Ruud Pennings vertrekt SPORT 33 Weinig kans op clementie voor Vermeer Van Nistelrooij loot halve finales Premier League van start met Hawkeye Van Gerwen wint topper tegen Taylor Groene Ster oefent tegen TPP Delta Sport heeft kans in eigen hand VRIJDAG 12 APRIL 2013 NYON Ruud van Nistelrooij ver richt vandaag rond het mid daguur de loting voor de hal ve finales van de Cham pions League. Hij doet dat sa men met secretaris-generaal Gianni Infantino van de Ue- fa. Real Madrid, FC Barcelo na, Bayern München en Bor- ussia Dortmund zitten in de pot. In vergelijking met vo rig jaar is Dortmund nieuw bij de laatste vier. Toen zat de uiteindelijke winnaar Chelsea er nog bij. LONDEN De Engelse voetbalbond FA voert vanaf volgend seizoen doellijntechnologie in de Premier League in. De twin tig clubs die uitkomen op het hoogste niveau in Enge land stemden donderdag in met het voorstel. Er is, vol gens de BBC, gekozen voor het Hawkeyesysteem (be kend van het tennis) dat met zeven camera's regis treert of een bal over de doellijn is geweest. SHEFFIELD Darter Michael van Gerwen heeft donderdag in de tien de speelronde van de Pre mier League een duidelijke zege geboekt op Phil Taylor. Van Gerwen won met 7-3 van de nummer één van de wereld en behield daarmee de koppositie in de rondrei zende en bijzonder lucratie ve dartscompetitie. Het was de vierde nederlaag voor Taylor, bijgenaamd The Power, dit seizoen. Nooit eerder verloor hij zo vaak. MIDDELBURG De zaalvoetballers van Groe ne Ster spelen vanavond een oefenwedstrijd tegen eredi- visionist TPP Rotterdam. De ontmoeting wordt in sporthal de Kruitmolen in Middelburg afgewerkt en be gint om 19.30 uur. Groene Ster heeft op dit moment geen competitieverplichtin gen in de eerste divisie. Bij TPP Rotterdam spelen on der anderen Soufiane Touza- ni en Bryan Pereira. HELLEVOETSLUIS De handballers van Delta Sport hebben lijfsbehoud in de hoofdklasse zondag in ei gen hand. Doordat concur rent Helius donderdagavond met 30-37 verloor van West- landia blijft de Schouwse ploeg op de (veilige) tiende plaats staan, één punt voor Helius. Delta Sport gaat zon dag op bezoek bij HWC in Vlaardingen, terwijl Helius zaterdag al tegen koploper Snelwiek speelt. lische mentaliteit past hem als een handschoen. „Australiërs zijn geen jankers. Het gaat erom dat je de mouwen opstroopt en er ge woon voor gaat. Zo zit ik ook in el kaar." Weening begon het seizoen in dë Rónde van Langkawi en de Ron de van Argentinië. Ver van huis legde hij de basis voor zijn huidi ge vorm. In dezelfde periode werd Nederland overspoeld met dopingverhalen waarin Weenings voormalige ploeg Rabobank zwaar onder vuur kwam te lig gen. Ook zijn naam werd ge noemd als klant van het Oosten rijkse dopinglaboratorium dat on der anderen Michael Boogerd en Michael Rasmussen op bezoek kreeg. Praten over doping aan de voora vond van de Amstel Gold Race vindt Weening geen goed idee. Sterker: hij heeft voor zichzelf uit gemaakt er nooit meer iets over te zeggen. „Het is mij om het even wat er allemaal wordt ge schreven. Sportjournalisten zijn in Nederland sensatiejournalisten geworden. Ik ga echt niet meewer ken om hun stukjes te vullen. Wat is geweest is geweest. Het heeft geen zin allerlei zaken op te rakelen. Ik wil vooruitkijken." Na de voorjaarsklassiekers rijdt Weening de Giro d'Italia. Een goed eindklassement is meegeno men, maar op de eerste plaats mikt hij op een ritzege. Afhanke lijk van hoe hij de Giro verteert, neemt hij daarna nog de Tour of de Vuelta voor zijn rekening. Tus sendoor zou hij graag een gooi doen naar de Nederlandse kam pioenentrui. Een aantal sterke prestaties komt hem sowieso goed van pas. Eind dit jaar beslis sen de bazen van Orica-GreenEd ge of zijn aflopende contract wordt verlengd. Weening zelf wil in elk geval graag blijven. „Ik hoop dat mijn gevoel wederzijds is. Ik heb geen idee welke kant ze bij Orica-GreenEdge uit willen. We zullen zien. In mijn hoofd ben ik nog niet bezig met een nieuw contract. Ik concentreer me nu op de wedstrijden die er aan komen." ZEIST - Kenneth Vermeer moet er ernstig rekening mee houden, dat de tuchtcommissie van de KNVB zijn schorsing van twee duels in standhoudt. De doelman van Ajax verscheen donderdagavond in Zeist om bezwaar aan te teke nen tegen het schikkingsvoorstel van twee wedstrijden voor het neerhalen van Geoffrey Castillion zondag tegen Heracles Almelo. De aanklager verwees diens ver weer echter resoluut van de hand. Vanochtend tussen 9.00 en 10.00 uur krijgt Ajax uitsluitsel. Mocht de uitslag negatief voor Ajax uit pakken, dan mist Vermeer niet al leen de topper met PSV van zon dag maar ook de ontmoeting met SC Heerenveen. Ook bij een even tueel beroep, waar de kans van sla gen volgens Ajax' raadsheer Ivo Trijbits een stuk hoger ligt, ont breekt Vermeer tegen PSV. Pieter Weening kan de komende maanden wel een aantal goede prestaties gebruiken. Eind dit jaar beslissen de bazen van Orica-GreenEdge of zijn aflopen de contract wordt verlengd, foto Bas Czerwinski/ANP staan dat hij Zeelandia Middel burg* trouw zou blijven. Dat was op een moment dat hij door zijn oude club VC Vlissingen was be naderd. „Toen had ik wat uit te leggen en heb ik verklaard waar om ik met Vlissingen had gespro ken. Toen ook heb ik met het be stuur afspraken gemaakt hoe we verder zouden gaan, maar nu we een tijdje verder zijn, blijkt het niet te werken. Misschien wil ik dingen wel sneller realiseren dan het bestuur." Pennings bezweert dat het verbre ken van de samenwerking niets met de ontwikkelingen bij VC Vlissingen te maken heeft. Die club is in gesprek met trainer Arie van der Zouwen, maar een ak koord is er nog altijd niet. „Dat speelt helemaal niet meer", stelt Pennings. „Ik heb destijds oriënte rend gesproken, maar hierna is er geen contact meer geweest." door Jan Dagevos MIDDELBURG - Ruud Pennings keert aan het eind van dit voetbalseizoen Zeelandia Middelburg de rug toe. De oefenmeester verschilt met het bestuur van de zondag-derdeklas ser te zeer over te volgen koers dat hij zijn contract laat ontbinden. Pen nings had bij de Walcherse vereni ging een verbintenis tot en met het seizoen 2014-2015. Pennings bracht donderdagavond na de training de spelersgroep op de hoogte van zijn besluit. „Het was de moeilijkste beslissing uit mijn trainersloopbaan", vertelde Pennings donderdagavond. „Aan de groep ligt het ook niet. Ik werk met een fantastische selectie." Volgens een persverklaring, die donderdagavond door het bestuur van Zeelandia Middelburg werd opgesteld, past de ambitie van Ruud Pennings. Pennings niet bij het 'tempo waar in de club zich wil en kan ontwik kelen'. „Het matcht niet meer met elkaar en dan moet je eerlijk tegenover elkaar zijn", liet Pen nings donderdagavond in een kor te reactie weten. „Het was een moeilijke beslissing, maar wel een weloverwogen besluit." Enkele weken geleden gaf Pen nings de spelersgroep nog te ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63