Beste papieren Baljakin SPORT 35 Leijte is tweede aanwinst Zaamslag Duitemeijer volgt trainer Van Keulen Slechte beurt Roadhouse Blues Urtasun wint in Ronde van Castilië Van den Broek verliest met Oranje TERNEUZEN Michiel Leijte voetbalt ko mend seizoen voor zater dag-tweedeklasser Zaam slag. De centrale verdediger, die ook op het middenveld uit de voeten kan, komt over van zondag-tweede klasser Aardenburg. Eerder werd al bekend dat Maikel Krans (Hoek) naar Zaamslag komt. Arjan Hamelink, Pe pijn Rademakers (amateurs Willem II) en Gert-Jan Vael (RIA W.) hebben hun ver trek aangekondigd. TERNEUZEN Kees Duitemeijer verruilt zondag-tweedeklasser Ter- neuzen deze zomer voor Ter- neuzense Boys. De 33-jarige verdediger volgt zo het spoor van zijn trainer Ale xander van Keulen, die ook de overstap naar Terneuzen- se Boys maakt. Duitemeijer speelde in het verleden ook al jarenlang bij de Terneu- zense zaterdagclub en kwam daarna uit voor HW'24 en Terneuzen. MIDDELBURG De poolbiljarters van Road house Blues beleefden een slechte avond tegen de naaste concurrent in de strijd om de koppositie, Loepie Loepie uit Breda. Het werd 2-4 voor de be zoekers, waardoor de Blues naar de vierde plaats terug zakken. De Middelburgers hebben nog wel een wedstrijd te goed, maar de achterstand bedraagt ineens zes punten op de leiders. VALLADOLI D De Spaanse wielrenner Pa- blo Urtasun heeft zijn Baski- sche equipe Euskaltel-Euska- di eindelijk de eerste over winning van het seizoen ge schonken. Urtasun was vrij dag in de eerste etappe van de Ronde van Castilië en Leon de snelste in de mas sasprint. De 33-jarige cou reur klopte in Valladolid na ruim 194 kilometer de Itali aan Francesco Lasca en de Spanjaard Enrique Sanz. WEESP Voetbalster Lisan van den Broek heeft vrijdag met het Nederlands elftal onder vijf tien jaar verloren van Enge land. Het werd in Weesp 1-3. Eerder deze week won Oran je nog met 1-0 van Engeland. Net als woensdag had Van den Broek, die voor Honte- nisse uitkomt, een basisplek. Woensdag wacht Van den Broek haar derde interland. Dan is Duitsland de tegen stander. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot. Tweede divisie poule 2. Pearle Opticiens-BV Sprundel 2 6-2: Dion Bergmans-Paul Bruneel 40-17, 36; Yves Wel- vaert-Charles Mekes 25-40, 50; Etienne van Damme-Ron Luijendijk 35-19, 52; Eddie van Goethem-Arthur van Schijndel 35-27, 44. Polka Print-De Distel Biljarts 4-4: Jean Paul de Kraker-Jack Buyk 40-38, 48; Koen Sa- ver-Hans Boeren 40-24, 32; Meerten Dallin- ga-René Kuystermans 34-35, 51; Louis Dallin- ga-Adrie van Mechelen 30-35, 72. Driebanden groot Vierde divisie poule 5: 's Lands Welvaren 2-D'n Beuk 2-6: Nico Peet- ers-Jan de Craen 30-24, 45; Wim Walraven-J. Cas 11-25, 36; Rinus Verbeek-René Jaspers 18-25, 61; Wim Smid-Jan van Zundert 18-20, 70. Driebanden klein. Gust Boonen toernooi. Tweede ronde: Daan Weststrate (12)-Bas Ver voort (7) 2-0 (12-2, 12-4); Toon Klaassen (8)- Wim Wagenaar (8) 2-0 (8-4, 8-2); Sjaak de Rijcke (7)-Gilles Sturm (12) 2-1 (5-12, 7-9, 7-6); Giel Menheere (9)-Rob van Linden 2-0 (9-14, 9-8); Hans Stols (8)-Cees Rossen (9) 2-0 (8-4, 8-4); Wim Zandee (10)-Bram Baai- jens (8) 2-1 (9-8, 10-3, 10-7); Kees Bouwman (12)-Simon op 't Hof 2-0 (12-1,12-5). Pool. Roadhouse Blues-Loepie Loepie 2-4. 8-ball: Joris Lodder-Dave Richards 5-6; Jeroen Damman-Johan van Beek 3-6; 9-ball: Dennis van Belzen-Roy de Graaf 5-7; Patrick Gilde-Roy de Graaf 7-5; 10-ball: Jan Roskam-Dave Ri chards 5-6; Straight Jeroen Damman-Johan van Beek 75-54. GOLF Augusta. Masters. Stand na eerste ronde: 1Garcia (Spa), Leish- man (Aus) 66, 3. Johnson (VSt) 67, 4. Kuchar (VSt), Couples(VSt), Fowler (VSt), Lynn (Eng), Immelman (ZAf), Fernandez-Castano (Spa) 68, 13. oa Woods (VSt) 70. STEENWIJK - Alexander Baljakin en Pim Meurs gaan tijdens het NK dammen nog altijd gelijk op. Beide grootmeesters wonnen in de tien de ronde, brachten hun totaal daarmee op vijftien punten en mo gen vandaag uitmaken wie Neder lands kampioen wordt. De vete raan Auke Scholma heeft ook nog kans. Baljakin staat er relatief het best voor. Hij kan in tegenstelling tot zijn naaste rivaal bogen op een plusremise en zit in de laatste par tij, zij het met zwart, tegenover hekkensluiter Jochem Zweerink. Meurs neemt het met wit op te gen Hein Meijer. Meurs maakte vrijdag indruk door met zwart medekoploper Ron Heusdens te verslaan. Balja kin (wit) had lang werk met Bert Aalberts. De dammer met de laag ste rating in het NK verdedigde zich geruime tijd uitstekend, maar koos uiteindelijk toch een verkeerde voortzetting. ZATERDAG 13 APRIL 2013 iets concreets. De profs hebben een eigen cir cuit, dat is een subcultuur. De afstand is enorm. Wat stel je als bond voor? Wij heb ben een rol bij NK's, WK's en de Spelen. On ze mannenbondscoach is bondscoach voor één weekeinde, het WK." Dat topsport zijn eigen wetten kent, ontdekte Wintels ook in 2009. Hij zat in de commissie die de affai- re-Gretha Smit onderzocht Het kamp rond de schaatsster probeerde bij de Spelen van 2006 in Turijn een startbewijs voor de vijf ki lometer te krijgen door een Poolse concur rente om te kopen. Het bod: 50.000 euro. „50.000 euro om te kunnen starten! Mis schien ben ik naïef, maar ik had nooit dur ven vermoeden dat zoiets kon gebeuren." Naïef was ook de kwalificatie die Mart Smeets Marcel Wintels gaf in deze krant. De Tilburger had Marianne Vos in de euforie na de Olympische Spelen in Londen 'misschien wel de beste sportvrouw ter wereld' ge noemd. Onzin, vond 'De Mart'. In al zijn wijsheid oordeelde hij dat Wintels een onge fundeerde uitspraak had gedaan. „Laatst was Smeets te gast bij Fontys, toen haalde hij het nog aan. Hij gaf een compliment voor het feit dat ik nog de moed had naïef te zijn. Daar was ik het wel mee eens. Een beetje naïviteit is mooi. Ik wil niet cynisch worden. Als ik mijn wereldbeeld zou aanpassen aan al het kwaad, zou het vrij lastig worden hier vrolijk binnen te stappen." Terug naar de tweehonderd ontkennende do- pingverklaringen. Het is toch van de zotte? Leugenaars! Wintels blijft: diplomatiek. „Of ik verbaasd ben? Ja en nee. Ik begrijp heel veel, het is niet makkelijk om met de billen bloot te gaan. De mens is een calculerende burger geworden. Maar iedereen zal toch moeten beseffen wat de risico's zijn als er geen schoon schip wordt gemaakt. Blanco en Vacansoleil zitten met een aflopend contract, sponsors staan niet in de rij." Als Riis en Vino nog zonder problemen hun werk als ploegleider kunnen doen, is er dui delijk nog een lange weg te gaan. „Dan kom je met al je goede bedoelingen niet echt ge loofwaardig over. Ër moet vers bloed bij, om in wielertermen te spreken." Valt er van de internationale wielerbond UCI veel te verwachten? Daar lijken ze niet echt haast te hebben. Heeft Wintels er een beetje vertrouwen in? Een diplomatieke glim lach. „Een beetje." Dan een zucht. „Wat moet ik nou zeggen? Ik geloof echt wel dat ze serieuze pogingen willen doen, hoor. Maar de vraag is wel of je dat met de huidige crew kunt bereiken." Voorlopig blijft Wintels nog doorvechten, ho pend dat hij dat niet tegen windmolens doet. De kritiek neemt hij voor lief Hij 'raakt er niet door van slag', maar lekker zit het hem niet. Al die journalisten die het zo goed we ten, twitteraars, blogbezoekers: „Ze schrijven en roepen van alles. Dingen waarvan ik denk: hoe is het mogelijk? De meesten doen totaal geen moeite zich de vraag te stellen wat de feiten zijn, of hebben vooral een ei genbelang. Soms reageer ik, maar dan hoor je niets meer. Je moet opletten dat het je niet af stompt, dat je nog openstaat voor gefundeer de kritiek. Bij zoveel onzin is het risico groot dat je niets meer serieus neemt. Dat je denkt: laat maar gaan." In 2016 loopt zijn laatste termijn bij de KNWU af. Of stopt hij al eerder? „Ik ga door zo lang de KNWU dat op prijs stelt en ik het per saldo nog leuk vind. Of dat zo is? Ach, de ene dag is leuker dan de andere." Marcel Wintels is sinds 2006 een hoge boom en heeft met dat feit leren leven, foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33