Advocaat: Als je nu wint, kun je alles omdraaien De stoelendans lijkt al begonnen ;:Bris:n;el SPORT 33 EK driebanden PEC lijkt veilig na winst op VVV FC Volendam stevig aan kop na zege Koeman beslist pas laat over Immers ZATERDAG 13 APRIL 2013 VENLO PEC Zwolle lijkt zich op te kunnen maken voor nog een seizoen in de eredivisie. De voetbalploeg van schei dend trainer Art Langeler won vrijdagavond in de Venlose Koel met 2-0 van concurrent VW. Fred Benson maakte beide doel punten voor PEC, dat door de overwinning zeven pun ten boven de denkbeeldige nacompetitiestreep komt te staan. VOLENDAM FC Volendam heeft zichzelf een prima dienst bewezen door de concurrent voor de titel, Helmond Sport, met 3-0 te verslaan. De Volen- dammers hebben dankzij de zege nu 54 punten uit 27 duels. Dat zijn er drie meer dan de Brabanders, die ook nog een wedstrijd meer heb ben gespeeld. Helmond Sport blijft on danks de nederlaag tweede op de ranglijst. Nummer drie Sparta (met de nieuwe trainer Henk ten Cate) kwam thuis namelijk niet verder dan 0-0 tegen Fortu- na Sittard. Sparta heeft qu een achterstand van vier punten op Volendam. ROTTERDAM Trainer Ronald Koeman van Feyenoord beslist zaterdag of hij een dag later in het uit- duel met RKC Waalwijk een beroep zal doen op Lex Im mers. De middenvelder is herstellende van de enkel blessure die hij twee weken geleden opliep in de verlo ren wedstrijd tegen sc Hee renveen (2-0). Immers trainde vrijdag in ieder geval probleemloos mee. Marcelo (links) vindt dat PSV veel te veel punten heeft laten liggen in de laatste maanden, foto Catrinus van der Veen/ANP eindhoven - Liefst tien came raploegen en nog veel meer schrijd vende journalisten kreeg Dick Advocaat vrijdagmiddag op De Herdgang tegenover zich. Het perszaaltje op De Herdgang puil de de afgelopen jaren nog nooit zo uit, voor iedereen is duidelijk dat PSV voor de topper tegen Ajax onder druk staat. Het duel moet hoe dan ook ge wonnen worden om de titelstrijd in eigen hand te houden. Een en keling begon over een mogelijk voetbalfeest op zondag. Advocaat: „Ik hoop vooral op een feest voor ons. Wij moeten winnen om bij te blijven. Als dat niet gebeurt? Daar wil ik het nu niet over heb ben. We gaan vol voor het kam pioenschap, ik ga nu niet praten over als en dan." Mocht PSV zondag gelijkspelen, dan hangt een nieuwe titel aan een zijden draadje. Bij verlies strandt de missie om kampioen te worden en is het seizoen sim pelweg mislukt. Advocaat is het daar overigens niet mee eens. „Als we ons alsnog plaatsen voor de Champions League en we winnen de beker en de Johan Cruijff Schaal, kun je toch niet van een mislukt jaar spreken?", vindt hij. „Maar het is duidelijk dat ik voor de titel gekomen ben, ik heb er nooit omheengedraaid. Als je nu wint, kun je alles om draaien." De clubleiding zal daar ongetwij feld anders over denken. Een even tuele tweede plek brengt PSV maandenlange onzekerheid en kan in het slechtste geval een strop van meer dan een miljoen euro opleveren. De club moet in dat geval wel premies aan de spe lers uitkeren voor het bereiken van de voorronde van de Cham pions League, maar is nog lang niet zeker van de eindfase van het toernooi. Bekerwinst en de Johan Cruijff Schaal leveren louter spor tieve roem op en geen geld om topvoetbal in Eindhoven op lange termijn te handhaven. door Koen Verhelst shanghai - Normaal gesproken be gint de geruchtenmachine over rij derswissels pas op de helft van een seizoen. Maar na de teamorders bij Red Buil steken ze weer de kop op. De Grand Prix van Maleisië werd drie weken geleden verreden en de Fi-coureurs hebben van een va kantie kunnen genieten. Maar vlak voor de volgende race, de GP van China zondag in Shanghai, laaien oude gevechten weer op. Met als ritueel gevolg dat het silly season,- als de hele Fi-wereld spe culeert over mogelijk rijderswis sels - al na twee races los lijkt te barsten. Red Buil kon de laatste weken goed gebruiken om de aandacht af te leiden van het debacle in Ma leisië, toen Sebastian Vettel team orders negeerde en stalmaat Mark Webber van de overwinning be roofde. Webber was ziedend na de race. Vooraf was afgesproken dat de teamgenoten niet meer zouden vechten na de laatste ban denwissel. Vettel negeerde dat en bood na de race excuses aan. Hij pakte wel de leiding in het kam pioenschap. De motoren waren nog niet koud of de geruchtenmachine draaide al op volle toeren. Vettel zou naar Ferrari willen en Ferrari zou hem willen. Webber zou naar Ferrari willen. Of Webber zou moeten stoppen en vervangen worden door een jongere piloot. De eigenaar van Red Buil, Dietrich Mateschitz roerde zich met de suggestie dat Raikkönen wel eens van Lotus naar Red Buil zou kunnen komen. Maar, trou wens, Webber en Vettel kunnen ook nog altijd blijven. Of die Toro Rosso-jongens. Ineens leek ieder Mark Webber in actie, foto ANP een wel in de running voor het stoeltje van Webber. Donderdag meldde Vettel zich met een stel opmerkingen die de nodige wekbrauwen deden fron sen in de paddock. De onware uit spraak: hij had de order 'multi 21' in Maleisië niet begrepen. De be langrijkste uitspraak: als Vettel 'multi 21' wel begrepen had, had hij precies hetzelfde gedaan. En de pijnlijkste: Mark Webber ver diende de overwinning niet. De Formule 1 kent geen kampioen die niet ooit een keer egoïstisch handelde. Maar de regelmatig on besuisde Vettel voert zijn campag ne erg hard. De psychologische oorlogvoering voegt nog, een dot spanning toe aan seizoen dat nog tot in november zal duren. Webber proefde vrijdagochtend in ieder geval het genoegen dat hij tijdens de eerste training in Shanghai Vettel voorbleef. De bei de Red Bulls werden derde en vierde in respectievelijk 1.37,658 en 1.37,942. De Duitser Nico Ros berg zette de beste tijd neer: 1.36,717. Hij bleef ploeggenoot Le wis Hamilton (1.37,171) voor. Gie- do van der Garde finishte in zijn Caterham als 21e in 1.42,083. De Nederlander bleef zijn Chinese ploeggenoot Ma Qinghua voor. brandenburg - Hulstenaar Jean Paul de Bruijn heeft in de kwalifi catieronde van het Europees kam pioenschap driebanden geen ave rij opgelopen. Hij won beide pou leduels en verdiende een plaats in het hoofdtoernooi. De Zeeuws-Vlaming versloeg in zijn eerste partij de Duitser Mar kus Schönhoff met 30-20. De Bruijn kwam sterk uit de start blokken en stond na zeven beur ten al op vijftien caramboles. Maar toen viel hij lange tijd stil, om zich vervolgens weer op gang te trekken.en de partij in 21 beur ten uit te spelen. Schönhoff won later met 30-6 van Jan Hudak uit Tsjechië, De Bruijns volgende te genstander. Die partij tegen Hudak leverde geen problemen op voor de Hul stenaar. Het werd 30-14 in acht tien beurten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31