Gemeente trekt ruim 40 mille uit voor k i verwijderen van asbest A/ldlSC!! I116t cllS Gemeente op de vingers getikt voor afsluiten van het Havenpark I I I I 'Elke stap telt' van start Home 24 SCHOUWEN-DUIVELAND ZORGEN OM ZORG Predikant Michiel de Zeeuw wil dat de WMO-raad zich informeert over wat mensen voor elkaar betekenen. 199 Oud papier WANDELPROJECT AANBIEDING Herbalife Verbeter uw leven, verbeter uw voeding! door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland schiet scholen ruim 40.000 euro voor om asbest te la ten verwijderen. Het gaat om as best in openbare basisschoolgebou wen op het eiland. Op last van de rijksoverheid is vo rig jaar september onderzoek ge daan naar het gebruik van asbest in schoolgebouwen. Uit dat onder zoek bleek dat in 24 van de 29 on derwijsgebouwen die Schou- wen-Duiveland rijk is asbest is ge bruikt. Meestal werd het brandwe rende materiaal gebruikt in ver- warmingshokken, maar ook zijn asbest golfplaten buiten gebruikt voor het overkappen van de fiet senstalling bij de school. Als het gaat om asbest dat binnen is gebruikt draait de school op voor de kosten van het verwijde ren. Gaat het om asbest buiten dan is het verwijderen ervan de verantwoordelijkheid van de ge meente. De scholen waar asbest is aangetroffen en waar dat gevaar oplevert hebben een paar maan den de tijd gekregen het asbest weg te laten halen. De schoolbe sturen hebben vorig jaar in de be groting geen rekening (kunnen) houden met de kosten van de as- bestinventarisatie en klopten daar om bij de gemeente aan en vroe gen hen om voorfinanciering. De gemeente beschouwt de voor financiering als een lening aan de basisscholen. Het is de bedoeling dat openbare scholenkoepel Oba- se genoemd bedrag uiterlijk 1 ja nuari 2014 terugbetaalt aan de ge meente. Normaliter wordt bij het aflossen van een lening ook rente over het geleende bedrag in reke ning gebracht, maar daar ziet de gemeente in dit geval van af. „Ge let op het relatief lagere uit te le nen bedrag, de relatief korte loop tijd van de lening en de admini stratieve rompslomp die het met zich meebrengt." Genoemd be drag van 40.000 euro is nodig voor het verwijderen van asbest uit zes openbare basisscholen. kostenpost gaan benaderen door Ali Pankow ZIERIKZEE - Binnen tien weken je conditie aanzienlijk verbeteren. Dat is het doel van wandelproject 'elke stap telt'. Tijdens de eerste bijeenkomst gisteren in het multifunctioneel centrum in Zierikzee deden de deelnemers een wan deltest. Aan de hand van de resultaten werd per deelnemer het instapniveau bepaald, foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - „Is het geld op? Waar om is het op? Verandert daardoor je visie op de mens? Tot nu toe was de behoefte aan zorg het uit gangspunt, wordt dat nu de hoe veelheid geld die nog beschikbaar is?" Het waren kritische vragen van Michiel de Zeeuw onlangs tij dens het druk bezochte zorgdebkt van de WMO-raad in Zierikzee. Hij was zeer ontevreden over de antwoorden die hij op die vragen kreeg. „Toen ik thuis kwam, ben ik de WMO-raad meteen een brief gaan schrijven met voorstel len hoe volgens mij de voorberei ding op een ander zorgbeleid zou moeten gebeuren." De Zeeuw is predikant van de Ge reformeerde Kerk in Zierikzee. Vanuit zijn werk voelt hij zich nauw betrokken bij veel zaken die spelen binnen de regionale sa menleving. Hij loopt in toene mende mate aan tegen de angst bij veel mensen over het verdwij nen van voorzieningen waar zij ja renlang een beroep op konden doen. „Dat zorgdebat bezocht ik met een dubbelrol. Naast die per soonlijke betrokkenheid vertegen woordigde ik ook de diaconie werkgroep van de Protestantse Kerken classis Zierikzee. Daar be horen ook Tholen en Sint Philips- land bij." De tijden van 'bedeling en armen- huisjes van de kerk' zijn verdwe nen, maar zorgzaam zijn voor de medemens geldt, volgens De Zeeuw, nog steeds als een deel van het Evangelie. „Dat is geen kwestie van zieltjes winnen", be nadrukt hij. In het rijtje van oude- rensozen, zorgcentra, vrijwillige thuiszorgorganisaties horen in zijn optiek ook bijvoorbeeld sport verenigingen én kerken als het gaat om organisaties die iets kun nen doen in het kader van een- zaamheidsbestrijding. „Als de WMO-consulent straks in derdaad aan de keukentafel komt Predikant Michiel de Zeeuw VAN DE WEEK! 1 2 april t/m 19 april door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De commissie bezwaar schriften vindt dat het dagelijks ge meentebestuur van Schouwen-Dui- veland haar besluit om het Haven park in Zierikzee af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer moet her overwegen. Er is, stelt de commis sie, nu geen sprake van een 'deug delijke belangenafweging'. Vereniging H2OK heeft zich opge worpen als pleitbezorger voor de bewoners van Havenplein, Haven park, Oude Haven en Kraanplein. Van meet af aan is de belangenver eniging fel van leer getrokken te gen de plannen van de gemeente voor het autovrij maken van het Havenplein en het afsluiten van het Havenpark voor het verkeer. De toezegging van de kant van de gemeente dat bewoners een pasje krijgen waarmee ze ongehinderd met de auto op het Havenpark kunnen komen heeft de gemoede ren niet tot bedaren kunnen brengen. Het aan het Havenpark gevestigde Architectenbureau De Steunbeer BV wil van de gemeen te de garantie dat zij haar klanten altijd kan ontvangen. In de prak tijk zou dat kunnen als een mede werker met het persoonlijke pasje van restauratiearchitect Pieter van Traa de verzinkbare toegangspaal bedient, alleen dat mag dan weer niet van de gemeente. En dat klopt niet, vindt de commissie be zwaarschriften. De commissie ad viseert het gemeentebestuur met klem nogmaals zorgvuldig naar de belangen van het architecten bureau te kijken. De commissie begrijpt ook niet zo goed waar het idee om het Ha venpark af te sluiten vandaan komt. „De commissie is op geen enkele manier duidelijk gewor den welke verkeersdoelstellingen zijn gediend bij dit besluit." Het college moet zich nog over de uit spraak van de commissie buigen. beoordelen of een aanvraag om hulp of voorziening terecht is, zou hij dus best mogen informe ren of de hulpvrager weet dat daar gebruik van gemaakt kan worden. Dat lijkt me een beter be gin van zo'n gesprek dan bijvoor beeld de vraag: kunt u geen beroep doen op uw kinderenl", aldus De Zeeuw. Het advies in zijn brief aan de WMO-raad luidt: 'Ga praten met allerlei groeperingen die in de praktijk te maken hebben met zorgverlening en informeer u over wat mensen voor elkaar kun nen betekenen'. Hij kreeg alleen nog maar een ontvangstbevesti ging, maar heeft er vertrouwen in dat er gehoor wordt gegeven aan zijn pleidooi. Met de door het Rijk aangekondig de bezuinigingen in de zorg, ziet De Zeeuw bij de gemeente een boekhoudkundig verhaal ont staan. Het baart hem zorgen dat mensen met een hulpvraag daar in tot 'kostenposten' worden ge- - maakt. In zijn optiek hebben deze mensen juist een grote waarde voor de samenleving, waarin ie der elkaar nodig heeft. „Niemand van ons kan in alles sterk zijn. Ik doe zelf bijvoorbeeld zoveel inspi ratie op in mijn contacten met cliënten van 't Gors en Arduin. Ga eens koffiedrinken bij lunchca- fé 'De Punt' in Zierikzee adviseer ik sommigen wel eens om te la ten beseffen hoe we elkaar nodig hebben." De Zeeuw erkent dat de verzorgingsstaat voorbij is en er een nieuwe tijd aanbreekt, maar wat hem betreft, mag de gemeen te best wat meer protest richting het Rijk laten horen over de af brokkeling van het zorgbeleid. DREISCHOR - Leden van muziekver eniging Crescendo in Dreischor halen zaterdag vanaf 10.00 uur in kern en buitengebied oud papier op ten behoeve van de vereniging- kas. Het verzoek luidt het papier gebundeld gereed te zetten. Vraag de gratis productbrochure aan via lnfo-herbalife@zeelandnet.nl www.cmuller.nl www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58