ïSsSss-rs 28 MENINGEN brieven Cor de Jonge rSBS®" KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm Thatcher Bibliotheek öCHoTEST QEACT4ZVAT Toos Henk Bezuinigingen Zon, zee, strand en vele gratis activiteiten Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De bewering van Van Rietscho ten en Van Huët (9 april) dat Mar garet Thatcher 'met de Ameri kaanse president Ronald Reagan hielp het Sovjet-communisme ten val te brengen,' is faliekante nonsens. Het communistische systeem in het Oostblok was op langere ter mijn onwerkbaar en ging ten on der aan allerlei factoren, maar in de eerste plaats aan zichzelf. Al in 1978 schreef Leszek Kola- kowski bijvoorbeeld in 'Main cur rents of Marxism' dat het Sov jet-bewind in de niet-Russische republieken alleen nog kon blij ven bestaan door het aanzwenge len van de vrees voor China en an dere krachten van buiten het sys teem. 'In geen enkel ander deel van de wereld dan in de landen waar het socialisme zogenaamd de dienst uitmaakt, is het marxisme zo vol ledig op zijn retour en zo tot voor werp van spot.' Dat werd geschreven drie jaar vóór Ronald Reagan aantrad voor zijn eerste ambtstermijn als presi dent van de Verenigde Staten. Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke HOTELS Het uitstekende 4-sterren hotel Lions Dive Beach Resort is direct aan het strand gelegen. Naast het resort ligt het populaire Mambo Beach, waar altijd wel iets leuks te beleven is, en de Dolphin Academy, en het Seaquarium. Het sfeervolle 3-sterren Kloosterhotel is gevestigd in een moöi historisch pand in hartje Willemstad. Relaxen doe je in de gezellige binnentuin met zwembad. Op loopafstand ligt het centrum, met volop leuke restaurantjes en gezellige bars. I Daaromboek je bij KRAS Ni 'hclusief ontbijt tydens de excursies Zie www.kras.nl/singlereizen-curacao Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds De forse bezuinigingen op de bi bliotheken en met name op het personeel in Zeeuws-Vlaanderen zijn een grote vergissing. Toen ik (import) hier twee jaar ge leden kwam wonen (in Breskens) was ik aangenaam verrast door de mooie en ruim gesorteerde biblio theek in onder meer Oostburg. Vergeleken met Nijmegen(een universiteitsstad), waar ik van daan kom, doet de bibliotheek het qua sortering prima. Ook stu dieboeken zijn goed vertegen woordigd. Wat opvalt is dat het er allemaal zo mooi verzorgd uitziet, met el ke keer een ander thema. Het per soneel is bovendien heel betrok ken en klantgericht. Het verbaast mij dan ook dat er zo gigantisch bezuinigd gaat wor den in een gebied waar het rela tief dunbevolkt is en de biblio theek ook vaak dient als ontmoe tingsplek en rustpunt. Zo is de leestafel in bibliotheken is vaak een ontmoetingsplek en zeker in vakantietijd wordt er veel gebruik gemaakt van Wifi en internet. Ik zou de gemeente met klem willen aanraden de biblio theken in Zeeuws-Vlaanderen in ere te houden. Micha ledema Ringlaan 14,Breskens Graag wil ik reageren op de inge zonden brief van Paul HeufF op de reacties op de cartoon van Toos Henk van zaterdag 30 maart. Waarom hebben we geen com mentaar als er iets mis gaat bij de volgelingen van God? Niet alles waar je je druk om maakt, deel je met anderen. Ons past be schaamd stilzwijgen bij zulke be richten. De gruwelijke dingen die Paul HeufF noemt, worden overi gens niet begaan door 'volgelin gen van God'. Dat wil zeggen: óf het zijn geen volgelingen van God, of ze begaan misdaden die Zeker gestraft moeten en zullen worden. In elk geval volgen ze God zeker niet als er gruwelen ge pleegd worden, want Hij is alleen maar goed. Hij verafschuwt zulke dingen en toornt erover. Het is duidelijk dat die dingen niet goed zijn! Waarom wel een reactie op hu mor die ten koste gaat van God? Omdat je aan zulke humor wel dood gaat. Humor is een mooie gave van God, maar Hem met die zelfde gave wegzetten als een oude man die aan vervanging toe is, is spotten met een heilige en heerlijke God. Het schijnt leuk, maar het is kwet send, schadelijk en gevaarlijk. Irene Janse Oranjedijk 23, IJzendijke Het kabinet neemt maatregelen door middel van extra bezuinigin gen om de crisis onder controle te krijgen. Als je naar het buurland Duits land kijkt blijkt dat juist het doen van investeringen een zwakke eco nomie, verouderde infrastructuur en bestuurlijke chaos doen op bloeien. Toen Duitsland in 1989 de DDR voor 0 euro kreeg was het niet hun gedachte, we gaan bezuini gen om 16,7 miljoen mensen weer op de been te krijgen maar gaan investeren in infrastructuur, nieuw technologieën, huizen markt en het opbouwen van een nieuw bestuurlijk apparaat. Met die instelling zijn ze binnen ze ventig jaar er twee keer bovenop gekomen en dat model lijk me de moeite waard van naapen ook al is het 'Duits'. Abko Paauwe 's-H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes waarom zou je meer betalen 9 of 16 DAGEN CURACAO Prachtige witte zandstranden die scherp afsteken tegen de azuurblauwe zee, wuivende palmbomen en volop gezelligheid... Liever wat actiever? Ook dat kan. Het glasheldere water leent zich uitstekend om te duiken of te snorkelen. Mountainbikers kunnen hun hart ophalen in het mooie Christoffelpark en kayakkers komen aan hun trekken op het Spaanse Water. Curacao heeft alle ingrediënten voor een heerlijke tropische vakantie. Ga mee en beleef het zelf!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26