Scheepswerf Meerman viert 250-jarig bestaan Raad Vlissingen komt sportclubs tegemoet I agen "■IIMt 1,1 22 WALCHEREN VEILIGHEIDSREGIO Kom gratis kennismaken met golf op de Nationale Open Golfdag! De brandweerkosten in Zeeland, maar ook elders, lopen sterk uiteen. Een sluitende verklaring is er niet. Zevental Beverburch naar eindstrijd opengolfdag.nl Zaterdag 20 april, van 12.00-17.00 uur Clinic by golfprofessionals (met of zonder golfervaring) 9 holes wedstrijd (grote baan) Greenkeepingtour (alles over baanonderhoud) Sla een hole in one op de PZC-hole 12 op de grote baan! 15.00 uur: Afslaan vanaf het dakterras met kans op gratis golfen ledereen is van harte welkom! Voor het complete programma kijkt u op www.goesegoif.nl Statenlaan e.o. Middelburg Prijzen vanaf 107.100,- k.k. VEILIGHEIDSREGIO FFjoppe, FF shoppe ARNEMUIDEN - De scheepswerf in Arnemuiden bestaat dit jaar 250 jaar. Dat wordt gevierd met ver schillende activiteiten. Gistermid dag ging het jubileum officieel van start met de opening van een expo sitie in het Historisch Museum door wethouder Johan Aalberts. De historische scheepswerf C.A. Meerman is de oudste nog be staande werf in Zeeland. In 1763 verleende het stadsbestuur van Arnemuiden toestemming voor de oprichting van een scheepstim merwerf met helling. In 1786 kocht Jacobus Meerman de werf. Nu is het een museumwerf. De tentoonstelling in het mu seum in de Langstraat laat hoogte punten uit de historie van de werf zien. Andere jubileumactivi teiten zijn een symposium voor eigenaren van klassieke schepen (vandaag), een tentoonstelling van schilderijen van de visserij in Zeeland (opening 1 juni) en een open dag op de werf, met maritie me ambachten en een tocht met klassieke schepen (13 juli). door Maurits Sep VLISSINGEN - De sportclubs in Vlis singen hebben een dubbele winst behaald met hun protest tegen de stijging van de huurprijzen voor ac commodaties. Eerder besloot het college van B en W al om de huurstijging toch niet per 1 januari in te voeren, maar pas per 1 juli. En nu heeft de gemeenteraad ook nog eens beslo ten de hoogte van de huurstijging te temperen. Blussen met champagne of slootwater Sommige clubs moesten tiental len procenten meer gaan betalen. Door een initiatiefvoorstel van de PvdA is de grens van de huurstij ging nu vastgelegd op 7,5 procent. De raad steunde dat in meerder heid. En dan ligt er voor sommige clubs nog een derde winstpuntje in het verschiet. Mocht blijken dat bij sommige clubs de leden door deze stijging meer dan drie euro per maand meer moeten gaan betalen, dan wil wethouder Marin de Zwarte daar ook nog een compensatie voor bieden. door Theo Giele MIDDELBURG - Er is enig onder scheid tussen Terneuzen en Am sterdam, maar één ding hebben ze gemeen: hoge kosten voor de brandweer. Amsterdam was in 201188 euro per inwoner kwijt aan de brandweer, de inwoner van de gemeente Terneuzen moest er nog een eurootje meer voor neertellen. De verschillen in kosten voor de brandweer zijn in Nederland groot. Verschillen per Veiligheids regio, maar ook binnen die 25 re gio's lopen de kosten voor de brandweer per inwoner sterk uit een. Het lijkt wel of ze in de ene plaats met slootwater blussen en in de andere met champagne. Lijkt, want er kunnen redenen zijn dat in gemeente A meer en duurdere brandweerfaciliteiten nodig zijn dan in gemeente B. Tot nu toe waren hoge brandweer- kosten een intern probleem van een gemeente. Maar nu gemeen ten hun brandweer moeten onder brengen in de Veiligheidsre gio,ontstaat discussie over de ver deling van de kosten. Dat is de bron van het conflict tussen Vlis singen en Middelburg enerzijds en de andere Zeeuwse gemeenten anderzijds. Vlissingen zei donder dag 'nee' tegen een voor haar veel duurdere brandweer, de Middel burgse raad doet volgende week hetzelfde. De twee grote Walcherse gemeen ten zijn nu nog 48 euro per inwo ner kwijt, de Terneuzenaar bijna het dubbele. Per Zeeuw kostte de brandweer in 2011 gemiddeld 76,50 euro. Zeeland staat daarmee op de zevende plaats, vlak achter zes regio's in de Randstad. Ter ver gelijking: de Brabantse buren zijn bijna twee tientjes goedkoper uit en staan op nummer 21. „Let wel, Zeeland is mij even lief als de Randstad. Maar alle alarm bellen moeten toch gaan rinkelen als brandweerkosten in Terneu zen even hoog zijn als in Amster dam", zegt Hans Verdellen. Hij deed voor het onderzoek- en ad viesbureau Public Profit onder zoek naar de kosten en financie ring van de Veiligheidsregio's. De begrotingen van de 25 Veiligheids regio's zijn door het bureau verge leken. Dat bleek niet eenvoudig, zo niet onmogelijk. Elke Veilig heidsregio heeft zijn eigen ma nier van opbouw en presentatie van de kosten. Dat maakt het zoe ken naar een verklaring van de verschillen bijzonder lastig. Wel is duidelijk dat bevolkingsdicht heid, grootstedelijke problema tiek en de moeilijkheidsgraad (door aanwezigheid van bijvoor beeld wegen, havens of industrie) geen verklaring opleveren. Verdel- MIDDELBURG - Het zevental van basisschool Beverburch in Middelburg gaat naar Oostburg voor de eindstrijd om het Zeeuws kampioenschap school- voetbal. Krukweg 31 4465 BH Goes 0113 - 229 557 www.goesegolf.nl Wij nodigen u van harte uit verschillende appartementen w woensdag 17 april te komen bekijken tussen 16.00 en 17.30 uur! U kunt zich melden bij J.R ip* W wflm M||HI Boreefstraat 18 te Middelburg en van daaruit diverse andere l. appartementen bekijken.Voor i. MbtMM" UI de deelnemende objecten: KIJKDAG 17 APRIL JeStek.nl len: „De ratio tussen kosten en prestatie is compleet zoek. Er ligt een schat aan informatie verbor gen achter de tot op heden onver- geleken cijferbrij van kosten." Tot die conclusie was men vorig jaar in Dordrecht ook al gekomen. Op verzoek van de Dordtse raad werden gemeenten van vergelijk bare grootte vergeleken. Ook dit gaf grote verschillen te zien, van 57 euro in Den Bosch tot 94 in Zaanstad en 106 in Dordrecht. Maar of die 106 euro te veel is? „Doordat een goede landelijke benchmark ontbreekt, kan er geen verdere analyse worden ge maakt." Dat maakt de discussie zo lastig, ook in Zeeland. Aan brandweerzorg ge ven de gemeenten in Nederland dit jaar 1,1 miljard euro uit. Dat is 67 euro per inwoner. Vanaf 1 januari 2014 moeten de brandweertaken zijn overgebracht naar de Veiligheidsregio. Ongeveer 10 procent van de kos ten worden gedekt door het Rijk via het BDUR (Besluit doeluitke ring bestrijding van rampen en zware ongevallen). Dat gaat in Zee land om kosten voor Westerschel- detunnel, kerncentrale en grote vaarwegen. De overige 90 procent betalen de gemeenten. Het verdelen van de kosten onder de gemeenten re gelt het algemeen bestuur van de Veiligheidsregio. Afgelopen woensdag versloeg het team van de Beverburch het ze vental van de Cypressenhof met 2-0. Het Zeeuws kampioenschap voor zeventallen wordt op 15 mei gehouden. Wij zoeken voor de zomer enthousiaste vakantiekrachten! Kijk voor meer info op zorgstroom.nl Dichtbij mensen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20