Ajax koestert rust voor topduel II I I Van Nistelrooij koppelt Robben in Champions League aan Messi I V 32 SPORT STRIJD OM DE LANDSTITEL PSV-verdediger Marcelo vindt dat de defensieve fouten niet alleen aan hem te wijten zijn. Hl LOTING EUROPEES VOETBAL Halve finales Finale Halve finales Finale EUROPA _i*L door Geert Langendorff AMSTERDAM - Koude drukte schoot geen wortel bij Ajax aan de vooravond van de topper met PSV. Hoewel de club zondag bij winst een voorschot op de landstitel neemt, weigerde trainer Frank de Boer een psychologische oorlog te voeren. De poorten van De Toe komst bleven open, plezier voerde de boventoon. Naar de opstelling van de koploper van de eredivisie hoefde niemand te raden. Voor het gemak stonden de basiskrachten in een cirkel op het veld bijeen. Ook laatkomers hoefde niets te ontgaan. De Boer gaf desgevraagd aan dat Christian Poulsen terug keert als controleur op het mid denveld. „Hij speelt", vertelde de coach. „Een ervaren voetballer als Christian weet wat er wordt ge vraagd in zo'n wedstrijd." Dat zijn collega Dick Advocaat ongeveer ge lijktijdig weinig losliet over de tac tiek deed hem weinig. Hij kent de speelwijze van PSV door en door. „Hun opstelling is nagenoeg dui delijk", zei hij. „Ik denk alleen dat er nog discussie is over de vraag of Matavz of Wijnaldum speelt." Zijn laconieke houding kwam niet voort uit onderschatting maar uit overtuiging. Ajax moet in de vorm van de laatste weken vooral bij de les blijven. „Een ploeg als PSV krijgt altijd kansen. Ook tegen ons. Het is alleen zaak dat wij één kans meer creëren." De relaxte houding van De Boer straalde af op de selectie. Hoe vrij van stress Ajax zich voorbereidde op de kraker in Eindhoven, lieten Siem de jong, Christian Eriksen en Kolbeinn Sigthórsson zien op de voorlaatste training. Gelijk Dan iel Alves en Lionel Messi tijdens de warming-up voor de Cham pions League-ontmoeting tussen Barcelona en Paris Saint-Germain trapten ze de bal naar elkaar toe over grote afstand zonder dat deze de grond raakte. Ajax presteert en voert de rang lijst. Bij de club is het rustig. Van strijd of animositeit is geen spra ke. De interviewers met zweet plekken onder de armen verplaat sten zich naar Eindhoven. De eni ge rimpeling in de vijver vormde de rode kaart van Kenneth Ver meer van vorige week. De doel man haalde in het duel met Hera cles Almelo (4-0) de doorgebro ken Geoffrey Castillion neer. Het kwam hem op een schorsing van twee duels te staan. Ajax accep teerde het schikkingsvoorstel niet en toog naar Zeist. Daar bleek de tuchtcommissie donderdagavond niet gevoelig voor het weerwoord van Ajax. De Boer maakte er weinig woor den aan vuil. „Ik had één duel te recht gevonden, twee niet." Reden tot paniek was er niet. Jas per Cillessen toonde zich in het restant van de wedstrijd tegen Heracles een meer dan waardige vervanger. Tegen PSV vormt hij geen zwakke schakel. „Hij is een op en top prof. Hij voert de druk op en houdt Kenneth scherp", al dus De Boer. Dat de sfeer in Eindhoven een stuk minder aangenaam aanvoelt, gebruikte de trainer niet als worst om zijn spelers voor te houden. Al thans, niet naar buiten toe. De bot sende karakters, uitwassen van spelers, financiële perikelen en uit de bocht vliegende directeuren liet hij links liggen. Gelouterd met de jaren weet hij dat elke opmer king door de tegenstander kan worden gebruikt om zich extra op te laden. „De media vergroten al les uit", stelde hij. „Maar ik denk dat Dick Advocaat de onrust goed buiten de deur houdt." De Boer richtte zich op zijn eigen ploeg, die in de heenwedstrijd PSV aftroefde (3-1). „Toen domi neerden we continu. Sowieso vind ik dat wij in alle gespeelde wedstrijden de betere ploeg wa ren. Wij waren telkens de boven liggende partij." door Rik Elfrink EINDHOVEN - „Ik ben best ontvan kelijk voor kritiek, maar soms slaat het in Nederland gewoon door. Mensen hebben de neiging om er een persoon uit te pikken als het slecht gaat. Als we met on ze verdediging onder druk ko men te staan, is dat een gezamen lijk probleem. Het ligt niet alleen aan mij of een andere verdediger als er een tegengoal valt. We in casseren er wel al minder dan vo rig jaar." Voor Marcelo Antönio Guedes Filho (25) en zijn ploeggenoten vormt PSV-Ajax van zondag dé mogelijkheid om een ommekeer te realiseren. Op de centrale ver dediger van PSV kwam de afge lopen weken veel kritiek. Bij stan daardsituaties ging het dit sei zoen een aantal keren mis. „We hebben soms een heel hoog ni veau gehaald en speelden in an dere wedstrijden dramatisch, zoals tegen PEC Zwolle. Daar had meer lijn in moeten zitten en dat is nog niet gelukt. Daarom zijn we in een situatie beland dat we van Ajax moeten winnen. Ik heb er alle vertrouwen in. Als het lukt, zijn we dicht bij het kam pioenschap. Je voelt het aan het hele team, iedereen laadt zich op. Deze wedstrijd is vergelijkbaar met Santos tegen Corinthians in Brazilië, verreweg het belang rijkste duel van het seizoen. Op een ideaal moment voor ons." Marcelo baalt van het puntverlies van de afgelopen maanden. „We hebben veel te veel laten liggen, dat had nooit mogen gebeuren. We vallen aan én verdedigen als een team, er moet meer eenheid zijn. Natuurlijk moet ik mezelf ook verbeteren, maar neem nou die tegengoal bij Roda JC van De- mouge. Daarin zet de tegenstan der een blok, waardoor ik mijn man niet kan verdedigen. Dat is niet alleen mijn fout. Er is geen sprake van structurele communi catieproblemen, ik versta meer Nederlands dan iedereen denkt. Bijna alles zelfs." In andere media werd een inci dent op de training met Van Bom mel breed uitgemeten. Marcelo +56 PSV heeft een doelsaldo van +56. Het wordt gezien als een soort bonuspunt. Mocht de Eindhovense club met een andere ploeg op een gelijk puntenaan- tal bovenaan eindigen, dan zal PSV hoogstwaarschijnlijk de titel grijpen. Ajax (+42), Vitesse (+28) en Feye- noord (+19) kunnen er namelijk niet aan tippen. baalt ervan. „Mark is een gewel dige speler geweest, dat merk je aan alles. Hij is de leider van het team. Natuurlijk gebeurt er op het veld wel eens iets, soms wil je allebei dezelfde kant en ben je het toch niet met elkaar eens. Dan kan het botsen. Ik wil de supporters en media dolgraag laten zien dat ik de beste ver dediger ben, maar kan het niet al leen. Alle veranderingen in de PSV-defensie dit jaar doen er niet toe, we kennen elkaar door en door. Derijck en Bouma spelen al lang bij PSV, ik weet wat hun sterke en zwakke punten zijn. Dat Mathias Jorgensen weinig aan spelen toekomt, is zuur voor hem. Ik geloof in hem, hij is een prima verdediger en werkt kei hard om beter te worden. Hij moet wachten op zijn kans en die gewoon grijpen. Of wij vol gend jaar het centrale duo vor men bij PSV? Dat kun je niet uit sluiten, ik heb nog een lang con tract." Verwachten de supporters niet te veel van Brazilianen bij PSV, ge let op het verleden? „Ik ben Mar celo, geen Alex, en probeer het ni veau te halen. In het verleden wa ren er veel Zuid-Amerikanen hier, nu minder. Dat is jammer, maar ik begrijp ook dat de club misschien minder mogelijkhe den heeft om spelers te halen. Ik kan met iedereen goed opschie ten in het elftal, ook met Cocu. Of hij de nieuwe trainer wordt? Ik weet het niet, maar hij deed het vorig jaar al prima. Hij heeft jaren in de absolute top gespeeld en dat merk je aan alles. Deze trai ner geeft me ook het vertrouwen, dat voel ik. Het wordt tijd dat we het seizoen weer in eigen hand nemen." Gebeten hond bij t van zich af I door Tom Copier NYON - De halve finales van de Champions League worden twee wedstrijden tussen Duitse en Spaanse ploegen. Bayern München werd vrijdag bij de loting in Nyon door Ruud van Nistelrooij aan FC Barcelona gekoppeld en Borussia Dortmund mag het opnemen te gen Real Madrid. Arjen Robben kan zich met zijn Bayern opmaken voor een zware confrontatie in de halve eindstrijd tegen Barcelona, maar toch is de vleugelaanvaller blij met de lo ting. „Het is een hele mooie uitda ging voor ons. We zitten bij de beste vier clubs, maar we kunnen tegen iedereen overeind blijven." De eerste confrontatie van de tweestrijd vindt op dinsdag 23 april plaats in de eigen Allianz Arena en ook dat stemt de Oran je-international tevreden. „Hope lijk kunnen we thuis een goed re sultaat neerzetten, zodat we dat in Barcelona foutloos kunnen ver dedigen." Die return is op woens dag 1 mei. Jupp Heynckes, coach van de ploeg die afgelopen weekeinde al kampioen van Duitsland werd, kijkt uit naar de dubbele ontmoe ting met de Catalanen. „Barcelona is een voetbalgigant en heeft het Europees voetbal de afgelopen ja ren gedomineerd. Het zal voor ons een uitdaging zijn om tegen Bar^a te spelen. Ze spelen fantas tisch voetbal en zijn creatief." De andere halve finale gaat tus sen Borussia Dortmund en Real Madrid. Die twee ploegen kennen elkaar al van hun wedstrijden in de poulefase van de Champions League. Toen won Dortmund thuis met 2-1 van 'De Koninklij ke'. In Madrid werd het 2-2. Real is dus gewaarschuwd voor de Duitse equipe van Jürgen Klopp. De coach put hoop uit de eerdere ontmoetingen met Madrid. „Het is duidelijk dat Real een moeilijke tegenstander is, maar we hebben ze al een keer verslagen." Borussia Dortmund speelt het eer ste duel tegen Real Madrid in Duitsland op 24 april. Zes dagen daarna is het vervolg op dat duel. In de halve finales van de Europa League staat oud-Feyenoorder Dirk Kuijt met Fenerbahce tegen over het Benfica van Ola John (ex-FC Twente). In de andere hal ve eindstrijd treffen Chelsea en FC Basel elkaar. De Zwitsers re kenden donderdagavond na straf schoppen af met Tottenham Hot spur. De duels worden op 25 april en 2 mei gespeeld. 23 april 1 mei Bayern München (Dui) Barcelona (Spa) Wembley Stadium, Londen CHAMPIONS LEAGUE, 24 april 30 april Borussia Dortmund (Dui) Real Madrid (Spa) fPjjflR 25 april 2 mei Amsterdam ArenA LEAGUE Infographic Lars Boogaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 112