Vaartochten naar de weervisserij Hulst krijgt eindelijk Wf jonge weer een bioscoop Filmfestival BEVELANDEN en THOLEN 27 Gezond is vet lekker koken filmmakers Werknemers eisen dat reorganisatie bij Walcherse sociale dienst opnieuw wordt gedaan. Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant VRIJDAG 12 APRIL 2013 Kort geding over 2ÜS3? conflict Orionis van aut0 5 door Maurits Sep VLISSINGEN - De reorganisatie die nu plaatsvindt bij Orionis Walche ren moet helemaal opnieuw be ginnen. Vakbond Abvakabo FNV en enkele individuele werkne mers eisen dat in een kort geding dat dinsdag 16 april dient. Volgens' betrokken werknemers, die worden vertegenwoordigd door advocate Nienke Slump, en Bert van Velthuijsen van Abvaka bo FNV hebben bestuur en direc tie van Orionis Walcheren (socia le dienst, sociale werkvoorziening en kredietbank) de afspraken uit het sociaal statuut overtreden. „De interim-directeur heeft ad vies uitgebracht aan de plaatsings commissie over wie op welke plekken geplaatst kan worden. Maar in het statuut was geen en kele rol weggelegd voor de direc teur", verklaart Van Velthuijsen. Slump stelde dat vorige week ook al namens haar cliënten. Slump meldt dat inmiddels een kort geding is aangespannen waar aan ook Abvakabo FNV meedoet. Van Velthuijsen: „Wij eisen dat het sociaal statuut wordt nage leefd en dus moeten we weer van voren af aan beginnen." Mocht de rechtbank die eis niet inwilligen, dan moeten op zijn minst de openstelling van nieuwe vacatures en de sollicitatieproce dure worden stilgelegd, zegt Van Velthuijsen. „Bij de reorganisatie zijn 51 mensen tijdelijk bovental lig verklaard omdat er voor hen nog geen plek is in de nieuwe or ganisatie. Ook zijn 37 nieuwe vaca tures opengesteld. Terwijl de be denkingen van mensen die boven tallig zijn nog niet zijn afgehan deld, is al wel begonnen met de sollicitaties voor vacatures. Dat er nu twee procedures tegelijkertijd lopen, is niet zorgvuldig." Kun je als werknemer via de be denkingenprocedure op een ande re plek komen, dan is dat belem merend voor de sollicitatieproce dure, stelt Van Velthuijsen. En mensen die nu tijdelijk geplaatst zijn, solliciteren misschien niet op een andere plek. Later zou kun nen blijken dat ze toch niet defini tief op een plek komen en dan hebben ze ook niet gesolliciteerd. Voor beide groepen werknemers kan het tegelijkertijd voeren van deze procedures dus nadelig zijn. „We willen niet dat aan het einde van de rit mensen kansen hebben gemist." Bestuursvoorzitter Marin de Zwar te van Orionis Walcheren (en wet houder van Vlissingen) zei vorige week al dat volgens hem het so ciaal statuut wel correct wordt ge volgd. Niemand wordt definitief geplaatst in een baan voordat alle bezwaren van boventallig ver klaarde werknemers ziin afgehan deld. Dat procedures in tijd sa menvallen gebeurt volgens hem om mensen niet onnodig lang in onzekerheid te laten over hun toe komst. Van Velthuijsen vindt dat zorgvuldigheid boven snelheid moet gaan. „Ook als de onzeker heid dan wat langer voortduurt." WOLPHAARTSDIJK - Bewoners van de Lepelstraat en Hoofdstraat in Wolphaartsdijk zouden graag zien dat de gemeente Goes de lucht kwaliteit onderzoekt en geluidsme tingen doet. De bewoners klagen al jarenlang over sluipverkeer dat door het dorp blijft rijden, terwijl er een weg buitenom ligt. Het ontbrak lange tijd aan borden die automo bilisten naar die zogeheten recrea tieroute verwijst, maar sinds plaat sing is de situatie er niet veel be ter op geworden. Door de stank en geluidsoverlast van het sluip verkeer is de situatie niet meer leefbaar, vinden de bewoners. De gemeente zal zo'n onderzoek ech ter niet uitvoeren, zegt burge meester René Verhulst. „Dat is zeer gespecialiseerd en kostbaar werk waarvoor wij bovendien de apparatuur niet hebben." Het staat de bewoners volgens Verhulst uiteraard vrij om zelf een onderzoek te laten uitvoeren door een bedrijf. „Maar dat zullen wij dan niet betalen." Overigens zijn er eerder al eens geluidsmetingen gedaan. Daaruit bleek dat het aantal decibellen be hoorlijk hoog is. De gemeente voert op dit moment groot onder- Jioud uit aan onder meer de Lepel straat. Daaruit kwam de vraag van de bewoners naar voren. HEINKENSZAND - De Seniorenraad Borsele houdt zaterdag 27 april en workshop 'Gezond is vet lekker'. Bij het Culinair Gilde Zeeland aan het Meulwegje in Heinkens- zand kunnen ouderen aan de slag met gezonde hapjes. Vanaf 13.00 uur krijgen deelnemers informa tie over de laatste inzichten over gezonde voeding voor ouderen. Maximaal 20 deelnemers ad 25 eu ro. Aanmelden bij het Vrijwilli- gersHuis: 0113-311999 of info@vrijwilligershuis.nl. THOLEN - Dit ansjovisseizoen wor den er weer vaartochten naar de weervisserij gehouden. Dit is de enige kans om de weervisserij van dichtbij te bekijken. Stichting Behoud Weervisserij (SBW) houdt dit jaar vier van de ze vaartochten vanuit de Bergse- diepsluis op de Oesterdam. Ook Jan en Ilse Molenaar varen drie keer uit met hun boot Zwerver3 om de weervisserij te bezichti gen. Tijdens deze vaartochten wordt informatie gegeven over de weervisserij en er wordt een rond vaart langs zeehonden gemaakt. Weervisserij is'een vorm van vis serij op ansjovis die ontstond in de 16e eeuw en die alleen nog plaatsvindt in het oostelijk deel van de Oosterschelde. Er wordt ge werkt met zogenaamde 'weren', houten kamers waar fuiken in staan. De vis zwemt hier zelf in. De eerste vaartocht is op 12 mei (moederdag) op de Zwerven. Ook op 19 mei en 21 juni zijn er vaartochten op deze boot. Op 1,14 20 en 29 juni zijn er vaartochten van de SBW. Meer informatie en prijzen zijn te vinden op de websi tes. www.behoudweervissrij.nl www.zwerver3.nl door Cris Sohier HULST - Eind van dit jaar kan in Hulst de rode loper weer uit. Dan moet de bouw van een nieuw eve nementencentrum aan de Hout markt inclusief bioscoop met vier zalen gereed kunnen zijn, zegt pro jectontwikkelaar Karei Rietbergen. Plannen voor de Houtmarkt zijn er al heel lang. De voormalige bio scoop, De Koning van Engeland, sloot in april 2007 de deuren in het centrum van de stad. Sinds dien staan de oude filmzalen en een aantal van de aangrenzende panden te verpauperen. De Nijmeegse projectontwikke laar, eigenaar van de panden, lan ceerde in 2008 een plan om er een vermaakscentrum van te maken, met een bioscoop, een theater, een bowlingbaan, een danszaal, jongerencentrum De Komma, ho reca én twintig huur- en negen koopappartementen. Het ver maakscentrum had in 2010 de deuren moeten openen. Dat plan stuitte destijds op veel bezwaar en is inmiddels ingehaald door de tijd, stelt Rietbergen. In het complex is eventueel ook plaats voor de bibliotheek van Hulst. Volgens Rietbergen is die welkom, maar moet daar wel bin nen een aantal maanden een be sluit over worden genomen. Rudi Crombeen, directeur van de Bibli otheek ZeeuwsVlaanderen, wacht nog even af. „Wij willen zeker naar het centrum van Hulst. En de Houtmarkt is dan een moge lijkheid, maar niet zoals de pan den er nu bijstaan. Wij willen er zeker van zijn dat het plan haal baar is, en dat we daar nog jaren kunnen blijven zitten." TERNEUZEN - Jonge beginnende Zeeuwse filmmakers krijgen een kans op het eerste filmfestival Zeeuws-Vlaanderen in bioscoop CineCity in Terneuzen. Van hun hand worden zondagmiddag vijf korte films vertoond. Drie van de vijf hebben afgelopen jaren de Gouden Zeester gewon nen, dé prijs van de Zeeuwse film wedstrijd FilmStarZ. Organisator Jeroen van Oyen en Perry Mulder, winnaar in 2012, houden voor de filmvertoningen een inleiding. De films die gedraaid worden, zijn: Groot worden in te kleine kle ren, Wietske de Klerk; The Peeker, Matthias Hoekman; Bijna de liefde, Naftalie Vader; Dichtbij vandaan de maan, Muck van Empel; en Zwart, Perry Mulder. Bezoekers worden zondag om 13.30 uur ont vangen, de vertoningen beginnen een half uur later. De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en VW's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71