Rentree Hoogerland in Ronde van Romandië 24 Nederlanders in Amstel Gold Race lliaillesfeo^ <6 'Zelf heb ik geen doping gebruikt' Oud-bondscoach Farley weg bij honkbalbond 34 SPORT KNWU-VOORZITTER MARCEL WINTELS Lange adem Ladies Fashion High Tea Golf De Goese Golf, maandag 22 april 2013 Sponsored by: HaarlD by Cristel Knapp Skincarecenter Zwartepoorte Goes bv Programma inschrijven op: www.goesegolf.nl Ik vind fietsen fantastisch. Ideaal om de teleur stelling of vreugde van de dag te ver werken RIJSWIJK - Johnny Hoogerland gaat definitief zijn rentree in het wieier- peloton maken in de Ronde van Romandië, die van 23 tot en met 28 april wordt verreden in Zwitser land. Dat bevestigde een woord voerder van zijn wielerploeg Vacan- soleii-DCM vrijdag. De coureur uit Langeweegje liep in februari vijf gebroken ribben, een gekneusde lever en een aan tal beschadigde ruggenwervels op toen hij tijdens een training in Spanje werd geschept door een au to. Hij lag twee weken in het zie kenhuis, eerst in Villajoyosa en daarna in Amstelveen. Bij zijn ontslag uit het hospitaal maakte Hoogerland al bekend dat de Ronde van Romandië zijn eer ste doel was. Nu blijkt hij die wed strijd ook daadwerkelijk te gaan halen. MAASTRICHT - Tijdens de 48e edi tie van de Amstel Gold Race zullen zondag 24 Nederlanders aan de start staan, verdeeld over tien ploe gen. Team Blanco is wat Nederlanders betreft met zes renners de hofleve rancier voor de race. Voor de voor malige Rabo-ploeg stappen Lars Boom, Bauke Mollema, Tom-Jelte Slagter, Bram Tankink, Laurens ten Dam en Moreno Hofland op de flets. De andere twee Neder landse ProTour-ploegen vaardigen ieder vier renners af. Voor Ar- gos-Shimano komen Roy Curvers, Tom Dumoulin, Koen de Kon en Albert Timmer in actie. Vacan- soleil-DCM heeft Maurits Lam- mertink, Pim Ligthart, Bert- Jan Lindeman en Rob Ruijgh in de ge lederen. De Belgische formatie Lotto-Beli- sol komt met Dirk Bellemakers, Brian Bulgac en Joost van Leijen naar Maastricht. Garmin brengt Thomas Dekker en Michel Kreder aan de start. Niki Terpstra is de enige Nederlander namens Ome ga Pharma-QuickStep. Daarnaast doen ook Pieter Weening (Orica- GreenEdge), Karsten Kroon (Team Saxo-Tinkofï), Stefan van Dijk (Accent Jobs-Wanty) en Rein- ier Honig (Crelan-Euphony) mee. FaSi cfflPa» Marcel Wintels door Chris van Mersbergen Marcel Wintels ging vorige week dinsdag niet in op de uitnodiging van Nieuwsuur. De Tilburgse KNWU-voor- zitter had geen trek in Twan Huijs 8c Co, op de avond dat bleek dat geen enkele renner of medewerker van een Neder landse wielerploeg ooit iets met doping te maken had. „Het was een initiatief van Harold Knebel, toen nog directeur van de Blanco-ploeg. Niet van de bond. Ik heb in de beginfase een paar keer het woord gevoerd, maar wij hebben ons eigen onderzoek, de commissie-Sorgdrager. Daarom vond ik het nu aan de ploegen om naar voren te stappen en hun woord te doen." Dat het geen KNWU-plan was, is blijkbaar niet bij iedereen duidelijk aangekomen. In Nieuwsuur werd fijntjes gememoreerd dat Wintels niet wenste te komen - over de drie ploegdirecteuren werd met geen woord ge rept. Wintels, tot eind dit jaar ook Fontys- baas, beaamt het berustend. „C'est la vie. Er is door ons vanaf het begin duidelijk gecom municeerd dat het een ploegeninitiatief was. Maar we kunnen verkondigen wat we wil len, het maakt weinig uit Het is altijd makke lijk om tegen bonden en bestuurders aan te schoppen. Dat hoon een beetje bij je functie. Een bestuurder deugt niet, denken we al gauw in Nederland. Het zij zo." Sinds in augustus 2012 de dopingbom barstte door het rapport-Armstrong, is Wintels nau welijks uit het nieuws geweest. Nu was het toch al een 'krankzinnig' jaar voor Wintels, met zijn gooi naar het CDA-leiderschap (hij werd derde) en zijn schoonmaakoperatie bij onderwijskolos Amarantis. Hij kreeg meer te levisieminuten dan in de rest van zijn leven. Op internet en de sociale media was hij op eens 'meneertje Wintels', die het ons alle maal wel eens zou vertellen. Ofwel: hij werd een hoge boom. Ook het mislukken van het 'rammelende' do- pingakkoord van de drie ploegen wordt door velen op zijn conto geschreven. Hij had toch zon grote mond? Wintels, kopje koffie in zijn hand, doet het af met een grapje. „Eén ding weet ik in ieder geval zeker: ik heb géén doping gebruikt. Daar kan niemand me van beschuldigen." Dan, met meer ernst: „Na tuurlijk is kritiek niet leuk. Soms lees ik weer zo'n vervelend artikel van mensen die nau welijks op de hoogte zijn en denk ik: getver- demme, al dat gezeur. Wij proberen met de beste bedoelingen een probleem mee op te lossen. Als je ziet wat je over je heen krijgt... Suggesties hoe het beter kan hoor ik niet zo vaak. Het is ook heel makkelijk om van de zij- lijn te roepen dat PSV beter moet voetballen. Van Willem II helemaal ja, haha. Ach, het hoort bij sport." Toen Wintels jong was en zelf voetbalde, droomde ook hij zo goed te worden als Cruijff In zijn puberteit ging hij fietsen en was Zoetemelk het voorbeeld. Het talent ont brak in beide gevallen. „Bij Eendracht in Mook haalde ik een blauwe maandag het eer ste. We voetbalden in de hoofdklasse van de onderafdeling Nijmegen. Tja." Fietsen doet Wintels nog steeds. Deze zomer wil hij op zijn racefiets in acht dagen naar zijn huis in Spanje, bij Girona. Het is zijn ma nier om zijn vijftigste verjaardag te vieren. „Mezelf een beetje harden. Ik vind fietsen fantastisch. Ideaal om de teleurstelling of vreugde van de dag te verwerken. En je kunt het overal doen. Desnoods om elf uur 's avonds kun je thuis de fiets nog even op de tacx zetten. En trappen maar. Heerlijk." Als relatieve wielernobody werd hij in 2006 voorzitter van de bond. Een preses op afstand. „Ik heb een werk zaam leven naast deze vrijwilligersfunctie. NK's, WK's, dan ben ik er. Maar ik kan niet overal bij zijn. Dat is ook niet erg. Bestuur ders hoeven niet per se zichtbaar te zijn. Dat is aan sporters." Toen de dopingstorm opstak, was hij er dus opeens wel. De KNWU stond voor de keuze, zegt Wintels: houden we ons afzijdig of stap pen we naar voren? „De Nederlandse profs zijn maar een heel klein deeltje van onze doelgroep. Het staat in feite totaal los van de rest. Bovendien rijden veel profs op een licen tie van België of een ander land, omdat ze daar wonen. Met hen is er niet eens een offi ciële rechtsverhouding. Maar we hebben toch besloten mee te helpen aan de schoon maak en cultuurverandering. De profs zijn het uithangbord, het voorbeeld van de jeugd. Dat moet geloofwaardig zijn." Wintels was als drukbezet man de laatste ja ren dus weinig bij koersen, bewoog zich niet tussen ploegleiders en renners. De omvang van het spuiten en slikken ontging hem ook om die reden volledig. Hij had - net als bijna iedere andere volger - geen idee. „Voor een deel was het ook voor mijn tijd bij de bond. Of er ooit aangeklopt is? Bij mij? Never nooit UTRECHT - Brian Farley is niet lan ger meer in dienst van de Neder landse honkbalbond KNBSB. De oud-bondscoach van het Neder lands team, die de ploeg in 2011 naar de wereldtitel leidde, heeft om persoonlijke redenen zijn func tie neergelegd. Farley was sinds 1997 in dienst van het Nederlands team, waar voor hij verschillende functies be kleedde. In 2010 werd hij aange steld als bondscoach, waarna hij een jaar later de eerste en enige wereldtitel met het Nederlands team behaalde. In oktober van vo rig jaar werd Hensley Meulens door technisch directeur Robert Eenhoorn aangesteld als coach van de equipe voor de World Base ball Classic. Brian Farley

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32