Medewerkers in bouw krijgen 8 van koper Congres en infomarkt over bouwen en wonen 2 I I I 2 WONEN EP De grote wens van Martijn Fraanje was een kookeiland. Toen hij en zijn vriendin Ilse twee jaar geleden hun wo ning in de Lindenberghstraat in Wilhelminadorp koch ten, zagen ze hun kans schoon. De keuken staat er. Maar ook de rest van het huis pakten ze grondig aan. door Elian van 't Westeinde EP Kopers van een nieuwbouw- (koop)woning geven bouwmede- werkers een 8 voor klantvriende lijkheid. Dat blijkt uit de resulta ten van de monitor van de websi te bouwprestaties.nl. De deskundigheid van het perso neel van bouwondernemingen scoort een 7,8. Op de vergelijkingswebsite voor de bouw hebben ruim vierdui zend kopers een beoordeling ge geven aan bijna tweehonderd bouwondernemingen. Kopers vullen een enquête in met daar in vragen over hun bevindingen tijdens de bouw van hun wo ning. De kopersbegeleider krijgt ge middeld een ruime 7 tijdens ver koopfase, bouwfase en oplever en nazorgfase. De deskundig heid van het bouwplaatsperso- neel wordt tijdens de bouwfase beoordeeld met een 8. Bouwprestaties.nl is een intiatief van Stichting Klantgericht Bou wen. Het doel van de stichting is om prestaties van bouwonderne mingen inzichtelijk te maken en zo de kwaliteit van de dienstver lening te verbeteren. De provincie houdt op donderdag 25 april een congres en informatie markt over bouwen en wonen. De aanleiding is de slechte situa tie op de woningmarkt in Zee land: de nieuwbouw neemt af, prijzen dalen en bouw- en instal latiebedrijven gaan failliet of moe ten inkrimpen. Tegelijkertijd neemt de groei van huishoudens af en verandert de samenstelling van huishoudens. Het doel van het wooncongres is om verschillende partijen bij el kaar te brengen. Gedeputeerde Carla Schönknecht verzorgt de opening van de middag. Daar naast komen Maarten Sas (RWS), Gino van Driessche (AM Zeeland) en Laura Engelbertink (Stee groep) aan het woord. Tijdens de informatiemarkt ver telt Dick van der Wouw van Scoop over de woningmarkten in Zeeland en geeft Arjan Bregman van het Instituut voor Bouwrecht informatie over overcapaciteit en het voorkomen van planschade. Het congres vindt plaats in de Wandelkerk, Abdij 6 in Middel burg. Het programma duurt van 12.15 tot 18.00 uur. fl 11 Het was een drie en nu is het een negen Alsof je een plaatje uit een luxe in terieurglossy binnenloopt. Strak ke, witte vloer. Wit en antraciet gesausde wanden. Designmeube len met een vleugje fuchsia en een enkel houtdetail. Achter de strakke gevel gaat een net zo strak ingerichte woning schuil. Volgens Martijn Fraanje was dat wel anders toen hij twee jaar geleden voor het eerst het huis binnenstapte. „Gelukkig konden we daar doorheen kijken. De vorige eigenaar was een doe-het-zelver. We zagen meteen de mogelijk heden van het huis. Toen we eenmaal begon nen met slopen kwamen we steeds meer tegen. Daarom hebben we alles grondig aangepakt. Elektrisch, water, badkamer. Alles is nieuw." Vanuit de hal,stap je direct de woonkamer in. Het helder witte laminaat en de hoogglans kast jes van de witte open keuken lichten de ruimte op. Vanachter het kookeiland kijk je zo de ka mer in. „Dat was een grote wens van mij", zegt Martijn. „Ik kook graag voor vrienden. Dan is een open keuken met een kookeiland waar je met zijn allen omheen kunt zitten heel gezel lig. Ik ben daar heel trots op. Het is precies zo als ik mijn keuken altijd wilde hebben. Alles zit er in, een combimagnetron, een vaatwasser. En ik kook op inductie. Ideaal. Ook om schoon te houden." Naast het kookeiland staat een eikenhouten ta fel met grove nerf. Martijn en Ilse kochten die bij De Pagter in Veere. Rondom staan witte kuipstoeltjes. „Bij Loods 5 in Sliedrecht hebben we die eens gezien. Maar veel te duur. Uiteinde lijk kochten we ze via internet. Tweedehands." Martijn en Ilse wisten vooraf precies hoe ze hun onze woonkamer wilden inrichten. Beiden hebben oog voor styling. In de woonhoek staat een bank met stoelen van de Nederlandse desig ner Roderick Vos, gekocht bij Binnenuit in Heinkenszand. Strak vormgegeven en overtrok ken met antracietkleurige stof. Naast de bank staat een bijpassende poef met een fluwelen kleed dat je heerlijk over je benen kunt trek ken. ,,'t Is een fijne bank om op te zitten. Met maar een nadeeltje", zegt Martijn. „De stof. Het is wol en dat kriebelt op je blote benen." Aan de andere kant in de zithoek staan twee kubus vormige fuchsiakleurige stoelen. Ter compensa tie van de hoekige vormen koos het stel voor een enorme metaalkleurige booglamp in de zit hoek. Gordijnen hangen er niet. Om het binnenval lende licht te temperen hangen er houten jaloe zieën. „Ik heb wel iets met licht", zegt Martijn. „Met de stand van de lamellen kun je enorm va riëren. Daardoor krijgt het huis steeds een ande re sfeer. Aan de onderkant van het kookeiland hebben we verlichting. Eerst helemaal rondom, maar dat was te veel van het goede. Het leek wel of het zweefde." Op de bovenverdieping zijn drie slaapkamers. Een grote en twee kleinere waarvan een fun geert als inloopkast. „De badkamer was een enorme uitdaging", zegt Martijn. „Ilse wilde per se een bad. Eigen lijk is deze ruimte daar veel te klein voor. Op onze zoektocht naar sanitair liepen we onver wacht tegen deze slimme oplossing aan. De ene kant van het bad is net zo breed als een standaard bad. De andere kant loopt smal toe. Dat paste precies. Ook een toilet, een wastafel en een douche konden nog in deze kleine ruim te. Zo hebben we het hele huis ingericht naar onze eigen smaak en wensen. Voordat wij erin kwamen was het een drie, maar nu is het zeker een negen." 1 Martijn Fraanje staat in de deuropening van zijn strak ingerichte wo ning. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42