'Als er een bad dicht gaat, wordt het moeilijk' Goes bekijkt kansen voor winterterrassen BEVELANDEN en THOLEN 25 JL4ÊÊT DCM Alleen a.s. zaterdag; Verkoop IF MlK Vrijdagmiddag Ir en zaterdag van 9:00-16.00 uur Raves te in weg 3 Crijpskerke DCM® Zwarte grond (25!) Ideaal voor ophogen van borders 10 zakken voor €1 5,00 Rockcoverband ROLR in La Strada Klaverjasavond op z'n Rotterdams Rommelmarkt vereniging Scaldis Braderie/Bazaar CCK Biezelinge Opening tweede deel Delfstof |ZC Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Uw droomhuis vindt u bij: ZEELHI1D rj\ VRIJDAG 12 APRIL 2013 natuurlijke planter woeding Seniorenzwemmen in Den Inkel op donderdagmiddag, mevrouw Wondergem op de voorgrond, foto Willem Mieras Reden voor alle commotie is een vertrouwelijk rap port over de toekomst van zwembad Den Inkel. Dat rapport is opgesteld in opdracht van de ge meente omdat het zwembad het financieel zwaar heeft: er is elk jaar een tekort op de begroting en de gemeenteraad wil bovendien nog 50.000 euro bezuinigen. Het onderzoeksbureau heeft vier mogelijkheden uitgewerkt. Of al les blijft zoals het nu is, dan is de gemeente vijf ton per jaar kwijt, of het buitenbad sluit, dat levert een besparing op van 146.000 eu ro, of het binnenbad sluit, dat be spaart ruim 380.000 euro, of het hele zwembad gaat dicht. „Vijftigduizend euro subsidie minder kunnen we wel opvan gen", zegt manager Nelie Wilcox. „Maar als ze een binnen-of een buitenbad gaan sluiten, dan wordt het een ander verhaal. Dat zal grote gevolgen hebben op de exploitatie van het andere bad." Uit het rapport blijkt dat het bui tenbad in vergelijking met andere baden goed bezocht wordt; wel is het bad relatief groot voor het aan tal bezoekers. Het binnenbad wordt naar verhouding slechter bezocht, dat komt vooral omdat het bad wat aan de kleine kant is en dus niet zo aantrekkelijk voor verenigingen. Opvallend is de fluctuatie in het aantal bezoekers van het buiten bad. In 2010 waren dat er nog bijna 14.000 in de koude natte zo mer van 2011 nog geen negendui zend en in 2012 bijna twintigdui zend. Het zwembad was tot 1994 eigen dom van de gemeente. Die heeft het afgestoten en ondergebracht in een stichting. Het bestuur van die stichting bestaat uit vrijwilli gers. De gemeente heeft nog wel invloed op het beleid van het zwembad via de subsidie. Zo is in de voorwaarden opgenomen dat het binnenbad op zondag geslo ten moet zijn. GOES Rockcoverband ROLR (Rai ders Of the Lost Rock) speelt vanavond in Café La Strada in Goes. De vijfkoppi ge band speelt onder andere nummers van Alice Cooper, Guns 'n RosesLed Zeppe lin en AC/DC. Het optreden begint van avond om 22.00 uur en de toegang is gratis. KORTGENE In de Graaf van Buren in Kortgene is vanavond vanaf 19.00 uur een individuele klaverjasavond op z'n Rotter dams. Inschrijven kan op de avond zelf Deelname aan de klaver jasavond kost 5 euro per per soon, inclusief een kopje kof fie of thee. Voor de win naars is er een leuke prijs. HANSWEERT Volksdansvereniging Scaldis houdt zaterdag hun jaarlijk se rommelmarkt in Dorps huis Kaj Munk in Hans- weert. De markt is open van 09.00 uur tot 12.00. De op brengst is bestemd voor de reis naar Polen die de vereni ging gaat maken om een be vriende dansvereniging te bezoeken. BIEZELINGE CGK Biezelinge houdt zater dag hun tweejaarlijkse bazaar/braderie in de Chris telijk Gereformeerde Kerk aan de Biezelingseweg in Biezelinge. Van 10.00 uur tot 15.00 uur is de braderie geopend. Voor kinderen is er ook een springkussen en zijn er an dere activiteiten te doen. ELLEWOUTSDIJK Peter Rosier opent zaterdag het tweede deel van zijn ten toonstelling Delfstof in 't Kerkje van Ellesdiek. Zon dag zal Rosier zelf ook op de tentoonstelling aanwezig zijn om toelichting te geven op zijn werk. Iedereen kan tussen 14.30 en 17.00 uur gratis binnenlo pen om het werk van Rosier te bekijken. door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes wil in sa menwerking met de horeca bekij ken wat de mogelijkheden zijn voor winterterrassen. Door de terrassen op een bepaal de manier aan te passen, zou het ook in de winter aantrekkelijk moeten worden om op de terras sen op de Grote Markt te zitten, is het idee. „We willen overleggen over de mogelijkheden met de horecaon dernemers, want het betekent be hoorlijke aanpassingen", zegt bur gemeester René Verhulst. „Het gaat dan niet om zomaar een paar schermpjes neerzetten, het moet dan ook echt uitstraling krijgen. Dat kost wel wat. Iedereen moet het willen en meedoen." Door middel van de winterterras sen moet de Goese binnenstad ook in dat seizoen aantrekkelijk blijven. De horeca, die het toch al niet makkelijk heeft door de recessie, heeft 's winters doorgaans min der klandizie. Winterterrassen zouden de sfeer kunnen verleven digen. Op korte termijn is er overleg met de horeca op de Markt om de mogelijkheden te inventariseren. A STEENDIJK makelaar taxateur' o.< 0113-219445 06-53863250 info#zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69