O Sateetjes eten voor het goede doel Kans op Mosseldag Yerseke lijkt verkeken Fiscus eist toeslag kinderopvang terug van Middelburgs echtpaar 24 WALCHEREN Gemeenteraad Vlissingen draait verhoging precariorechten terug na protesten ondernemers. Dombürgsche "Golfclub zaterdag 20 april 10:00-16 inforwww.domburgschegolfclub.nl toch niet duurder Terrassen door Maurits Sep vlissingen - Horecaondernemers in Vlissingen hoeven voorlopig niet meer te gaan betalen voor de terrassen die ze opzetten. De ver hoging van de precariorechten is door de gemeenteraad tijdelijk op geschort. De raad heeft een motie van LPV, PSR, WD, CDA en Christenunie aangenomen waarin het college van B en W wordt opgedragen een ander plan te bedenken om meer geld binnen te halen uit de precariorechten, zonder dat hore- ca-eigenaren in twee jaar tijd twee keer zo veel geld kwijt zijn aan deze belasting. Ondernemers protesteerden de laatste tijd fel tegen de tariefstij ging, omdat zij die niet zouden kunnen betalen. Dit jaar zouden ze al ruim vijftig procent meer kwijt zijn voor het hebben van een terras. Het tarief zou stijgen naar 41,40 euro per vierkante me ter. Volgend jaar zou de precario- heffing opnieuw fors stijgen. Gevolg was dat ondernemers aan kondigden dan maar kleinere ter rassen neer te zetten, zodat ze niet (veel) meer hoefden te beta len. Dat zou weer betekenen dat bijvoorbeeld op het vernieuwde Bellamypark de extra ruimte voor terrassen onbenut blijft. Zo zou de gemeente de eigen inspannin gen om het centrum aantrekkelij ker te maken weer tenietdoen. Frans Meijer van de afdeling Vlis singen van Koninklijke Horeca Nederland schetste de gevolgen tegenover de gemeenteraad: „Het effect van de verhoging is dan weer nul." Dat besef was ook doorgedrongen tot de fracties in de gemeenteraad én bij verantwoordelijk wethou der Jacques Damen. „Onderne mers hebben een duidelijk sig naal afgegeven de laatste weken", reageerde Damen. Hij zei 'goed ge luisterd' te hebben naar de onder nemers („Dat zijn er zo'n tach tig."). Ook gezien het draagvlak in de gemeenteraad om de tariefstij ging terug te draaien, bleek Da men bereid op zoek te gaan naar een andere oplossing. „Beter ten halve gekeerd dan ten hele ge- Doordat ondernemers hun terrassen kleiner zouden maken, zou de verho ging van de precarioheffing de ge meente uiteindelijk niks extra's ople veren. „Het effect is dan nul." dwaald", erkende hij. Overigens willen de ondernemers graag meedenken met het gemeentebe stuur over een alternatief nu de ta riefstijging toch niet doorgaat, zei horeca-voorman Frans Meijer. De wethouder nam dat aanbod graag aan. Damen moet in juni met een voorstel komen hoe de gemeente toch meer geld uit de precariohef fing kan binnenhalen, zonder dat de ondernemers op onaanvaard baar hoge meerkosten worden ge jaagd, luidt de opdracht in de mo tie die de raad heeft aangenomen. Damen vond die tijd te kort. „Dan zijn we nog niet klaar. Ge zien de ontstane commotie wil len we het zorgvuldig doen. Maar we kunnen dan wel met een plan komen in welke richting we ver der gaan." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Om het jaar houdt het Scheldemond College in Vlissin gen een sport- en speldag voor het goede doel en al jaren probeert de Stichting Samenwerking Vlissingen Ambon (SSVA) dat goede doel te zijn. Dit jaar is dat eindelijk gelukt. Vandaar dat in de aula van gebouw A gisteren de hele dag een over heersend aroma van oosterse krui den hing. Elk satéstokje, elke loempia, elke dans en elk potje voetbal was voor het goede doel. Sommige leerlingen hadden zich wel voor driehonderd euro laten sponso ren. „Het doel van dit jaar, spreekt veel leerlingen aan omdat het met Vlissingen te maken heeft en het dus dichtbij komt", weet direc teur Eugène Fagg. „Bovendien we ten leerlingen dankzij gastlessen van de SSVA ook waarvoor ze het doen. Dan doen ze nog nét wat be ter hun best." Het geld dat de 1100 leerlingen bij een gesport en gegeten hebben, vijfduizend euro in totaal, kan de stichting goed gebruiken nu ze geen subsidie van de gemeente meer krijgt. Terwijl de projecten - er is onder meer een oogkliniek len. Hoe hoog die financiële bij drage zou moeten zijn, wilde Rob de Waard van de stichting niet zeggen. „Dat laten we nu even in het midden." De Waard zei goede mogelijkhe den te zien om de Mosseldag te realiseren en in overleg te willen met de gemeente. Volgende week valt er een brief op de mat van het gemeentehuis in Kruiningen met het verzoek om een financiële bijdrage. Nu duidelijk is dat de stichting van het college van B en W niets hoeft te verwachten, zou alleen de gemeenteraad nog een gebaar kunnen maken. De Stichting Promotie Yerseke wierp zich in februari op als red der van Mosseldag 2013. De Visserijvereniging, die het mosselfeest de voorgaande jaren organiseerde, had die opdracht te rug gegeven: die vereniging had te weinig mensen beschikbaar om de organisatie voor 2013 rond te krijgen. Inmiddels is wel de Stichting Mosseldag opgericht: die moet ervoor zorgen dat er van af 2014 weer jaarlijks een Mossel dag is. door Nadia Berkelder YERSEKE - De kans dat dit jaar nog een Mosseldag wordt gevierd in Yerseke lijkt verkeken. De organise rende stichting wil een financiële bijdrage van de gemeente Reimers- waal. Maar die begint daar niet aan. Waar de SSVA is, daar is Edwin Matitaputty met zijn saté en loempia's. foto Ruben Oreel in aanbouw - wel gewoon door gaan. „Het is voor ons veel meer aanpo ten", vertelt bestuurslid Njonkie Pattinama. „We moeten onszelf nu echt promoten. En ieder dub beltje omdraaien. Maar dat doen we graag, voor Ambon." Alle evenementen in Reimers- waal moeten de kosten voor veilig heid zelf betalen, laat burgemees ter Jan Huisman weten. Als voorbeeld noemt hij Dijkrock (in Rilland) en het wielerevene- ment Trap es deur Reimerswaal. „Als je de één wat geeft, moet je de ander ook tegemoet komen. En dat gaat niet." Mosseldag heeft nooit direct fi nanciële steun van de gemeente gekregen. Wel kreeg de organisa tie ondersteuning van een ambte naar. De Stichting Promotie Yerseke maakte eerder op de vrijdagmid dag nog bekend dat Mosseldag door kan gaan mits de gemeente een 'beperkte bijdrage' levert aan de kosten die gemoeid zijn met de vereiste veiligheidsmaatrege- -mm «PMHMWi I '.H4JHMPH. HMMPI 'WQI r I 'm I "Wa door Adri Klinkenberg MIDDELBURG - De Belastingdienst blijft erbij dat ouders alle kinderop- vangtoeslag moeten terugbetalen bij misbruik van de kinderopvangre geling. De fiscus stapte donderdag in hoger beroep naar de Raad van State tegen een uitspraak van de Middelburgse rechtbank die vindt dat ouders alleen de eigen bijdrage hoeven terug te betalen. Dat scheelt duizenden euro's. De Belastingdienst eist van een jong Middelburgs echtpaar met twee kleine kinderen 16.771 euro aan uitgekeerde kinderopvangtoe- slag terug. Het stel liet haar kin- deropvangtoeslag gedurende enke le jaren overmaken naar gastou derbureau De Appelbloesem in Beilen, dat wordt beticht van gesjoemel. De Appelbloesem hield bemiddelingskosten in en betaalde de gastouder, een familie lid van het Middelburgse ouder paar, een vergoeding. Volgens de fiscus was er echter geen geldige overeenkomst tussen De Appel bloesem en de ouders. De Belastingdienst valt erover dat de ouders niet aanneihelijk heb ben gemaakt dat zij hun eigen bij drage die ze voor kinderopvang moeten ophoesten daadwerkelijk hebben betaald. Die bedroeg circa honderd euro per maand. De Be lastingdienst leidt daaruit af dat het stel geen kosten heeft ge maakt voor kinderopvang terwijl dat volgens de wet wel moet om in aanmerking te kunnen komen voor kinderopvangtoeslag. De rechtbank in Middelburg verlaag de het teruggevorderde bedrag tot 1783 euro. Honderden ouders die zaken de den met het Drentse gastouderbu reau zitten in hetzelfde schuitje als het Middelburgse stel en wor den door de Belasting voor de vol le mep aangesproken. Uitspraak van de Raad van State volgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22