meteen voor de gek gehouden. De doping- controleur vertrok met een plas van de verkeerde speler. Dat blijkt uit on derzoek van de PZC. „Je vraagt je af of een controle in het wielrennen en het schaatsen ook zo makkelijk te manipuleren is", vraagt een speler die destijds deel uitmaak te van het team zich af. Eén van de direct betrokkenen wil het verhaal van de verwisselde plas wel vertel len, maar hij wil dat niet met naam en toenaam doen. Angst voor straf is echter niet nodig, want de verjaringstermijn van acht jaar die de Dopingautoriteit heeft gesteld, is verstreken. Zo'n tien jaar geleden ge beurde het, bij een thuiswedstrijd van Kloetinge dat toen in de hoofd klasse A van het zaterdagvoetbal speelde. „We wisten dat je gecontro leerd kon worden in het amateur voetbal, maar we deden er in de groep een beetje lacherig over. Ik ge loofde niet dat ik verkeerde dingen gebruikte. Toen ik na de wedstrijd te horen kreeg dat ik moest plassen, maakte ik me ook niet zo druk. Maar ze hadden twee spelers uitgeloot en mijn ploeggenoot die ook moest plassen, maakte zich wél druk." „Het ging niet zo goed in zijn relatie en hij had een week eerder een joint je gerookt. Hij zag de bui natuurlijk al hangen. Hij zei het tegen een ploeggenoot en toen kwamen ze met een oplossing. De ploeggenoot, die niet hoefde te plassen, pakte een leeg flesje AA Drank en pieste dat vol. Mijn ploeggenoot, die wel moest plassen, verstopte dat flesje en nam het mee naar de controle." „De controle vond plaats in het ge bouw waar vroeger de kleedkamers zaten. Ik ging als eerste en daarna moest mijn ploeggenoot. Ik wist van het flesje af en heb de controleur aan de praat gehouden om hem af te leiden. Dat ging goed. Het lukte mijn ploeggenoot om het flesje leeg te kiepen in de potjes. Dat was het We hebben er allebei nooit meer iets over gehoord." Als de fraude des tijds was uitgekomen, riskeerden de betrokken volgens het dopingregle- ment schorsingen van twee jaar. zetten doping buitenspel Kloetinge en Hoek treffen elkaar in het seizoen 2003/2004 op het Wesseiopark. Het is het seizoen waarin wordt begonnen met dopingcontroles in het amateurvoetbal, foto Mechteld Jansen Dat is precies wat de Dopingautoriteit vol gens Herman Ram beoogt met zijn controles bij de amateurs, hoe minimaal in aantal die ook zijn. „In de praktijk richten we ons voor al op de hoogste klassen. Af en toe maken we uitstapjes naar beneden. Ten eerste om te laten zien dat we overal kunnen zijn. Daar gaat een preventieve werking van uit. Ten tweede om te kijken of er op die niveaus mis schien een probleem is." Dus ook bij Brouwershaven, Hansweertse Boys en Terhole moeten ze niet vreemd op kijken als er opeens iemand met een koffer tje op de stoep staat. Hoewel... Ze kunnen er beter een staatslot kopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47