'Lijnisme' Ashot Safyan in hal gemeentehuis Landschapsbeheer zoekt uilenfans De Kersentu'n rn oude Mondragon SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Gemeente Goes onderzoekt winterterrassen Bestuur en directie Orionis Walcheren hebben sociaal statuut overtreden, vinden werknemers. Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant VRIJDAG 12 APRIL 2013 'Reorpnisatie moet opnieuw' door Maurits Sep vlissingen - De reorganisatie die nu plaatsvindt bij Orionis Walche ren moet helemaal opnieuw be ginnen. Vakbond Abvakabo FNV en enkele individuele werkne mers eisen dat in een kort geding dat dinsdag 16 april dient. Volgens betrokken werknemers, die worden vertegenwoordigd door advocate Nienke Slump, en Bert van Velthuijsen van Abvaka bo FNV hebben bestuur en direc tie van Orionis Walcheren (socia le dienst, sociale werkvoorziening en kredietbank) de afspraken uit het sociaal statuut overtreden. „De interim-directeur heeft ad vies uitgebracht aan de plaatsings commissie over wie op welke plekken geplaatst kan worden. Maar in het statuut was geen en kele rol weggelegd voor de direc teur", verklaart Van Velthuijsen. Slump stelde dat vorige week ook al namens haar cliënten. Slump meldt dat inmiddels een kort geding is aangespannen waar aan ook Abvakabo FNV meedoet. Van Velthuijsen: „Wij eisen dat het sociaal statuut wordt nage leefd en dus moeten we weer van voren af aan beginnen." Mocht de rechtbank die eis niet inwilligen, dan moeten op zijn minst de openstelling van nieuwe vacatures en de sollicitatieproce dure worden stilgelegd, zegt Van Velthuijsen. „Bij de reorganisatie zijn 51 mensen tijdelijk bovental lig verklaard omdat er voor hen nog geen plek is in de nieuwe or ganisatie. Ook zijn 37 nieuwe vaca tures opengesteld. Terwijl de be denkingen van mensen die boven tallig zijn nog niet zijn afgehan deld, is al wel begonnen, met de sollicitaties voor vacatures. Dat er nu twee procedures tegelijkertijd lopen, is niet zorgvuldig." Kun je als werknemer via de be- denkïngenprocedure op een ande re plek komen, dan is dat belem merend voor de sollicitatieproce dure, stelt Van Velthuijsen. En mensen die nu tijdelijk geplaatst zijn, solliciteren misschien niet op een andere plek. Later zou kun nen blijken dat ze toch niét defini tief op een plek komen en dan 51 Mensen zijn tijdelijk boventallig ver klaard bij de reorganisatie. Ook zijn 37 nieuwe vacatures opengesteld. De eisers willen dat in ieder geval de solli citatieprocedure wordt stilgelegd. hebben ze ook niet gesolliciteerd. Voor beide groepen werknemers kan het tegelijkertijd voeren van deze procedures dus nadelig zijn. „We willen niet dat aan het einde van de rit mensen kansen hebben gemist." Bestuursvoorzitter Marin de Zwar te van Orionis Walcheren zei vori ge week al dat volgens hem het so ciaal statuut wel correct wordt ge volgd. Niemand wordt definitief geplaatst in een baan voordat alle bezwaren van boventallig ver klaarde werknemers zijn afgehan deld. Dat procedures in tijd sa menvallen gebeurt volgens hem oni mensen niet onnodig lang in onzekerheid te laten over hun toe komst. Van Velthuijsen vindt dat zorgvuldigheid boven snelheid moet gaan. „Ook als de onzeker heid dan wat langer voortduurt." door Ali Pankow zierikzee - 'Lijnisme' noemt beel dend kunstenaar Ashot Safyan uit Goes de door hem ontwikkelde stijl in zijn schilderijen en grafisch werk. Het gaat om een stijl waarin realis me, hyperrealisme en abstract werk bijeen komen. Safyan expo seert van 29 april tot en met 14 juni in de hal van het Zierikzeese gemeentehuis. Ashot Safyan werd in 1963 in Ar menië geboren. Hij studeerde ar chitectuur, maar bekwaamde zich ook als schilder en illustrator. Hij woont sinds 1993 in Nederland, nadat hij zijn geboorteland was ontvlucht. Hij deserteerde ooit uit het Armeense leger en vreest de doodstraf of levenslange gevan genisstraf als hij er ooit zou terug keren. Safyan heeft inmiddels als schilder en graficus naam ge maakt zowel in binnen- als bui tenland. Hij maakt in zijn leven en werk onderscheid in een Armeense, een Russische en een Hollandse periode. In Armenië tekende hij een serie mensen van alle leeftij den die dagelijks het bekende 'Ko- maigri-park' daar bezochten. De Arbatstraat in Moskou, te vergelij ken met Montmartre in Parijs, staat centraal in zijn schilderijen uit zijn Russische periode. Sinds hij in Nederland woont, maakte Safyan series met grafisch werk als 'Holland Architecturaal Monumenten' en series olieverf schilderijen met dieren en portret ten in de door hem zelf ontwik kelde stijl 'Lijnisme'. Een van de portretten, die hij maakte, betreft prins Willem Alexander. goes - De gemeente Goes wil in samenwerking met de horeca be kijken wat de mogelijkheden zijn voor winterterrassen. Door de terrassen op een bepaal de manier aan te passen, zou het ook in de winter aantrekkelijk moeten worden om op de terras sen op de Grote Markt te zitten, is het idee. „We willen overleggen over de mogelijkheden met de ho recaondernemers, want het bete kent behoorlijke aanpassingen", zegt burgemeester René Verhulst. „Het gaat dan niet om zomaar een paar schermpjes neerzetten, het moet dan ook echt uitstraling krij gen. Dat kost wel wat. Iedereen moet het willen en meedoen." Door middel van de winterterras sen moet de Goese binnenstad ook in dat seizoen aantrekkelijk blijven. Op korte termijn is er overleg met de horeca. De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en VW's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Ransuilen hebben een voorkeur voor bomen in parken, tuinen en op be graafplaatsen. archieffoto Ruben Oreel burgh-haamstede - Uilenbescher- ming staat maandag 22 april cen traal tijdens de informatieavond van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). Peter Boelee ver zorgt een presentatie over het uilenbeschermingswerk. Boelee gaat het onder meer heb ben over de resultaten van het Kerkuilenproject op Schou- wen-Duiveland. Ook vertelt hij hoe het staat met de populatie van ransuilen op het eiland. De ransuil was heel lang een zeld zaamheid in Zeeland, maar met het ouder worden van de bossen namen de aantallen toe. Nu be staat de indruk dat het weer wat minder goed gaat met de ransuil. Op Schouwen-Duiveland is deze uilensoort slechts op drie plaat sen gesignaleerd. Met de kerkuil gaat het volgens SLZ eigenlijk wel goed. Een slecht muizenjaar zorgt weieens inciden teel voor een daling, maar het ge middelde aantal broedgevallen in Zeeland neemt toe. Er zijn vol gens cijfers van SLZ momenteel iets meer dan 100 broedparen in Zeeland. Desalniettemin pleit SLZ voor het laten maken en plaatsen van nestkasten voor kerk uilen. Dat kan bijvoorbeeld in gro te schuren in het buitengebied. De steenuil is een landelijk be dreigde uilensoort die in Zeeland vooral voorkomt in Zeeuws-Vlaanderen en de Zak van Zuid-Beveland, maar op Schouwen-Duiveland zeldzaam is. De informatieavond van SLZ wordt gehouden in de excursie- schuur van Staatsbosbeheer in Haamstede. Aanvang 19.30 uur. zierikzee - Theatergroep Zierik gaat het bekende toneelstuk De Kersentuin van Anton Tsjechov als afscheidsvoorstelling in het ver vallen en inmiddels volledig ont takelde oude theater Mondragon in Zierikzee opvoeren. Dat gebeurt onder leiding van de professionele, Belgische regisseur Paula Bangels. Zij heeft zich bij haar keus voor dit stuk laten inspi reren door het schrijnend verval van het vroegere theater. In De Kersentuin draait het om een land goed, waarvan de eigenaren zo diep in de schulden zitten dat ze het huis en de kersentuin per op bod moeten verkopen. De opvoe ringen in Mondragon staan ge pland in september dit jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61