Raad Noord-Beveland gaat denkproces in 5 College Goes bezorgd over recente ongelukken Stanleyweg-Scottweg I II I I 24 BEVELANDEN en THOLEN Strand volscheppen Wellicht ander 'reclameregime' aanloopstraten Home p I DEN INKEL Personeel en bezoekers van zwembad Den Inkel voeren actie voor behoud van hun bad. €199 ZANDSUPPLETIE AANBIEDING door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland begint op donderdag 2 mei met het bepalen wat voor bouwplan acceptabel is aan de Veerse Gatdam. Voor de zo mer moet de raad een standpunt hebben. Voor begeleiding in dat denkwerk wordt 29.000 euro uit getrokken. De PvdA vond aanvankelijk dat die kosten door de projectontwik kelaar en provincie gedeeld moes ten worden, maar bij nader inzien hecht de fractie aan een onafhan kelijk standpunt. „Als het goed is, komt het geld terug uit leges", zei Ellen van de Klooster gisteren in de raad. Cor van de Woestijne (SGP) wilde dat de raad zich en kel uitspreekt over de landschap pelijke inpassing en ontwerp, niet over economische haalbaarheid. Dat is aan de ondernemer, vond hij. Klopt, maar die heeft niets aan een kader dat niet econo misch rendabel te maken is, pa reerde wethouder Piet de Putter. De fractie Noord-Bevelands Be lang hield de hele vergadering de mond toe. Volgens een eerdere WEMELDINGE - Toen Bureau Zeeweringen in 2010 het nieuwe dammetje neer legde, zou dat bewerkstelligen dat er nooit meer zandsuppletie nodig zou zijn voor het strand van Wemeldinge. Niettemin werd er gisteren en vandaag drie duizend kuub opgespoten en netjes verdeeld. Dat was in de tussentijd nog niet gebeurd, namelijk. Nu kijken of het werkt, foto Willem Mieras verklaring uit protest omdat de raad al tien jaar praat over de Veer se Gatdam en na deze 29.000 euro 'nog even ver is'. De zwijgzaam heid leidde tot plagerige vrolijk heid bij de overige fracties. Het één-tweetje dat de gemeente raad gisteravond speelde om de verhoging van de inkomensgrens voor het Declaratiefonds per mei van kracht te laten zijn, werd soe pel afgewerkt: na de behandeling in de informatieve raad werd het bij hamerslag geldig gemaakt in een besluitvormende vergadering van enkele minuten. Op vragen van de PvdA en SGP over de twee momenten per jaar dat bonnetjes ingediend kunnen worden, zei wethouder Kees van der Weele dat indien nodig mensen ook tus sentijds vergoedingen kunnen krijgen. De wrevel die voorheen leefde bij de PvdA over het ver moeden dat de wethouder de uit voering van hun motie traineerde tot duidelijk was wat de gemeen te Goes met de verordening zou doen, leek verdwenen. CDA en WD bedankten de wethouder voor een memo met uitleg. In het midden bleef hoe die dan luidde. Het is gewoon een heel erg leuk zwembad door Nadia Berkelder KRUININGEN - Mevrouw Wonder- gem wil best even stoppen met aquajoggen om haar mening over het zwembad te geven. „Het moet open blijven", zegt ze. „Het is hier stik leuk en hartstikke gezellig." De actie die het personeel vorige week begon voor behoud van het zwembad in Kruiningen krijgt massaal steun. Tot donderdaga vond hebben 7667 mensen de peti tie ondertekend. Kinderen heb ben acties op school gehouden, bij bedrijven zijn lijsten rondge gaan en vrijwilligers zijn langs de deur getrokken. De zwemmers in het bad, het is vanmiddag seniorenzwemmen, zijn het eens. „Dit kunnen we niet missen", klinkt het. „En het is niet zo dat we geen gemeentelij ke belastingen betalen", zegt me vrouw Wondergem. „Integendeel. Het is hartstikke duur in Reimers- waal. En het gemeentehuis gaan ze wel voor tonnen verbouwen." Mevrouw De Bruin komt zelfs speciaal uit Wolphaartsdijk om te zwemmen in Kruiningen, zegt ze. „Het zou echt knudde zijn als het dicht ging hier, ik kom hier al elf jaar. Het is fantastisch. Het is hier gezellig en we krijgen goed les." „Mijn kleindochter komt ieder weekend logeren", zegt mevrouw Wondergem. „En die wil altijd discozwemmen op vrijdag. In de zomer gaan we naar het buiten bad." Mensen in Reimerswaal en vooral in Kruiningen hebben zo langza merhand het gevoel dat alles ver dwijnt en wordt wegbezuinigd, zegt Nelie Wilcox, de manager van het zwembad. „Eerst de bibli otheek, toen het consultatiebu reau. Heel Reimerswaal wordt uit gekleed. Ik denk dat de gemeente eens goed naar de prioriteiten moet kijken." ton is de gemeente jaarlijks kwijt aan het bad. Er komen jaarlijks iets meer dan 50.000 bezoekers. FACEBOOK ZORGT VOOR STORM VAN PROTEST En ineens had Kruiningen zijn ei gen facebookrevolutie: de actie voor behoud van Den Inkel werd groot op internet. Vorige week vrijdag besloot het personeel handtekeningen in te za melen. Op de - al bestaande - face- bookpagina werd iedereen opge roepen mee te doen. Mensen deelden de berichten, zo dat ze als een olievlek verspreid werden. Personeelsleden van het zwembad hebben de hele week geprobeerd zoveel mogelijk informatie op in ternet te zetten. Ook in de dorpen is actie gevoerd; er zijn handtekeningen ingeza meld in winkels, op scholen en langs de deur. VAN DE WEEK! 12 april t/m 19 april 2i door Luc Oggel Zwart, wit|®f rood Toledo leer van 279,- nu voor GOES - Burgemeester en wethou ders van Goes zijn bezorgd over twee recente ongelukken op de Stanleyweg/Scottweg op bedrijven terrein De Poel. Ze geven volgens wethouder Loes Meeuwisse (WD) de noodzaak aan dat er snel wat moet gebeu ren aan de verkeersproblematiek in Goes-Zuid. Het is daar in de ochtend- en middag/avondspits altijd erg druk en steeds meer au tomobilisten proberen de files via andere wegen in de omgeving te ontlopen. Dat leidt dus tot onge lukken. Meeuwisse zei de onge lukken als extra argument te zul len gebruiken richting het Rijk om toch zo snel mogelijk met geld over de brug te komen voor een extra afslag van de A58, ant woordde zij donderdagavond tij dens de raadsvergadering op vra gen vanuit de SP en het CDA. Die afslag moet de steeds groter wor dende verkeersproblematiek op lossen. De fracties wilden naar aanleiding van uitspraken die frac tievoorzitter Halbe Zijlstra van de Tweede-Kamerfractie van de WD deze week deed tijdens een bezoek aan Goes, namelijk dat het Rijk mogelijk pas in 2018 met geld voor de afslag over de brug kan ko men, weten hoe het college daar over denkt. Meeuwisse antwoord de dat het college gewoon wil blij ven doorgaan met de voorberei dingen en dat het stellen van een deadline aan het ministerie, zoals CDA'er Ad de Wit opperde, geen optie is. „Want wij zijn de vragen de partij. Bovendien, als het Rijk ons met zekerheid zou kunnen zeggen dat het geld in 2018 komt, kunnen we morgen beginnen." De voorbereiding alleen duurt overigens ook nog jaren, zei Meeu wisse. Goes bekijkt of er vanuit het bedrijfsleven animo is om de afslag voor te financieren. Het vijftigmeterbad maakt Den Inkel bijzonder. „Dat is het enige in Midden-Zeeland. Mensen ko men daar speciaal voor", vertelt Wilcox. „Bovendien: het is ge woon een heel leuk zwembad. Het is schoon, het is groot, er is van alles te doen voor kinderen en het is gemoedelijk." Dat het geld kost, veel geld, is dui delijk voor de zwembadmanager. Dat er iets bedacht moet worden om het bad rendabeler te maken ook. „Er zijn al heel veel onderzoe ken gedaan. De grote jongens, Roompot en Optisport, hebben al eens aan het zwembad gesnuf feld, maar we zijn geen A-locatie, dus dat werd niks. Toch zijn er wel creatieve dingen te verzin nen, maar dan moet de gemeente investeren. Welke dingen? Een overkapping over het buitenbad bijvoorbeeld, of een speeltuin bij het zwembad." De kassamedewerkster stapelt in tussen de laatste handtekeningen lijsten op elkaar. „Er kwam net nog een mevrouw speciaal uit het dorp gereden. Ze wilde per se te kenen, maar de lijsten bij de bak ker waren al weg." GOES - Ondernemers in de zogehe ten aanloopstraten naar het Goese winkelcentrum, zoals Kreukel- markt en Korte Kerkstraat, krij gen straks waarschijnlijk met een soepeler reclameregime te maken dan ondernemers in de Lange Vorst- en Kerkstraat. „We zien steeds meer verzoeken om gevels en dergelijke aantrekkelijker te maken, maar daar zitten regels aan vast", zegt burgemeester René Verhulst. „Maar het kan geen kwaad als juist de aanloop straten een fraaiere uitstraling krijgen. Dus we vinden dat we daar als college ook in moeten fa- ciliteren." www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 60 69 01 f www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68