CDA wil dat tijdelijke invulling Kop doorgaat ZEEUWS-VLAANDEREN 25 informatie van het waterschap Muziekinstallatie voor hospice Jaarlijkse wafelactie Lodewijkgroep Rommelmarkt in Den Dullaert 'Fijne muziek' in poppodium De Pit Workshop sokken leren breien Leerlingen fanfare spelen voor KiKa Christianne Kouijzer van De Tjasker met Jennifer Beltrami (links) en Charlotte van de Vijver, foto Mark Neelemans Het maakt je wereld groter." De actie FromZero2Hero vindt plaats op 17 mei, en de deelne mers worden dan uitgezwaaid vanaf De Tjasker. Voorafgaand daaraan nemen de FromZero2Hero-fietsers en men sen van De Tjasker op zaterdag 13 april vast een voorschot op de ac tie met een wandeling van zeven door Raymond de Frel TERNEUZEN - CDA-fractievoorzitter Henk Siersema vindt het belache lijk dat een plan voor een semi-per- manent verhard plein op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen niet doorgaat. Volgens Siersema is doorbere kend dat de inrichting van zo'n plein, met betonplaten, 210.000 euro kóst. De gemeente heeft 190.000 euro beschikbaar voor een tijdelijke inrichting. Een groep bewoners diende een plan in voor een plein en parkeer plaats. Daarvan kan alleen een par- of vijftien kilometer of een fiets tocht van dertig of vijftig kilo meter. Iedereen is welkom om hieraan mee te doen. Inschrijven kan van 10.00 tot 12.30 uur. Deel name kost drie euro. Er wordt ge start bij 't Palet aan de Ster red reef in Clinge. Meer over de actie is te vinden op www.jromzero2hero.nl. king in de Vlooswijkstraat door gaan. Siersema refereert in schrif telijke vragen aan de toezegging van wethouder Frank van Hulle om vóór de zomer voor een tijde lijke inrichting te zorgen. Terneu zen bedenkt nu iets goedkopers, maar wacht ook op het alternatie ve plan van een burgercollectief voor het gebied. Realisatie voor de zomer is 'onwaarschijnlijk'. Siersema vindt dat de belangen van direct omwonenden voorrang moeten krijgen boven andere ideeën. „Stel de zo hoog in het vaandel geheven burgerparticipa tie nu eens boven een ambtelijk doorwrochte gedachtegang!" Het waterschap heeft op 4 april 2013 een watervergunning verleend aan de Nederlandse Gasunie voor het onttrekken van grondwater voor constructiewerk zaamheden op de locatie Cambron (S-736), gelegen aan de Groot Cambrondijk bij Hulst. Het waterschap heeft op 8 april 2013 een watervergunning verleend aan Dow Benelux B.V. voor het onttrekken van grondwa- i* Schektestromen ter voor een grondwaterbeheersing en -sanering aan de Herbert H. Dowweg 5 bij Hoek. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Een papieren versie van het waterschapsblad kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1,4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl TERNEUZEN Hospice Zeeuws-Vlaande ren in Terneuzen kan een muziekinstallatie aanschaf fen voor het stiltecentrum, zodat families er (spirituele) muziek kunnen draaien. De aankoop is mogelijk dankzij een gift van 2000 euro uit het Monuta Charity Fund, deze week uitgereikt door medewerkers van het crema torium in Terneuzen. SAS VAN GENT De jeugdleden van de Scou ting Lodewijkgroep houden morgen de jaarlijkse wafelac tie. De scouts trekken vanaf 10.00 uur van deur tot deur met wafels, die ook te koop zijn in clubgebouw De Kwet. De opbrengst is voor viering van het 8ö-jarig be staan van de Lodewijkgroep dit najaar. VRIJDAG 12 APRIL 2013 groter op HULST In Den Dullaert in Hulst wordt morgen een grote rommelmarkt gehouden. Er worden in totaal 84 stand houders verwacht, die de meest uiteenlopende zaken aanbieden: van kleding en boeken tot oude ansichtkaar ten en speelgoed. De rom melmarkt begint om 9.00 uur en duurt tot 15.00 uur. TERNEUZEN Een middagje 'met fijne mu ziek', dat hjedt poppodium De Pit in Terneuzen zater dagmiddag. Gastheer is Ro- naldo, die elke maand voor 'the afternoon collection of fine music' een gast uitno digt. DJ VrouwVanRinus is dat zaterdag, vanaf 15.00 tot 19.00 uur. Toegang vrij. KOEWACHT Wie altijd al zelf sokken wil de breien, kan dat morgen le ren in een workshop bij Jan- ny Wijna van wolboerderij Blij Bezuiden aan Het Zand 61 in Koewacht. Deelnemers moeten wel iets van breien weten. De cursus is vanaf 10.00 tot 14.00 uur. Aanmel den via info@wolboerderij.nl. CLINGE Leerlingen van fanfare Wei door door Vermaak uit Clin ge en het Opleidingsorkest Oud-Vossemeer geven zater dag een concert in zaal Mal- pertuus in Clinge. Overdag oefenen ze, 's avonds vanaf 19.00 uur is het concert. De toegang is*vrij. In de pauze wordt geld opgehaald voor Kinderen Kankervrij (KiKa).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81