6 WONEN Waar plaats ik de keuken? Is het mooier om drie kozijnen in die wand te verwerken in plaats van twee. Het zijn dingen die je je kunt afvragen als je kiest voor een nieuwbouwhuis Met alleen een tekening zijn die vragen nog niet beantwoord. Met BIM software kun je door je toekomstige huis lopen, door Wendy de Jong Rond de €380.000 Weverij, Heikant €375.000 v.o.n. Ololo 000 Aan de Julianastraat en het nieuwe straatje We verij worden dertien vrijstaande woningen in de jaren '30 stijl gereali seerd. De omgeving is bijzonder rustig en lom mer- en bosrijk. De wo ning wordt traditioneel gebouwd met duurza me materialen. De wo ning wordt standaard in gericht met sanitair. Meer Wat zou het makkelijk zijn als je rond kunt lopen in je toekomsti ge huis, moeten ko pers van een nieuw bouwwoning vroe ger gedacht hebben toen ze een tekening onder ogen kregen. Met het Bouwwerk Informatie Model (BIM) kun je ervaren hoe het is om in en rond je woning te lopen nog voordat de eer ste steen gelegd is. Architectenbureau SALT uit Goes biedt zijn klanten deze erva ring aan. „3D BIM tekenpakketten zijn al meerdere jaren op de markt en worden veel gebruikt in de architectuur, vooral voor de uitwer king van en de informatie-uitwisseling bij grotere bouwwerken", vertelt Paul van den Berge, architect bij buroSALT. Samen met zijn broer Gert-Jan, eveneens architect, is hij werkzaam bij het in januari 2012 opge richte architectenbureau. „BIM software wordt gebruikt door architecten, maar ook door aannemers en installateurs. Wij zijn een van de weinigen in Zeeland, denken wij, die het ook gebruiken om particulie ren de mogelijkheid te geven hun woning in 3D te 'ervaren'." „De lijntjes die je hier ziet zijn traptre den", zegt Paul terwijl hij naar een teke ning op een beeldscherm wijst. „En de stip pellijnen in de vorm van een kruis geven aan dat daar een vide komt." Hij heeft zijn punt gemaakt. Op een tekening is het las- Broers Paul (I) en Gert-Jan van den Berge van BuroSALT in Goes, foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46