Atopie is een vorm van hooikoorts bij dieren Alcoholvrije feesten 38 Circus Renaissance vier dagen in Terneuzen 22 ZEEUWS-VLAANDEREN 200 JAAR ZEEUWS-VLAANDEREN Lappenmand De tweehonderdste verjaardag van Zeeuws-Vlaanderen kan en mag geen Nederlander of Belg ontgaan in 2014. HUIDAANDOENINGEN BIJ DIEREN door Raymond de Frel In de rubriek De Lappenmand ge ven artsen, specialisten, assistentes én baasjes wekelijks een kijkje in de wereld van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag: aller gieën bij honden en katten. Plotse spoedgevallen zor gen in combinatie met het reguliere werk dik wijls voor hectiek in het dierenziekenhuis. Nee, als dierenarts moet je niet aller gisch zijn voor een beetje stress. Daarover gesproken, het allergie seizoen breekt weer aan. Niet al leen mensen met hooikoorts be ginnen te niezen en te proesten als de bloemetjes uit de knop ko men en het gras weer begint te groeien. Ook honden en katten kunnen daar last van hebben. Ato pie noemen ze die aandoening. „Het is een soort hooikoorts, die resulteert in jeuk. In tegenstelling tot mensen gaat het bij slechts een klein percentage van de die ren ook gepaard met niezen. De jeuk zorgt ervoor dat dieren zich gaan krabben, waardoor er huid wondjes kunnen ontstaan", ver telt Annette Burm. Annette behandelt behandelt veel dieren met allergieën, ze heeft zich er speciaal op toegelegd. Nu is atopie niet altijd een seizoensge bonden allergie, maar het is wel een van de vervelendste in zijn soort. De aandoening kan deels er felijk zijn. Golden retrievers, jack russells, Engelse bulldogs, labra dors, West Highland White ter riërs... Ze hebben allemaal aanleg voor deze allergie. Daarnaast speelt ook de omgeving in huis een rol. Vloerbedekkingen kun nen mijt herbergen en ook de aan wezigheid van andere dieren kan van invloed zijn. Annette: „Ik heb eens een hond in behandeling ge had, die allergisch bleek voor een huisgenoot: een papegaai. Toen dat dier niet meer in de woonka mer stond, was het probleem op gelost. Moeilijker was het bij een hond die allergisch was voor de mens." Atopie is bij voorkeur op te spo ren als dieren jonger zijn dan drie jaar. Een bloed- of huidtest wijst uit of een dier overgevoelig is voor bepaalde stoffen. Is dat het geval, dan kan de dierenarts het immuunsysteem prikkelen door een steeds hogere dosis allergie- stoffen te injecteren, totdat het lichaam niet meer op de stoffen reageert. Bij zeventig procent van de die ren heeft dat binnen een jaar een positief resultaat. De behandeling van een andere, veel vaker voorko mende allergie, de vlooienaller- gie, is wat dat betreft veel eenvou diger. Een middeltje dat de vlooien doodt voordat ze zich aan het bloed van het dier kunnen la ven, voorkomt dat het dier jeuk krijgt en gaat krabben. „Eenmaal per maand een pipetje in de nek druppelen moet genoeg zijn. Dat werkt in elk geval veel beter dan een vlooienbandje." Huidaandoeningen kunnen een gevolg zijn van een allergische reactie. Deze allergieën komen bij dieren het meest voor. Diversen Voedsel Atopie (lijkt op hooikoorts) I Deze hond heeft Atopie infographic Lars Boogaard bron Dierenziekenhuis Zeeuws -Vlaanderen Een hond met atopie; jeuk resulteert in krabben. En krabben kan leiden tot een geïrriteerde huid met wondjes. HULST - Jongeren kunnen best een feestje bouwen zonder alcohol te drinken. Perry Mulder en llona van Dorsselaer bedachten daarvoor een concept: Freshbeat. Op 3 mei is het eerste alcoholvrije feestje in café Lazarus in Sint lan steen. „Wij vinden het belangrijk dat er voor jongeren onder de achttien een alternatief is voor feesten waar alcohol vaak centraal staat", zeggen de initiatiefnemers. Om dat te bereiken maken Mul der en Van Dorsselaer de muziek belangrijker met goede deejays. Dat de jongeren het suf vinden, daar is Van Dorsselaer niet bang voor. „Het is maar net op welke manier je ze benadert", legt ze uit. „Bovendien kunnen jongeren onder de achttien jaar straks ner gens meer alcohol drinken na de wetswijziging. Daarom bieden wij een alternatief." Later dit jaar is er nog een alcoholvrij feest in de gemeente Hulst. Maar we wil len heel Zeeland bereiken." 'We zetten de regio positief op elke kaart' door René Hoonhorst De zwemwedstrijd Vlis- singen-Breskens gaat zo goed als zeker door. Het zou zonde zijn als die historische tocht, voor het laatst gezwommen in 1968, niet op 20 juli, de verjaardag van Zeeuws-Vlaanderen kan worden gezwommen. Voorzitter Frans Reijniers van de Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 kan de inschrijving van de tocht nog niet aankondigen. Over heden en nautische autoriteiten hebben 'in principe' wel inge stemd met een zwemwedstrijd, maar definitieve toestemming is nog niet binnen. „De zwemtocht 'Op weg naar Zeeuws-Vlaande ren' op 17 augustus is een soort test. Als de organisatie van de wedstrijd tussen Zoutelande en Vlissingen vlekkeloos verloopt, komt het wel voor elkaar." De zwemwedstrijd moet één van de hoogtepunten van het feestjaar worden, al is het maar omdat het evenement precies op de verjaar dag plaatsvindt: op 20 juli 2014 te kende Koning Willem I het be sluit 'houdende de vereeniging van Staats-Vlaanderen met de pro vincie van Zeeland'. Reijniers hoopt volgend jaar ook een nog groter sportevenement naar Zee- gemeenten telde Zeeuws-Vlaanderen in 1814. Al die gemeen ten herleven tijdens het tweede eeuwfeest. land én Vlaanderen te halen. Hij wil er nog niets over loslaten, om dat er nog heel wat hobbels te ne men zijn vóór de organisatie rond is. Maar de stichting is al tijden bezig met het masseren van over- heids- en bedrijfsdienaren. Reij niers: „We hebben al kennisge maakt met Han Polman, de nieu we commissaris van de koningin. Ook hij is razend enthousiast." Zelfs als het droomevenement niet doorgaat, zit Reijniers niet bij de pakken neer. „We hebben volgend jaar zeker tien topevene- menten en heel wat kleinere festi viteiten daaromheen. Mensen die nog iets willen organiseren heb ben bovendieanog een halfjaar de tijd om zaken op poten te zet ten. In oktober moet het program ma definitief rond zijn." Naast de openings-, sluitings- en verjaardagsspektakels ziet Reij niers uit naar jubileafestiviteiten. „Volgend jaar is het 150 jaar gele den dat de Schelde tolvrij werd en ook zeventig jaar geleden dat Zeeuws-Vlaanderen werd be vrijd. Vooral die bevrijdingsher denking wordt heel spectaculair durf ik wel te voorspellen." HEEL JAAR FEEST VOOR 200 JAAR ZEEUWS-VLAANDEREN De aftrap voor het jubileumjaar is op 14 februari 2014, twee eeuwen na de aftocht van de Fransen uit de noordelijke Nederlanden. De officiële plechtigheid vindt plaats in de basiliek van Hulst, maar ook elders wordt aandacht voor het feestjaar gevraagd. Naast grote spektakelshows zijn er ook diverse symposia over eco nomische, sociale, culturele, culi naire en historische thema's. Het hele jaar kunnen fietsers en wandelaars tochten door de regio maken. Wie een bepaald aantal etappes tussen d'Ee en Hontenisse aflegt, ontvangt een 'speldje'. Alle activiteiten ondersteunen de stelling dat het in Zeeuws-Vlaande ren uitermate goed leven is. Vier vlaggen van verbondenheid. Die ene steekt er wel bovenuit. Uit het exploot d.d. 10-04-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de stichting Stich ting Clavis, gevestigd en kantoor houdend te Terneuzen, aan Sonja Gertrud Haase, thans zonder be kende woon- of verblijfplaats in Ne derland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 08-04-2013 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin ge melde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Tom Scheele TERNEUZEN - Het Nederlands Cir cus Renaissance slaat z'n tenten van donderdag tot zondag op aan de Informaticastraat in Terneuzen. Circus Renaissance is geheel in stijl met de naam een circus met een nostalgische sfeer. In een twee uur durende voorstelling to nen internationale artiesten hun kunsten. Ze voeren acts op met pony's en dalmatiërs, er is een unieke demonstratie van dres suur met koeien en natuurlijk zijn er clowns. Het koeiennum- mer won in 2011 een prijs op het circusfestival in Monte Carlo. Op het programma staan ook acrobati sche nummers: een hand op hand-act en koorddansen. In het circus werden vorige week vier ka melen geboren. De veulens zijn overdag te bezichtigen. Kaarten kosten 22 euro voor vol wassenen en 18 euro voor kinde ren. Ze zijn te koop bij de VW-Terneuzen, de Bruna in win kelcentrum Zuidpolder en dage lijks van 11.00 tot 19.00 uur aan de circuskassa. Het is bij het circus niet mogelijk om te pinnen. Onli- nekaarten kopen kan met een kor ting van 25 procent via de site: www.circusrenaissance.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 104