TO©S PZC Het moeilijkste gaat nog komen voor FNV-voorzitter Ton Heerts 2 IN HET NIEUWS SOCIAAL AKKOORD COLOFON Kabinet maakt 'pas op plaats' om vertrouwen van burgers te winnen voor herstel. Maak iemand abonnee! PZC PAUL KUSTERS toosenhenk.n D0 Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc-.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonne ment Toets 3: informatie over abonneevoor deel Maandag-vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeld recht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl 'Vertrouwen O door Niels Klaassen en Michel Reijns den haag - Het kabinet haalt zijn bezuinigingspakket van 4,3 mil jard euro en een serie hervormin gen van tafel in de hoop zo bur gers weer voldoende vertrouwen te geven in de toekomst. Met werkgevers en vakbeweging kwam het kabinet gisteravond tot een sociaal akkoord. Daarin is de versobering van de WW afge zwakt, versoepeling van het ont slagrecht uitgesteld en het quo tum voor het aannemen van ar beidsgehandicapten op de lange baan geschoven. Werknemers houden volgens de nieuwe afspraken twee jaar recht op een WW-uitkering van de overheid, het derde jaar moet in een cao vastgelegd worden. Wel moeten ze weer WW-premie gaan betalen. De maatregel gaat stapsgewijs in per 2016 en geldt vanaf 2019 volledig. Ook het ontslagrecht wordt pas in 2016 versoepeld. Verder is afge sproken dat er 125.000 banen bij komen voor arbeidsgehandicap ten. De werkgevers beloven 100.000 nieuwe banen, de over heid zorgt voor 25.000. Premier Mark Rutte sprak gistera vond van 'een historisch mo ment' en een akkoord dat het land 'vooruit' helpt. 669 Aanpassingen van het kabinetsbeleid door het sociaal akkoord tussen werk gevers en vakbeweging kosten structureel 669 miljoen euro. Volgens premier Rutte is hier dekking voor. Hij erkende dat een 'pas op de plaats' nodig is bij het op orde brengen van de schatkist. Het extra bezuinigingspakket van dik 4 miljard euro om binnen de Eu ropees toegestane norm te blijven is voorlopig van tafel. Aan het sociaal akkoord hangt een prijskaartje van 669 miljoen euro structureel, volgens Rutte is daar dekking voor gevonden. Vi ce-premier Lodewijk Asscher be nadrukte dat er 'nu toch een so ciaal akkoord ligt. Helder en toe komstgericht'. Het kabinet vertrouwt nu op ver der herstel van de economische groei en beslist in het najaar of en welke bezuinigingsmaatregelen toch nog nodig zijn om het begro tingstekort terug te dringen. Rutte zei te hopen dat het sociaal akkoord het economisch herstel verder zal stimuleren. Ook de voorlieden van werkgever sorganisatie VNO-NCW en vak centrale FNV toonden zich gister avond blij met het bereikte ak koord. FNV-voorzitter Ton Heerts, die onder grote druk van zijn eigen achterban staat, noem de het van groot belang dat zijn vakbond medeverantwoordelijk heid neemt voor maatregelen om de arbeidsmarkt weer op gang te brengen. Hij zal het akkoord morgen met een positief advies aan zijn achter ban voorleggen. Heerts tekende aan dat het 'niet gemakkelijk' zal zijn binnen de FNV. Het akkoord biedt volgens hem aan iemand die gisteren ontslagen is geen ga rantie dat hij morgen weer werk heeft. „Maar als we er één ontslag mee kunnen voorkomen, is het al een succes." Werkgeversvoorman Bernard Wientjes (VNO-NCW) sprak van een 'goed akkoord' en benadrukte dat de partners aan tafel risico's Premier Rutte en minister As scher van Sociale Zaken zijn tevre den. Links van Rutte VNO-NCW- voorman Wientjes. foto Martijn Beekman/ANP hebben genomen, nodig voor 'ech te hervorming'. „Als het echt las tig wordt, nemen we in dit land allemaal de verantwoordelijk heid." Oppositiepartijen reageren af wachtend op het akkoord. D66-voorman Alexander Pech- told spreekt van 'een teleurstel lend bezweerakkoord'. „De maat regelen worden allemaal op de lange baan geschoven." door Wilko Voordouw DEN HAAG - Van de zes voorzitters in het polderoverleg had Ton Heerts de moeilijkste taak. En het zit er nog niet op voor de FNV- voorman. Hij moet de komende da gen alle bonden achter het ak koord zien te scharen. Heerts ging half maart met een bezwaard gemoed naar de onder handelingstafel. Hij had van het voorlopige ledenparlement een zeer beperkt onderhandelings mandaat gekregen: men wilde niet dat Heerts ging praten over WW-duur of herziening van het ontslagrecht. „Ik weiger te praten adviserend orgaan, maar het oor deel telt wel zwaar. De echte macht binnen de FNV ligt tot 15 mei, als het nieuwe bestuur en le denparlement met beslissingsbe voegdheid aantreedt, bij de Fede- ratieraad. Heerts gaat ditmaal ech ter niet 'met de handen op de rug gebonden' de FNV-arena in. De leiders van de belangrijkste bon den (waaronder Bondgenoten en Abvakabo) zijn gedurende het he le onderhandelingsproces uitge breid bijgepraat. Volgens diverse bronnen binnen de FNV waren de voorzitters - onder wie Corrie van Brenk, die het voorzitter schap ambieert - zeker niet nega tief over de vorderingen. met de handen op de rug gebon den", zei de oud-marechaussee daarop. Via een Houdini-formule werd het parlement op de vingers getikt door de Federatieraad, de vergadering van de bondsvoorzit ters. Uiteindelijk mocht Heerts wel over de heikele onderwerpen praten, maar alleen als het over verbeteringen zou gaan. Heerts deed dat met verve, blijkt uit het gisteren gepresenteerde onderhan delingsresultaat. Maar nu is zijn opdracht om de bonden, ook de radicaalste, achter de plannen te krijgen. Dat begint morgen in Amsterdam met de laatste vergadering van het voorlo pige ledenparlement. Dat is een ♦Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaSI 6 maanden abonnee blijve' Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee www.pzc.nl/abonneewerftabonnee En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2