Duinoord haalt de buitenwereld gastvrij binnen TUinplan voor grond in De Huijbertstraat ró SCHOUWEN-DUIVELAND 25 DCM Alleen a.s. zaterdag: DCM® Zwarte grond (251) Ideaal voor ophogen van borders 10 zakken voor €1 5,00 Buurtbus op agenda van de dorpsraad Onderzoek onder Wmo-gebruikers Vrouw op het blik in kijker gezet Jongen beroofd van koptelefoon Filmvertoning 'A Separation' Uw droomhuis vindt u bij: Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ZEELRflD a VRIJDAG 12 APRIL 2013 natuurlijke plantenvoeding Verkoop: Vrijdagmiddag en zaterdag van 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 3 Grijpskerke tit SIRJANSLAND De komst van de buurtbus staat op de agenda van de dorpsraad Sirjansland maan dagavond 15 april. De verga dering wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Sportweg. Verder staat al leen de ingekomen en uit gaande post op de agenda van de dorpsraadvergade ring. Deze begint om 20 uur. MIDDELHARNIS De gemeente Goe- ree-Overflakkee doet mee aan een klanttevredenheids- onderzoek onder inwoners met een voorziening vanuit de Wet maatschappelijke on dersteuning (Wmo) in 2012. Uit het onderzoek wil de nieuwe gemeente lering trekken. De resultaten wor den half juni verwacht. RENESSE In Blikmuseum De Blikvan ger in Renesse zijn vanaf dinsdag 16 april blikken met vrouwen te zien. Ook is werk van hoedenmaakster Ellie van Dam te zien, die af wisselend workshops in Rot terdam en Burgh-Haamste- de geeft. De Oranjetentoon stelling is, wegens succes, verlengd tot en met 19 mei. MIDDELBURG Een 14-jarige jongen uit Mid delburg is woensdagavond rond half negen in zijn woonplaats beroofd van zijn hoofdtelefoon. Het slachtof fer fietste op de Dauwen- daelselaan toen hij werd aan gesproken door een 16- tot 18-jarige jongen. Deze be dreigde de jongen en pakte zijn hoofdtelefoon af. MIDDELHARNIS Filmhuis Middelharnis in het Diekhuus vertoont don derdag 18 april de film A Se paration van regisseur Asghar Farhadi. Deze film won in 2012 de Oscar voor beste buitenlandse film. De film schetst een deprime rend, verstikkend, maar ook indringend beeld van de maatschappelijke situatie in Iran. Aanvang 20.00 uur. 0113-219445 i 06-53863250 Buurtbewoners zijn van harte welkom in zorgcentrum Duinoord tijdens een muzikale middag met omroep Nomen Nescio. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow BURCH-HAAMSTEDE - Eenzaamheids- bestrijding is in de optiek van predi kant Michiel de Zeeuw van de Ge reformeerde Kerk in Zierikzee een belangrijk aspect binnen een zorg zame samenleving. Volgens hem heeft de onderlinge ontmoeting meerwaarde zowel voor de ontvan ger als voor de gever. Eén van de sprekende voorbeel den in dit verband levert Al- lévo-zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede. „Wij willen ook een functie naar de wijk heb ben. Daarom organiseren we di verse activiteiten waarbij we de buitenwereld gastvrij binnen ha len. Dat brengt bovendien gezel ligheid voor onze vaste bewo ners", laat activiteitenbegeleidster Marion Seinen weten. Gisteren waren bewoners uit de wijk voor de eerste keer welkom bij de vaste muziekmiddag die Ziekenomroep Nomen Nescio el ke tweede donderdag van de maand verzorgt in Duinoord. On der het motto 'gezellig met de buurvrouw muziek luisteren' wer den er verzoeknummers gedraaid en wie wilde maakte af en toe een dansje. Ten behoeve van de wijkfunctie staat ook het grand café van Duin oord dagelijks open voor buurtbe woners. Zij kunnen er dagelijks te recht voor koffie/thee, gebak, een snackbuffet en wie niet alleen thuis de maaltijd wil gebruiken, kan hier aanschuiven voor een driegangenmenu van 7 euro. „Elke ochtend na de koffie lezen en bespreken we met elkaar twee kranten. Natuurlijk zijn daarbij ook wijkbewoners welkom", zegt Seinen. Nieuw in het aanbod van Duin oord is verder een ontbijtbuffet op de eerste zaterdag van de maand (voor 7,50) en een luxe seniorendiner inclusief twee drankjes op de eerste donderdag van de maand (voor 15,50). STEENDIJK makelaar tdxateur o.g. ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland heeft samen met een aantal bewoners van de De Huijbertstraat in Zierikzee een tuin plan bedacht om een stuk grond achter de woningen opnieuw in te richten. Een aantal eengezinswoningen in De Huijbertstraat heeft een ach tertuin met berging. Daarachter loopt een achterpad en ligt nog een stuk grond. Dit hoort officieel bij de achtertuin van de woning, maar zo voelt dat voor veel bewo ners niet. Om het aanzicht van de wijk en de leefbaarheid te bevor deren is Zeeuwland met bewo ners in gesprek gegaan om te zien hoe dit stuk grond zo ingericht kan worden, dat het onder- houdsvriendelijk is en aantrekke lijk voor gebruik. Besloten is een aantal tuinen samen te voegen en hierin een parkachtige sfeer te creëren. Er wordt gras gezaaid en fruitbomen geplant. Ook komt er voor kinderen een hut van wilgentakken. De Zuid hoek Groen uit Zierikzee onder steunt bij de uitvoering van het plan. Eind april is de inrichting van het stuk groen gereed. Bewo ners van De Huijbertstraat ne men het onderhoud van 'het park' op zich. info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59