WONEN 7 WAAR OP TE LETTEN BIJ AANKOOP VAN NIEUWBOUW Dok van Perry 19, Vlissingen 384.900 v.o.n. Zuidzaksedijk 2, Heinkenszand 378.000 k.k. VRIJDAG 12 APRIL 2013 gevoel bij nieuwbouwwoning tig om je voor te stellen hoe een woning er uit komt te zien en hoeveel ruimte je tot je beschikking hebt. 'Lopend' door de wo ning vormen de lijntjes die eerder voorbij kwamen een paar treden en kun je de trap op lopen en vanaf de vide naar beneden kij ken. BIM ontwerpprogramma's worden steeds meer gebruikt door architecten. Paul: „Het stelt ons in staat om snel te tekenen en het aantal fouten te beperken. Als ik in het 3D BIM model ergens een kozijn weghaal, dan wordt dat automatisch doorgevoerd in alle tekeningen van de woning. Met traditione le tekenprogramma's waar nog veel mee wordt gewerkt moest je zo'n wijziging apart in elke tekening doorvoeren. Dat is niet alleen tijdrovend, maar vergroot ook de kans dat er fouten worden gemaakt." Met het bieden van de 3D-ervaring wil Bu- roSALT klanten zoveel mogelijk bij het ont werpproces betrekken en architectuur toe gankelijk maken. Gert-Jan: „Het is voor een 'leek' moeilijk om zich aan de hand van een tekening voor te stellen hoe groot een slaapkamer is of wat je ziet als je in de keuken staat. Zo hebben we een ontwerp gemaakt voor een woning waarbij we het bad in een bijzondere uitbouw op de eer ste verdieping hebben geplaatst. De op drachtgever vond het lastig om te beden ken hoe dat er uit zou komen te zien en met het 3D model konden we hem de mo gelijkheid bieden om zich daar een voor stelling van te maken." Tijdens het 'lopen' door de woning kan de klant de architect vragen om de keuken te verplaatsen, een wand weg te nemen of een muur een andere kleur te geven. Dat is met een paar simpele klikjes gebeurd. Door klanten op deze manier bij het ont werpproces te betrekken kunnen ze zich sneller en beter een voorstelling maken van de ruimtes en mogelijkheden en is er genoeg tijd om in een vroeg stadium even tueel nog wijzigingen door te voeren. Hier door komt de klant tijdens de bouw ook minder snel voor verassingen te staan Volgens Gert-Jan gaan steeds meer men sen zelf aan de slag met 3D-programma's die gratis te verkrijgen zijn op internet. Hij is dan ook van mening dat je als architect niet kan achterblijven en dat 'huiswerk' moet kunnen overtreffen. „Je ziet tegen woordig dat mensen zelf gaan knippen en plakken in programma's die ze op internet tegenkomen, maar wij kunnen dat beter en willen laten zien dat het inschakelen van een architect helemaal niet hoogdrem pelig hoeft te zijn. Wij hebben de midde len in huis om een droomhuis te realiseren en doen dat door samen met een klant tot een passend ontwerp te komen." BuroSALT is onderdeel van Architectuur Atelier Zeeland, een samenwerkingsverband tussen een aantal Zeeuwse architectenbureau's op het ge bied van landschap, stedenbouw, interieur en ex terieur. BuroSALT is te vinden op www.buro- SALT.nl Als je een nieuwbouwwoning koopt heb je niet te maken met kosten koper maar je moet wel rekening houden met kosten als: bouwrente, kosten voor inrich ting en afwerking, meerwerkop- ties en de kosten voor wanden, vloeren en keuken. Naast aandacht voor de woning doe je er ook goed aan om aan dacht te schenken aan de woon omgeving. Het is in een nieuw bouwwijk vaak lastig om je te oriënteren omdat voorzieningen als scholen en winkels vaak ook nog gebouwd moeten worden. Meerwerkopties kun je zelf uit voeren, maar houd er dan wel re kening mee dat de aannemer daarvoor niet garant kan staan. Gebreken die je tegenkomt en wijzigingen die je wilt laten door voeren tijdens de bouw dien je schriftelijk te melden. Ook is het mogelijk om een controle te la ten uitvoeren tijdens de bouw. Zorg dat bij de oplevering alles betaald is, de woning verzekerd is en nodig een deskundige uit voor de controle. Bron NVM Een impressie van de buitenzijde van de woning, eveneens met BIM. Deze volledig gereno veerde en deels nieuw gebouwde woonboerde rij is prachtig gelegen aan één van de bloem- dijken in het buitenge bied van Borsele. Het originele gemetselde woongedeelte dateert uit 1915 en is gereno veerd met behoud van diverse stijlkenmerken, zoals bijvoorbeeld de originele raampartijen. HP2 is een herenhuis (blauwe deur) van 530 m3 groot. De indeling is zodanig ontworpen dat de woonruimte ver deeld is over twee ni veaus met centrale vide en plafonds tot 3,6 me ter hoog. Het woonop- pervlak bedraagt 134 m2. Kopers kunnen kie zen uit een basisinde ling of eigen indeling, opties en uitbreiding. Een impressie van de binnenkant van een woning met BIM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47