Die pontjes moeten dan wel varen I 1 I I I t u I MENSEN 30 ZEELAND Gedeputeerde De Reu onderneemt wel actie na zwakke score Zeeland in rapport ING Economisch Bureau. brieven Poetin Zorgverzekering Supertrots en blij zijn Albert en Mandy van Kolthoorn uit Sta- venisse met hun zoon Davy. Davy is de eerste kleinzoon van opa en oma Van Kolthoorn en werd geboren op 14 maart. Davy woog bij de ge boorte ruim acht pond. Mellody Daisy Roel- se is op 22 maart ge boren in het geboor tehuis te Vlissingen. Zij woog bij haar ge boorte 3015 gram, en was 50 centimeter lang. Ze is het eerste kindje van Davy en Marlinda Roelse. Geboren: Noah! Hij kwam ter wereld op 25 maart. Noah is de zoon van Rob Hu- bregtsen en Krista Goossen uit Bres- kens. Trotse opa's en oma's zijn Bram en Karin Hubregtsen en Walter en Anny Goos sen. Noah woog bij de geboorte 3565 gram en was 52 centi meter lang. „Onze ouders/ groot ouders Rinus en Nel lie van Hekke-Berre- voets waren woens dag 27 maart 60 jaar getrouwd", schrijft Ineke Giljam-van Hekke. De trouwda tum zou eigenlijk 15 februari zijn, maar in verband met de Wa tersnoodramp is deze toen verzet naar 27 maart. Vader Rinus is 88 jaar en moeder Nellie 85. Ze hebben altijd in Bruinisse ge woond. Ze hebben 5 kinderen en 12 klein kinderen. Mail uw foto's naar eindredactie@pzc.nl. Stuur ook gegevens mee: geboorte- of hu welijksdatum; namen en leeftijden van de jubilarissen of de naam van de pasgeboren baby plus die van de ouders, broers en zussen; woonplaatsen, geboorteplaatsen en in het geval van een huwelijksjubileum de manier waarop de echtelieden elkaar hebben leren kennen. De foto moet minimaal 10 cm breed zijn en een resolutie hebben van 300 dpi. Dat betekent een totale grootte van minimaal 500 kb. 'Rapport INC over innovatie rammelt' door Frank Balkenende MIDDELBURG - Zijn er extra acties nodig om innovatie bij Zeeuwse bedrijven aan te wakkeren? Die vraag zal gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, economie) binnen kort voorleggen aan de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) en de Zeeuwse afdeling van MKB-Nederland. De Reu reageert daarmee op een onderzoek van ING Economisch Bureau. Daaruit blijkt dat Zeeland innovatiepit mist. Op het ranglijst je van ING Economisch Bureau staat Zeeland op de elfde plaats. Alleen Zuid-Hollandse bedrijven hebben nog minder vernieu wingsdrang. De slechte score van Zeeland ver rast De Reu enigszins. Innovatie is een speerpunt in het provincia le beleid. Economische Impuls Zeeland is daarvoor, en om bedrij ven naar de provincie te trekken, in het leven geroepen. De ontwik kelingsmaatschappij presteert elk jaar beter. Ook zijn er verschillen de fondsen in het leven geroepen en broedplaatsen ingericht om in novatieve ondernemers een duw tje in de rug te geven. De Reu neemt het rapport se rieus, maar vindt dat het hier en daar ook rammelt. „ING Econo misch Bureau heeft kleine bedrij ven met minder dan tien werkne mers niet in hun berekening mee genomen, terwijl daar juist wel de nodige innovatie plaatsvindt. Hoewel groot in Zeeland, zijn de sectoren recreatie en zorg buiten beschouwing gelaten." Het rapport stelt dat de arbeids productiviteit in Zeeuws-Vlaande- ren niet verder is gestegen. Vol gens De Reu is dat te verklaren. „Omdat die zo'n beetje de hoog ste in Nederland is en dus niet verder kan stijgen."- Verder blijkt dat grote industriële door René Schrier KERKWERVE - Als je in folders en brochures zet dat er pontjes varen en dat er musea zijn, dan moeten die pontjes wel varen en dan moe ten die musea wel open zijn. Dan moeten ze niet stilliggen omdat er te weinig mensen zijn of omdat het slecht weer is. Die hartekreet liet Siebe Kramer, voorzitter van het Nationaal Park Oosterschelde gisteren horen op een gastherenbijeenkomst van dat Nationaal Park in de Heeren keet bij Kerkwerve. Als je iets opzet moet je het wel garanderen, voegde Kramer er aan toe. Hij had zelf zijn neus al eens gestoten toen hij van Wemel- dinge naar Zierikzee wilde varen en bleek dat de pont helemaal niet in de vaart was. Overigens werd Kramer op zijn wenken bediend want een van de aanwezige gastheren maakte be kend dat het MKB in Wemeldin- ge besloten heeft een veerdienstje op te zetten tussen Wemeldinge, Gorishoek en Yerseke. Wilco Jacobusse van het Natio naal Park Oosterschelde maakte bekend dat de interactieve kaart op de website van het Nationaal Park nog interactiever wordt om dat mensen daar nu zelf op kun nen zetten waar en wanneer ze bruinvissen hebben gezien, even tueel vergezeld van een foto om de site leuker te maken. Verder maakte hij bekend dat er dit jaar 350 activiteiten op en om de Oos terschelde zijn onder begeleiding van een gids. Op 26 mei wordt de Europese dag van het Nationale Park gehouden waar ook de Oos terschelde aan meedoet. En de Oosterscheldeweek is van 7 tot en met 14 september, waarbij de cen trale gemeente dit jaar Goes is. Op 9 september wordt een mi ni-symposium over alle aspecten van de Oosterschelde gehouden. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Poetin leidt een land zo immens groot en divers dat wij dat vanuit onze bloempot maar moeilijk kunnen begrijpen. Een land met een groots verleden zonder ooit democratie gekend te hebben. Nu is Rusland bezig om een mo derne staat te worden, wat vooral in deze tijd een zware opgave is. Een wat strakke leiding kan dan ook geen kwaad. Vrijheden die wij ons menen te kunnen veroor loven, liggen dan wel wat moei lijk. Enige bescheidenheid met al die kritiek zou wel gepast zijn. Ook bij ons zou die Pussy Riot groep niet vrijuit gaan bij het gebruiken van een kerk of moskee voor een antiregeringsdemonstratie. Hoewel de straf op dit misbruik wel erg zwaar uitgevallen is. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats We kunnen zeggen wat we wil len over het huidige kabinet, maar dat de minister geen humor hebben is toch wel overdreven. Mevrouw Schippers, minister van onder meer Volksgezondheid, stelt voor om de premies van de zorgverzekeringen te verlagen, omdat de zorgverzekeraars hoge winsten maken. Want dat is leuk voor de zorgver- zekerde. Maar laat het nu juist de ze minister zijn die voor de enor me stijgingen in de zorg heeft ge zorgd. De zogenaamde eigen bijdrage le vert waarschijnlijk meer op dan de zorgpremies. Maar de overheid maakt geen winst. Die heeft een bodemloze put ergens in Den Haag. Nee, mevrouw Schippers, als u het echt meent met de bevolking, doe dan uw oogkleppen af en ver laag de eigen bijdragen, hoewel dit in strijd is met het regeerak koord. Elke regeringsmaatregel is pri mair bedoeld om de bevolking extra geld uit de zak te kloppen. W. S. M. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge bedrijven zoals Dow geen gege vens beschikbaar hebben gesteld, omdat informatie concurrentiege voelig zou zijn. Om die reden is een aantal cijfers in het rapport ge baseerd op 'nattevingerwerk'. „Met een andere berekening wa ren we zeker in de middenmoot geëindigd", zegt De Reu. De gedeputeerde wil niettemin met werkgevers en midden- en kleinbedrijf om de tafel kruipen. „Ik wil horen of acties noodzake lijk zijn. Ik merk bijvoorbeeld dat een hoop kleinere ondernemers niet weet dat ze gebruik kunnen maken van innovatiefondsen. Or ganisaties moeten daar hun leden wellicht vaker op wijzen. De pro vincie is tenslotte geen sociale dienst voor ondernemers." Mogelijk komt er (jaarlijks) een miljoen euro rijkssteun voor de ontwikkeling van Zeeland. Dat be drag zou naar Impuls Zeeland moeten gaan, waarin het Rijk zo kan participeren of eraan bijdra gen. Kamp reageerde recent niet onwelwillend op een verzoek van De Reu. Volgens de gedeputeerde is de Zeeuwse economie niet ro buust genoeg om klappen als de sluitingen van Zalco en Therm- phos op te vangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30