ZEEUWS-VLAANDEREN PZC Dvd-project voor ernstig zieke mensen almanak Directeur bibliotheek zegt ook naar binnenstad te willen. Als het donker wordt komt de muziek tot leven I l Like en win! Onderzoek naar haarscheurtjes in reactorvat Borssele Officiële mededeling: TOTALE LEEGVERKOOP! Keuken Kampioen' Verf en behang www.pzcwonen.nl VRIJDAG 12 april 2013 WWW.FACEBOOK.COM/DE.PZC A d CULTUUR ZEELAND r.ieuws twitter *2. i irfK; Bij Keuken Kampioen Goes wordt alleen deze week van woensdag t/m vrijdag een totale leegverkoop gehouden. De vestiging Goes gaat verbouwen, dit betekent dat écht alles weg moet. Naast onze 20 showroomkeukens, die zelfs weg mogen tegen elk aannemelijk bod, gaat ook een deel van onze inboedel in de verkoop (o.a. woonkamertafels, accessoires, bureaus en diverse huishoudelijke apparaten). c.w„» Kampioen in keukens Deze uitverkoop is alleen t/m vr 12 april geldig in: Alles over O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl Een nieuwe ladenkast of een bedbo- dem, hij draait er zijn hand niet voor om. Eén ding waagt hij zich niet aan: elektriciteit. Toen laatst de badkamer moest worden verbouwd nam hij daarvoor dan ook een vak man in de arm. Die maakte de wand open en verlegde de elektri sche leiding. De wand weer dichtma ken, dat was aan de doe-het-zelver. Monter schroefde die gipsplaten te gen de muur. Dat ging lang goed. Totdat plots het licht uitging. De in derhaast gealarmeerde elektricien ging op onderzoek uit. Wat breek werk later werd het corpus delicti blootgelegd. In de één centimeter dikke elektriciteitskabel prijkte een prachtig schroefgaatje. Precies in het midden. Dat dan weer wel. Bioscoop keert terug in Hulst door Cris Sohier HULST - Eind van dit jaar kan in Hulst de rode loper weer uit. Dan moet de bouw van een nieuw eve nementencentrum aan de Hout markt inclusief bioscoop met vier zalen gereed kunnen zijn, zegt projectontwikkelaar Karei Rietber gen. Plannen voor de Houtmarkt zijn er al heel lang. De voormalige bio scoop, De Koning van Engeland, sloot in april 2007 de deuren in het centrum van de stad. Sinds dien staan de oude filmzalen en een aantal van de aangrenzende panden te verpauperen. De Nijmeegse projectontwikke laar, eigenaar van de panden, lan ceerde in 2008 een plan om er een vermaakscentrum van te maken, met een bioscoop, een theater, een bowlingbaan, een danszaal, jongerencentrum De Komma, ho reca én twintig huur- en negen koopappartementen. Het ver maakscentrum had in 2010 de deuren moeten openen. Dat plan stuitte destijds op veel bezwaar en is inmiddels ingehaald door de tijd, stelt Rietbergen. De bestemmingsplanwijziging, nodig voor de appartementen in het aangepaste plan, is onlangs goedgekeurd door de Hulster raad. Tot begin mei kunnen er zienswijzen op het plan worden ingediend. Vervolgens moet er nog voor de bouwvak worden be gonnen met de sloop van een deel van de bestaande bebouwing en de bouw van de appartemen ten. De verbouwing van de bios coop tot een complex met vier za len zou daar dan gelijke tred mee moeten houden. De koopwonin gen gaan de komende maanden in de verkoop. In het complex is eventueel ook plaats voor de bibliotheek van Hulst. Volgens Rietbergen is het uitleencentrum welkom, maar daar moet wel binnen een aantal maanden een besluit over worden genomen. Rudi Crombeen, direc teur van de Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen, wacht nog even af. „Wij willen zeker naar het cen trum van Hulst, dat is niet nieuw. En de Houtmarkt is dan een mo gelijkheid, maar niet zoals de pan den er nu bijstaan. Wij willen er zeker van zijn dat het plan haal baar is, en dat we daar nog jaren kunnen blijven zitten." TERNEUZEN - Ze waren er niet, maar toch een beetje wel. Cabaretiers Bert Vis- scher (een paar weken geleden) en Jochem Myjer (deze week) waren tijdens hun bezoekjes aan Terneuzen voor voorstellingen niet te beroerd om een vi deoboodschap in te spreken voor een dvd-project van de Stichting Mascura. En dus richtten zij zich gisteravond via een beeldscherm tot de aanwezigen in Porgy Bess. Burgemeester Jan Lonink gaf daar tijdens een muzikale avond de officiële aftrap voor het videoproject waarmee ernstig zieke mensen een hart onder de riem wordt gestoken. Het hele jaar worden er boodschappen op genomen door bekende en onbekende mensen, foto Mark Neelemans GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77