wachten op gemeente beu 44 Lonink, blijf af 26 WALCHEREN Politie houdt heler biljartkeus aan Oud-3ITlbten33r V3I1 Veere is Vaartochten naar de weervisserij Gemeenteraad stemt tegen deelname gemeenschappelijke regeling door hogere kosten lokale brandweerzorg. van onze stadsgewestelijke brandweer Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant VERVAET t/ï m N O m Z en "O O m Z m Z Vlissingen niet in nieuwe VRZ door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen doet niet mee aan de nieuwe Veiligheidsre gio Zeeland (VRZ). De gemeente raad heeft donderdagavond tegen deelname gestemd omdat Vlissin gen veel meer moet gaan betalen voor de lokale brandweerzorg. Het verzet hiertegen was una niem. Bij alle partijen gaven de kosten de doorslag. Daarbij geldt wat de Vlissingse raad betreft wel een nuancering. Zij wil best meer betalen voor de brandweerzorg voor heel Zeeland. Daarvoor zou de bijdrage van Vlissingen om hoog gaan van tien naar vijftien euro per inwoner. Dat is in totaal 225.000 euro per jaar. Maar dat de gemeente in de nieuwe regeling ook meer moet gaan betalen voor de brandweer in de eigen gemeen te, vindt de raad onverteerbaar. Die kostenstijging is een gevolg van de samenvoeging van alle brandweerkorpsen. Ook de finan ciering ervan wordt samenge voegd. Vervolgens is er een nieu we verdeelsleutel gemaakt voor hoeveel elke gemeente moet bij dragen in het totale budget. Som mige gemeenten gaan erop voor uit, met name Terneuzen. Andere gaan erop achteruit. Dat zijn voor al Vlissingen en Middelburg, deze gemeenten werken al jaren rela tief goedkoop doordat ze voor de brandweerzorg samenwerken in één korps voor het hele stadsge west. De ene na de andere fractie be klaagde zich hier gisteravond over, en steunde het voorstel van het college van B en W om niet deel te nemen aan de nieuwe VRZ, maar de bestaande stadsge westelijke brandweer in stand te houden. Het CDA haalde bovendien uit naar Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen en voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland. Die stelde vorige week in de PZC dat de brandweerzorg in Vlissingen tekortschiet, omdat bijvoorbeeld een deel van de boulevard bij brand niet op tijd bereikt kan wor den door de brandweer. „Als Lo nink de kaart van Vlissingen niet goed in zijn hoofd heeft zitten, CDA-fractievoorzitter Rijnco-Jan Suurmond moet hij hier eens komen kijken. De post aan de Olympiaweg ligt niet zo ver van de boulevard hoor. Lonink, blijf af van onze stadsge westelijke brandweer", waar schuwde CDA-fractievoorzitter Rijnco-Jan Suurmond. Burgemeester René Roep, verant woordelijk voor de brandweer en afgevaardigde in de VRZ, was blij met de unanieme steun van de raad voor de weigering om toe te treden tot de nieuwe VRZ. Hij wilde niet meer reageren op uitla tingen van Lonink in de krant. Wel klopt het volgens hem dat een tweederde meerderheid van de dertien Zeeuwse gemeenten niet voldoende is om de nieuwe gemeenschappelijke regeling op te zetten, zoals het CDA vermoed de. „Voor een nieuwe regeling is unanimiteit vereist", aldus Roep. TERNEUZEN - De politie heeft woensdagavond een 19-jarige Ter- neuzenaar aangehouden die ver dacht wordt van het helen van ge stolen biljartkeus. Dit gebeurde nadat de politie ge tipt was door iemand die de keus te koop aangeboden had gekre gen. De verdachte was bij zijn aan houding in het bezit van een tas met een aantal keus. De politie had maandag en dinsdag al vier aangiften ontvangen van keus die gestolen waren uit een biljartzaal in Terneuzen. De verdachte staat bekend als veelpleger en is overge bracht naar Torentijd. De politie heeft nog een aantal keus waar van de eigenaar niet bekend is. De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en VW's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl door Jan van Ommen DEN HAAG - Ook het geduld van een voormalig gemeenteambte naar met zijn collega's kan een keer opraken, zo blijkt. Acht jaar lang moest de naar Canada geëmi greerde P. Kruyk wachten op een pianschadebesluit van de gemeen te Veere. Kruyk stapte donderdag in hoger beroep naar de Raad van State in Den Haag om in ieder geval een 'traagheidsboete' van 6500 euro van de gemeente Veere af te dwin gen. Zelfs de gemeentewoordvoer ster van Veere moest erkennen dat het allemaal wat lang heeft ge duurd voordat de gemeenteraad een beslissing op de bezwaren van Kruyk nam. In 2003 kreeg de Veerse oud-ge- meenteambtenaar een planscha devergoeding van 18.500 euro om dat zijn boerderijwoning in waar- THOLEN - Dit ansjovisseizoen wor den weer vaartochten naar de weervisserij gehouden. Deze toch ten zijn de enige mogelijkheden om deze manier van ansjovis vangst te bezoeken. Stichting Behoud Weervisserij (SBW) houdt vier tochten vanuit de Bergsediepsluis op de Oester- dam. Ook Jan en Ilse Molenaar va ren drie keer uit met hun boot Zwerven om de weervisserij te bezichtigen. Weervisserij is een vorm van visserij op ansjovis die ontstond in de 16e eeuw en alleen nog plaatsvindt in de Oosterschel- de. Er wordt gewerkt met zoge naamde 'weren', houten kamers waar fuiken in staan. De vis zwemt hier zelf in. De Zwerven vaart op 12 mei (moederdag), 19 mei en 21 juni. Vaartochten van SBW zijn op 1,14 20 en 29 juni. www.behoudweervisserij.nl www.zwerver3.nl de was gedaald na aanleg van de randweg rond Koudekerke. Kruyk vond het bedrag veel te laag en schatte de waardedaling van zijn woning op ten minste 60.000 eu ro. Na het indienen van het bezwaar, schakelde de gemeente het lande lijke planschadeonderzoeksbu- reau Saoz in. Die concludeerde dat Kruyk eigenlijk helemaal geen recht had op schadegeld. Maar Veere had de 18.500 euro al uitbe taald. Vervolgens duurde het acht jaar voordat de gemeenteraad Kruyks bezwaren afwees. „Het duurde erg lang omdat het dossier bij ver schillende ambtenaren terecht kwam en zelfs op een gegeven moment in het gemeentearchief belandde. Maar dat was een fout, omdat de zaak nog niet was afge sloten", aldus de gemeentewoord voerster. De raadsman van Kruyk bena drukte dat er in dit soort gevallen te trage overheden een dwang som van 500 euro per half jaar aan de broek krijgen. Kruyk, die overigens niet voor deze schade- zaak uit Canada was overgeko men, vindt dat de gemeente in ie der geval die 6500 euro moet beta len. De Raad van State vroeg tijdens de zitting aan de gemeentewoord voerster en Kruyks raadsman of ze niet een schikking konden tref fen. „Daar heb ik geen mandaat voor, ik moet eerst met de ge meenteraad overleggen. En dan kan het nog een maand duren voordat er uitsluitsel is", aldus de gemeentewoordvoerster. De Raad van State zag de bui al hangen en zei voor die tijd zeker met een uitspraak te komen om de zaak snel te kunnen af te ma ken. Uitspraak volgt zo snel moge lijk, en zal zeker niet weer acht jaar op zich laten wachten. ,W,'Mlfff BIERVLIET BV JJtRVAET^m^ /eelee v W/O LPH AARTSDIJK 0115-481710 www.vervaet.nl 0113-581751 - Vast* rijsnelheid *3 tm maaibreedte 81.95 s 4 Stntton ready Van: CJSttfffilnd. BTW) Voor: €7*9.00 (Intl. BTW|* Edge X-tra maaide* •Briggs4Stratton Standaard geïntegreerde bumper Van: t JMtrOfflInd. BTW) Voor: <2699.00 (iod. BTW)* Van: <J2MdB7|lncl. BTW) Voor: <9*9,00 (Intl. BTW|* - Standaard grasopvang 300 Hter - Edge X-tra maaldek Brtggs 4 Stratum V-Twin motor Premium stoel met hoge rugleuning Standaard geïntegreerde bumper Van: <5IUWW|lncl. BTW) Voor: 3999,00 (Intl. BTW)*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26