'Dag van Zeeuws-Vlaanderen' vier je in Cent ZEEUWS-VLAANDEREN 23 www.dejongiiitra.nl/ierland Trainingen voor senioren in Hulst volgende keer weer! Ierland Turkse avond voor vrouw en kind Infobijeenkomst prostaatkanker Wandelvierdaagse seizoen van start Modeshow door kankerpatiënten Voorjaarsconcert Blazers Ensemble Gratis cd voor bezoekers Laurie ZATERDAG 13 APRIL 2013 Bij elke corner worden spelers van VC Aardenburg en de tegenstander vrolijk toegezwaaid door een Zeeuws-Vlaams hoekvlaggetje. foto Peter Nicolai Frans Reijniers was een van de initiatiefnemers van de Zeeuws-Vlaamse vlag. Zo gauw hij voorzitter van VC Aarden burg werd, werden - zonder dat de KNVB te vragen - alle hoekvlaggen ook Zeeuws-Vlaamse baniertjes. Ondanks dat vlagvertoon is Reij niers geen chauvinist. Niemand die beter weet dat je samen heel wat meer voor elkaar krijgt dan al leen. De trots over de regio moet niet omslaan in het zich terugtrek ken in 'het landje apart'. Reij niers: „Zeeuws-Vlamingen moe ten hun trots uitdragen en samen werken met anderen om weder zijds profijt te boeken." Om de aantrekkelijkheid van de kust, het werk in de Kanaalzone, de charme van oude stadjes en dorpjes en de rust en ruimte in de regio aan te prijzen, moeten al le Zeeuws-Vlamingen samenwer ken. Reijniers hamert er op dat Zeeland en Vlaanderen elkaar no dig hebben. Vlamingen kunnen hier goedkoper wonen en fijn re creëren, wij genieten van schitte rende cultuur in steden als Ant werpen, Gent en Brugge. Als de vijf havens in het gebied samen werken, staat de regio sterker. „Als het aan één kant van de grens regent, druppelt het aan de andere kant." Als het aan Reijniers ligt, houdt Zeeuws-Vlaanderen volgend jaar een Dag van het Toerisme in Gent. „In onze eigen regio ken nen we de argumenten al. Het is •- - - gHNÉM^., jflgp *<&e - n&e- ,4c° - Ga raèe ihJtetntine Bus reizen Auto reizen Viieg reizen Verre reizen Steden reizen veel vruchtbaarder om in Vlaande ren onze aantrekkelijkheden te presenteren." Het is anno 2013 een modekreet, maar Frans Reijniers roept het al bijna zijn leven lang: denk 'out of the box'. Schuif alle hokjes aan de kant en werk als inwoners van Oost-, West- en Midden-Zeeuws- Vlaanderen samen om iedereen (in de onmiddellijke nabijheid én wereldwijd) te laten weten dat het goed toeven is in Zeeuws-Vlaanderen. HULST - Het vorig jaar zo succes volle project Elke stap telt gaat op herhaling in Hulst. Senioren le ren er hun conditie op peil te hou den of verbeteren. Deelnemers wordt een trainings programma aangeboden'van tien weken op basis van een indivi dueel stappenplan. Tijdens de eer ste bijeenkomst wordt daarvoor een wandeltest gedaan. Voorlich ting over gezond leven staat ook op het programma. De eerste bijeenkomst is volgen de week woensdag 17 april vanaf 10.00 uur in De Lieve in Hulst. Aanmelden via 0114-684704 of mdehaas@welzijnhulst.nl. Deelna me kost 10 euro. Vorig jaar deden 350 mensen mee. TERNEUZEN Een groep vrijwilligers van de Turkse moskee Dibilali Habesi houdt vanavond in de kantine van De Rede in Terneuzen een Turkse avond, speciaal voor vrou wen en kinderen. Er is mu ziek en er worden hapjes en drankjes geserveerd. Ook wordt een verloting gehou den. Entree 5 euro. TERNEUZEN (Ex-)prostaatkankerpatiën- ten en hun naasten zijn dins dag welkom op een contact en informatieavond van Het Steunpunt. Uro-oncover- pleegkundigen vertellen over hun werk. De avond vindt plaats in de Chopin- zaal van verpleeghuis Ter Schorre aan de Bachlaan. Aanvang 19.30 uur. CLINGE In Clinge begint maandag de jaarlijkse wandelvierdaag se. Deelnemers kunnen kie zen uit trajecten van 5 en 10 kilometer. De tocht begint om 18.00 uur bij gemeen schapscentrum Malpertuus. Meedoen kan voor 3,50 euro voor vier dagen. Een dag meedoen kan ook. Dat kost een euro. AXEL De afdeling Zeeuws-Vlaan deren van de Borstkanker- vereniging Nederland houdt maandag een 'ladies night' in De Halle in Axel. (Ex-) borstkankerpatiënten lopen een modeshow, en be drijven uit de regio presente ren zich. Aanvang 19.30 uur, toegang gratis. TERNEUZEN Het Dow Blazers Ensemble geeft morgen haar traditio nele voorjaarsconcert. Ook het Seniorenconcert Zee land werkt mee aan het pro gramma. Het concert vindt plaats in het ontmoetings centrum van de Vliegende Vaart in Terneuzen. Aan vang 19.30 uur. Bijwonen van het concert is gratis. TERNEUZEN De Britse singer-songwriter Ed Laurie treedt morgen op in podium De Pit in Terneu zen. Bezoekers krijgen gratis zijn nieuwe album Trip the Wire. In het voorprogramma staat het Vlaamse Equinox, the Peacekeeper. Aanvang 19.30 uur. Kaarten: 5 euro in de voorverkoop, 8 euro aan de deur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105